Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flekken krijgt alsnog het vertrouwen en kijkt uit naar debuut

Flekken krijgt alsnog het vertrouwen en kijkt uit naar debuut

ZEIST (ANP) - Mark Flekken maakt zaterdag zijn debuut in het Nederlands elftal. De 28-jarige Limburgse doelman hoopte dat vier maanden eerder in de beslissende WK-kwalificatiewedstrijd tegen Noorwegen al te doen, maar bondscoach Louis van Gaal koos na het wegvallen van de geblesseerde Justin Bijlow voor de meer ervaren Jasper Cillessen. In de vriendschappelijke ontmoeting met Denemarken krijgt Flekken wel het vertrouwen.

De keeper van SC Freiburg wist maandag al snel dat hij de kans zou krijgen. Uitgebreid sprak de doelman van SC Freiburg niet met Van Gaal, maar aan één zin had hij genoeg. "Dit kan weleens jouw week worden", zei de bondscoach tegen Flekken. "Ik wist dat er een reële kans was dat ik zou gaan spelen. Maar het was toch wel een lekkere binnenkomer, ja", aldus de doelman.

Het wordt Van Gaal deze week qua keepers ook niet heel ingewikkeld gemaakt. Bijlow is opnieuw geblesseerd, net als Cillessen dit keer. Tim Krul van Norwich City en Joël Drommel van PSV zijn de andere twee keepers in de selectie van Oranje voor de oefenwedstrijden tegen Denemarken en Duitsland (dinsdag).

Nieuw systeem

Van Gaal wil deze week een nieuw spelsysteem implementeren, met drie centrale verdedigers. De bondscoach zei maandag op een persconferentie dat dat nieuwe systeem een van de redenen is om voor Flekken te kiezen. "Flekken is uitstekend geschikt om met een driemansverdediging op te bouwen", aldus Van Gaal. "Dat doet hij met Freiburg ook."

De in Kerkrade geboren keeper zegt geen last van zenuwen te hebben. "Ik heb al aardig wat meegemaakt in mijn carrière. Dat kan een bepaalde basis vormen", aldus Flekken. "We zullen goed op moeten letten wat de bondscoach precies wil. Ik zal in het veld snel een band moeten opbouwen met de verdedigers en de rest van het team. Hopelijk gaat dat snel, maar daar heb ik wel vertrouwen in."

Begrip

Flekken, die in oktober vorig jaar voor het eerst bij de Oranje-selectie werd gehaald, had er wel begrip voor dat Van Gaal in de beslissende ontmoeting met de Noren voor WK-kwalificatie koos voor Cillessen. Ook al had de trainer eerder in de week gezegd dat Flekken de tweede doelman was en Cillessen de derde. "In zo'n wedstrijd ga je geen onnodig risico aan."

Nu de oud-speler van Alemannia Aachen, SpVgg Greuther Fürth en MSV Duisburg wel onder de lat staat, wil hij Van Gaal en de rest van Nederland graag laten zien wat hij kan. "Ik ben van nature niet iemand die om zich heen schreeuwt. Ik moet het nu op het veld laten zien."

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain ruimer aan kop na zege op Nantes

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.

17 minuten geleden
Duitse international Gnabry niet op tijd fit voor WK voetbal

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.

2 uur geleden
Chelsea neemt afscheid van hoofdtrainer Rosenior

LONDEN (ANP) - Liam Rosenior (41) is alweer weg als coach van Chelsea. Dat heeft de Londense club op de eigen website bekendgemaakt. Calum McFarlane neemt de leiding over het team als interim-hoofdtrainer tot het einde van het seizoen.

2 uur geleden
KNVB roept kabinet op verenigingen te helpen bij stijgende kosten

ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.

8 uur geleden
Verdediger Dest hoopt na WK te vertrekken bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.

12 uur geleden
Inter komt terug uit geslagen positie en bereikt bekerfinale

MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.

22 uur geleden
Leicester zakt tien jaar na titel in Engeland naar derde niveau

LEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.

22 uur geleden