Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fleur Gräper (D66) wordt de nieuwe staatssecretaris voor Cultuur

Fleur Gräper (D66) wordt de nieuwe staatssecretaris voor Cultuur

DEN HAAG (ANP) - De voormalige Groningse gedeputeerde Fleur Gräper (D66) wordt de nieuwe (demissionaire) staatssecretaris voor Cultuur en Media. Ze volgt haar partijgenoot Steven van Weyenberg op, die op zijn beurt de vrijgekomen plek van Sigrid Kaag inneemt als minister van Financiën. Dat melden Haagse bronnen.

De beoogd staatssecretaris is al jaren lid van D66 en heeft ruime ervaring in de politiek. Ze is onder meer Statenlid, fractievoorzitter van D66 in Groningen en landelijk partijvoorzitter geweest. In haar vorige functie als gedeputeerde in Groningen was ze onder meer verantwoordelijk voor mobiliteit, de kwaliteit van openbaar bestuur en Europese Zaken.

Het valt te verwachten dat Gräper haar nieuwe functie maar voor een korte tijd zal vervullen. Het is namelijk onwaarschijnlijk dat haar partij D66 blijft regeren. Momenteel praten PVV, VVD, NSC en BBB over een nieuw te vormen coalitie.

De nieuwe staatssecretaris krijgt onder meer de Nederlandse Publieke Omroep (NPO) in haar portefeuille. Hier kan ze moeilijke vragen over verwachten. De grootste partij PVV wil namelijk dat de NPO helemaal geen geld meer krijgt uit Den Haag. VVD en NSC hebben zich uitgesproken voor bezuinigingen.

Meer uit Politiek

Berendsen bespreekt missie in Straat van Hormuz met Rubio

WASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.

1 dag geleden
Jetten geeft nog niets prijs over verzachten gevolgen Iran-oorlog

LONDEN (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) wil nog niets zeggen over mogelijke maatregelen die het kabinet voorbereidt om de gevolgen van de oorlog in Iran voor Nederlanders te verzachten. Er lijken maatregelen voor honderden miljoenen euro's te worden voorbereid, maar Jetten zei dat de plannen eerst nog besproken moeten worden in de ministerraad.

1 dag geleden
Van Weel over in brand steken man in rolstoel: alle grenzen over

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel van Justitie en Veiligheid heeft geschrokken gereageerd op het nieuws dat een man in een elektrische rolstoel in Utrecht in brand is gestoken. "Dit gaat alle grenzen over."

1 dag geleden
CDA 'gaat rustig kauwen' op asielwetten na debat in Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - Het CDA "gaat rustig kauwen" op de asielwetten waar de Eerste Kamer maandag en dinsdag over heeft gedebatteerd. De partij bezit de sleutel tot een meerderheid voor de wetten, maar senator Madeleine van Toorenburg wilde dinsdag nog niet prijsgeven of haar fractie voor gaat stemmen. De stemming is volgende week.

1 dag geleden
Kabinet wil voorzichtig de knip trekken voor gevolgen Iran-oorlog

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet lijkt bereid honderden miljoenen euro's uit te trekken voor maatregelen om de gevolgen van de oorlog in Iran voor burgers en bedrijven te verzachten. Hoeveel precies, is volgens ingewijden nog niet te zeggen omdat het pakket nog "volop in beweging" is.

1 dag geleden
PVV dreigt in Eerste Kamer tegen Fabers asielwetten te stemmen

DEN HAAG (ANP) - Alexander van Hattem dreigt dat de PVV in de Eerste Kamer tegen de wetten stemt die zijn ingediend door zijn partijgenoot Marjolein Faber, toen zij in het vorige kabinet minister was. Het debat in de senaat over deze wetten en de toevoeging om een illegaal verblijf strafbaar te maken "stemt mij niet vrolijk". Van Hattem heeft vier strenge moties ingediend en vindt de steun hiervoor "dusdanig belangrijk dat ze bepalend kunnen zijn" voor de vraag of de PVV voorstemt.

1 dag geleden
Minister: ongedocumenteerden alleen strafbaar bij niet meewerken

DEN HAAG (ANP) - Iemand zonder geldige verblijfspapieren moet alleen vrezen voor vervolging als die niet meewerkt aan zijn of haar vertrek. Dat verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) bij het debat in de Eerste Kamer over twee strenge asielwetten, waarvan de strafbaarstelling van illegaliteit een onderdeel is.

1 dag geleden