Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fletcher wil opgevangen Oekraïense vluchtelingen werk aanbieden

Fletcher wil opgevangen Oekraïense vluchtelingen werk aanbieden

NIEUWEGEIN (ANP) - Fletcher onderzoekt of Oekraïense vluchtelingen die in zijn hotels worden opgevangen, voor de keten zouden kunnen werken. "Dat lijkt ons de ideale oplossing voor mensen die willen werken", zegt algemeen directeur Rob Hermans. En dus wordt geïnventariseerd "wie, wanneer zou willen werken en wat diegene dan zou willen doen in de hotels".

Het idee van Fletcher is dat wie daaraan toe is, geld kan verdienen op een van de locaties. Dat kan in het hotel waar iemand zelf verblijft, maar ook op een van de andere locaties. "Kamers schoonmaken kan altijd overal", zegt Hermans. "We hebben 110 hotels, dus we kunnen schuiven."

In de hotels verspreid over het land zitten voornamelijk "moeders en kinderen, gezinnen". Op dit moment mogen de gevluchte Oekraïners nog niet werken, maar "als ze een BSN hebben en de kinderen naar school gaan", moet dat vanaf 1 april wel mogelijk zijn. "Dan kunnen ze werken in de bediening, huishouding of achter de receptie. De meesten spreken Engels, dus dat maakt het makkelijker."

Veiligheidsregio's en gemeenten, die belast zijn met de opvang van gevluchte Oekraïners die zonder verblijfsvergunning in Nederland mogen verblijven, vinden met regelmaat opvangplekken in hotels. Fletcher heeft zo'n duizend bedden in vijftien hotels "die snel beschikbaar kunnen zijn voor de veiligheidsregio's", aldus Hermans. In acht hotels zijn nu mensen gehuisvest en die gehele hotels zijn bestemd voor de opvang. In één of twee andere hotels worden mensen in een aantal kamers voor een paar dagen opgevangen, waarna ze doorgaan naar een andere locatie.

Meer uit Financieel

Hypotheker: starters bereiken financiële grens op woningmarkt

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.

4 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger, Nvidia bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.

5 uur geleden
Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

8 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

10 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

10 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

12 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

12 uur geleden