Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flets Barcelona laat stadgenoot Espanyol degraderen

Flets Barcelona laat stadgenoot Espanyol degraderen

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft met veel moeite Espanyol verslagen: 1-0. De stadgenoot had moeten winnen in Camp Nou om degradatie uit te stellen, maar kan zich nu in de resterende drie duels niet meer veilig spelen. Barcelona verkleinde het gat met Real Madrid weer tot één punt, maar weet dat de koploper vrijdag de marge weer kan uitbouwen als het thuis van Deportivo Alavés wint. Daarna volgen nog drie speelrondes.

Het geloof in titelprolongatie lijkt weg in Camp Nou waar Barcelona een flets duel afwerkte. De beste kans voor rust was voor Espanyol, dat de laatste vijf duels had verloren. Nadat eerst Clément Lenglet bijna zijn eigen doelman Marc-André Ter Stegen had gepasseerd, belandde de bal voor de voeten van Didac die de paal raakte.

Espanyol leek ook niet te geloven in de laatste theoretische kans op handhaving. De ploeg van coach Francisco Rufete zag dat Barcelona vanaf de 50e minuut verder moest met tien man. Ansu Fati kreeg vier minuten nadat hij was ingevallen rood na een onbesuisde overtreding op Fernando Calero. Vier minuten later was het evenwicht in het veld weer hersteld: Pol Lozano kon vertrekken na een overtreding op Gerard Piqué. Scheidsrechter José Luis Munuera had er eerst geel voor over, maar herstelde zich nadat de VAR hem had gevraagd de beelden nog eens te bekijken.

Niet veel later was het dan toch 1-0 na een knappe combinatie. Aangespeeld door Jordi Alba bediende Antoine Griezmann de vrijwel onzichtbare Lionel Messi met een hakje. Het schot van de Argentijn werd geblokt waarna Luis Suárez raak kon schieten: 1-0.

Meer uit Voetbal

Smit spreekt bij rentree bij AZ van 'leermoment' bij blessure

ALKMAAR (ANP) - Kees Smit beschouwt zijn afgelopen blessure als een "leermoment". Dat zei de 20-jarige aanvallende middenvelder donderdagavond na zijn rentree bij AZ in de met 2-1 verloren Europa League-wedstrijd tegen Juventus. "Ik ben eigenlijk iets te snel weer begonnen", bekende Smit.

7 uur geleden
AZ mist volgens trainer Echteld volwassenheid tegen Juventus

ALKMAAR (ANP) - AZ miste volgens trainer Leeroy Echteld volwassenheid in de eerste helft van het Europa League-duel tegen Juventus. Bij rust stonden de Alkmaarders met 2-0 achter, na een sterke tweede helft kwam AZ terug tot 2-1. "Wat je merkt is dat zij echt als een volwassen ploeg op het veld staan", zei Echteld na de wedstrijd.

7 uur geleden
AZ-aanvoerder Koopmeiners: felicitatie mag wachten tot morgen

ALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Peer Koopmeiners was donderdagavond na de 2-1-nederlaag tegen Juventus nog niet in staat geweest om zijn broer Teun te feliciteren. Dat zei de jongste van de broers Koopmeiners na de Europa League-wedstrijd in Alkmaar. "Ik heb hem heel kort even gezien net, maar een felicitatie mag wachten tot morgen", zei een balende Koopmeiners.

7 uur geleden
AZ verliest van Juventus, mede dankzij doelpunt Teun Koopmeiners

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.

9 uur geleden
FC Twente neemt na rust afstand van Pafos en wint ook derde duel

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.

9 uur geleden
Arokodare leeft na twee treffers met vertrouwen toe naar Twente

HERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.

9 uur geleden
Ajax in Conference League ruim (1-6) langs tiental Midtjylland

HERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.

11 uur geleden