Fletcher Hotels weigert uitbreiding van asielopvang
NIEUWEGEIN (ANP) - Fletcher Hotels is niet van plan om nog meer hotels in te zetten voor de opvang van asielzoekers. "We vinden het wel goed zo", zegt directeur Rob Hermans. Inmiddels worden in acht van de 115 hotels van de keten asielzoekers ondergebracht.
"We krijgen wel verzoeken van gemeenten en het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Maar we gaan nu het seizoen in voor vakantieliefhebbers. Dat is wat wij doen: we zijn er voor fietsers, wandelaars, mensen die een weekend weg willen."
In meerdere hotels van de Fletcher-keten verblijven vluchtelingen, waaronder in Epe, Hoenderloo (Gelderland) en Reusel (Noord-Brabant). In Bergen en Schoorl (Noord-Holland) en Thorn (Limburg) huurt het COA kamers bij de hotelketen.
Demissionair staatssecretaris Eric van der Brug verklaarde maandagavond dat met spoed 12.000 extra bedden nodig zijn voor 1 juli. Het kabinet vraagt gemeenten om 5000 tijdelijke opvangplekken te regelen. Het Rijk zelf stelt grond beschikbaar voor ongeveer vijfhonderd opvangplekken.
Ook bij hotelketen Van der Valk komen er "voortdurend verzoeken binnen" om asielzoekers en statushouders op te vangen, laat een woordvoerder weten. Hij zegt echter niet te weten hoeveel hotels inmiddels zijn ingezet voor de opvang door de organisatiestructuur van de hotelketen. De individuele vestigingen maken volgens hem hun eigen afspraken. In verschillende hotels van Van der Valk zijn eerder vluchtelingen opgevangen. Het gaat om locaties in onder meer Haarlem, Uden, Nieuwerkerk aan den IJssel, Voorschoten, Hengelo, Volendam en Goes.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) zal binnenkort een strengere brief sturen om gemeenten te vragen opvangplekken te realiseren voor asielzoekers, zodat de spreidingswet goed kan worden uitgevoerd. "Gemeenten die niets hebben gedaan, gaan we vragen: wanneer kom je nou met locaties?"
1 uur geledenDEN HAAG/HELSINKI (ANP) - Door de sterk gestegen olieprijs voelen landen volgens premier Rob Jetten nog meer "de noodzaak" om op te treden tegen de schaduwvloot waarmee Rusland oliesancties omzeilt. Hij zei dat donderdag na een bijeenkomst met leiders van noordelijke landen in Helsinki waar werd gesproken over de aanpak van de schaduwvloot.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) onderschrijft de oproep aan gemeenten van de minister van Asiel en Migratie, Bart van den Brink, om met spoed voldoende opvanglocaties te realiseren. "Er is acuut noodopvang nodig om te voorkomen dat mensen op straat komen te staan", stelt het COA. "Door het nijpende tekort staat de menswaardigheid van de opvang zwaar onder druk. Dat is slecht voor het welzijn van onze bewoners."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) snapt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) om snel meer opvangplekken voor asielzoekers te regelen. De vereniging hoopt "dat gemeenten kijken waar ze kunnen helpen", aldus een woordvoerder.
1 uur geledenHALFWEG (ANP) - GroenLinks en PvdA gaan vanaf juni samen verder onder de naam Progressief Nederland. "Roepnaam: PRO." Dat hebben de partijen, die samen de grootste oppositiefractie vormen in de Tweede Kamer, donderdag bekendgemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) doet in een brief een "klemmend beroep" op gemeenten om met spoed noodopvangplekken voor asielzoekers te regelen. Dit is een van de maatregelen die moeten voorkomen "dat de opvang de komende weken onbeheersbaar wordt". Ook worden zoveel mogelijk asielzoekers geplaatst in bestaande locaties, als dat veilig kan. Dat kunnen ook meer mensen zijn dan afgesproken met de gemeenten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat met Duitsland in gesprek met landen die een mogelijke gastheer kunnen zijn voor een terugkeerhub. Tijdens een werkbezoek in Berlijn meldde asielminister Bart van den Brink samen met de Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat de landen dit aan willen kaarten tijdens gezamenlijke diplomatieke missies. Zij vermelden daarmee niet met welke landen zij de banden willen aanhalen.
7 uur geleden