Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flekken debuteert bij Oranje, Aké en Bergwijn ook in de basis

Flekken debuteert bij Oranje, Aké en Bergwijn ook in de basis

AMSTERDAM (ANP) - Mark Flekken maakt zaterdag zijn debuut als international. De 28-jarige doelman van SC Freiburg staat onder de lat in de oefenwedstrijd van Oranje tegen Denemarken. Flekken maakte tijdens de interlandperiodes in oktober en november al deel uit van de selectie, maar kwam toen nog niet in actie.

Het Nederlands elftal speelt tegen de Denen voor het eerst in het nieuwe systeem (1-3-4-1-2), dat deze week door bondscoach Louis van Gaal in Zeist werd geïntroduceerd. De meest opvallende basisplaatsen zijn die voor verdediger Nathan Aké van Manchester City en aanvaller Steven Bergwijn van Tottenham Hotspur.

Aké is een van de drie centrale verdedigers. Aanvoerder Virgil van Dijk en Matthijs de Ligt zijn de andere twee. In de linie daarvoor staat Daley Blind aan de linkerkant en Denzel Dumfries op rechts. Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners zijn de twee controleurs op het middenveld.

Qatar

Ajacied Steven Berghuis speelt kort achter de twee spitsen, Memphis Depay en Bergwijn. Arnaut Danjuma van Villarreal moet genoegen nemen met een rol als reserve.

De wedstrijd tegen Denemarken is de eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het wereldkampioenschap van november in Qatar. Oranje oefent dinsdag opnieuw in de Johan Cruijff ArenA, dan tegen Duitsland.

Bij de Denen zit Christian Eriksen, die is teruggekeerd in de nationale ploeg nadat hij vorig jaar zomer op het EK een hartstilstand kreeg, op de reservebank.

Meer uit Voetbal

AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

1 uur geleden
PSV tegen PEC zonder Saibari, Veerman terug in de basis

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.

1 uur geleden
AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

3 uur geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

5 uur geleden
Algemeen directeur Te Kloese verlaat Feyenoord na dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.

6 uur geleden
Real Madrid rest van het seizoen zonder Militão en Güler

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op ​Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.

6 uur geleden
Lamine Yamal mist rest seizoen, maar is op tijd hersteld voor WK

BARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.

7 uur geleden