Fletcher wil opgevangen Oekraïense vluchtelingen werk aanbieden
NIEUWEGEIN (ANP) - Fletcher onderzoekt of Oekraïense vluchtelingen die in zijn hotels worden opgevangen, voor de keten zouden kunnen werken. "Dat lijkt ons de ideale oplossing voor mensen die willen werken", zegt algemeen directeur Rob Hermans. En dus wordt geïnventariseerd "wie, wanneer zou willen werken en wat diegene dan zou willen doen in de hotels".
Het idee van Fletcher is dat wie daaraan toe is, geld kan verdienen op een van de locaties. Dat kan in het hotel waar iemand zelf verblijft, maar ook op een van de andere locaties. "Kamers schoonmaken kan altijd overal", zegt Hermans. "We hebben 110 hotels, dus we kunnen schuiven."
In de hotels verspreid over het land zitten voornamelijk "moeders en kinderen, gezinnen". Op dit moment mogen de gevluchte Oekraïners nog niet werken, maar "als ze een BSN hebben en de kinderen naar school gaan", moet dat vanaf 1 april wel mogelijk zijn. "Dan kunnen ze werken in de bediening, huishouding of achter de receptie. De meesten spreken Engels, dus dat maakt het makkelijker."
Veiligheidsregio's en gemeenten, die belast zijn met de opvang van gevluchte Oekraïners die zonder verblijfsvergunning in Nederland mogen verblijven, vinden met regelmaat opvangplekken in hotels. Fletcher heeft zo'n duizend bedden in vijftien hotels "die snel beschikbaar kunnen zijn voor de veiligheidsregio's", aldus Hermans. In acht hotels zijn nu mensen gehuisvest en die gehele hotels zijn bestemd voor de opvang. In één of twee andere hotels worden mensen in een aantal kamers voor een paar dagen opgevangen, waarna ze doorgaan naar een andere locatie.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is deze tweede pinksterdag opnieuw gesloten op een hogere stand dan ooit. Beleggers waren optimistisch vanwege de positieve berichten over een mogelijk einde van de oorlog in Iran. Aanleiding daarvoor waren uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die zaterdag zei dat er grotendeels overeenstemming is over een akkoord met Iran.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus wil af van de Europese verplichting om zijn aandeel in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero te verkopen. Dat stelde de Europese Commissie vorig jaar uit concurrentieoverwegingen als voorwaarde voor de overname van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Maar het aan de Amsterdamse beurs genoteerde Prosus wil niet verdergaan met het verkopen van het belang zolang Uber bezig is Delivery Hero over te nemen. Daartoe heeft Prosus een verzoek ingediend bij de EU, melden bronnen aan persbureau Bloomberg.
4 uur geledenLEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.
9 uur geledenSHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.
13 uur geleden