Fletcher wil opgevangen Oekraïense vluchtelingen werk aanbieden
NIEUWEGEIN (ANP) - Fletcher onderzoekt of Oekraïense vluchtelingen die in zijn hotels worden opgevangen, voor de keten zouden kunnen werken. "Dat lijkt ons de ideale oplossing voor mensen die willen werken", zegt algemeen directeur Rob Hermans. En dus wordt geïnventariseerd "wie, wanneer zou willen werken en wat diegene dan zou willen doen in de hotels".
Het idee van Fletcher is dat wie daaraan toe is, geld kan verdienen op een van de locaties. Dat kan in het hotel waar iemand zelf verblijft, maar ook op een van de andere locaties. "Kamers schoonmaken kan altijd overal", zegt Hermans. "We hebben 110 hotels, dus we kunnen schuiven."
In de hotels verspreid over het land zitten voornamelijk "moeders en kinderen, gezinnen". Op dit moment mogen de gevluchte Oekraïners nog niet werken, maar "als ze een BSN hebben en de kinderen naar school gaan", moet dat vanaf 1 april wel mogelijk zijn. "Dan kunnen ze werken in de bediening, huishouding of achter de receptie. De meesten spreken Engels, dus dat maakt het makkelijker."
Veiligheidsregio's en gemeenten, die belast zijn met de opvang van gevluchte Oekraïners die zonder verblijfsvergunning in Nederland mogen verblijven, vinden met regelmaat opvangplekken in hotels. Fletcher heeft zo'n duizend bedden in vijftien hotels "die snel beschikbaar kunnen zijn voor de veiligheidsregio's", aldus Hermans. In acht hotels zijn nu mensen gehuisvest en die gehele hotels zijn bestemd voor de opvang. In één of twee andere hotels worden mensen in een aantal kamers voor een paar dagen opgevangen, waarna ze doorgaan naar een andere locatie.
Meer uit Financieel
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dinsdag verder omhooggegaan door de onrust in het Midden-Oosten na de sterke prijsstijging op maandag. Israël valt nu ook doelwitten van Hezbollah in Libanon aan. Iran heeft aanvallen uitgevoerd op energiefaciliteiten in Saudi-Arabië en Qatar. Daarnaast heeft de Iraanse Revolutionaire Garde gedreigd olietankers in brand te steken die de Straat van Hormuz proberen te passeren.
12 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De wachtlijst bij Stedin voor bedrijven voor een nieuwe of zwaardere aansluiting is vorig jaar gegroeid. In 2025 nam de wachtlijst volgens het jaarverslag van de netbeheerder toe met bijna 800 aanvragen.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in februari 2,4 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. Daarmee bleef de inflatie onveranderd ten opzichte van een maand eerder. In die maand nam de inflatie af tot 2,4 procent, van 2,8 procent in december.
44 minuten geledenSINGAPORE (ANP/AFP) - De olieprijzen zijn maandag met de grootste dagstijging in vier jaar omhooggeschoten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Brent-olie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten en de Noordzee, steeg in de vroege Aziatische handel met 13 procent tot ruim 82 dollar per vat. Vrijdag sloot de prijs nog op 72,87 dollar.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een verruiming van de leennormen voor huizenkopers is onwenselijk. Maar nu het maximale bedrag beperken dat huizenkopers mogen lenen bij de koop van een woning, is ook niet verstandig. Dat stellen De Nederlandsche Bank (DNB) en de Autoriteit Financiële Markten (AFM) in een nieuw rapport. Dat laatste zou het voor starters namelijk nog moeilijker maken om een huis te bemachtigen.
7 uur geledenESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.
9 uur geleden