Flekken debuteert bij Oranje, Aké en Bergwijn ook in de basis
AMSTERDAM (ANP) - Mark Flekken maakt zaterdag zijn debuut als international. De 28-jarige doelman van SC Freiburg staat onder de lat in de oefenwedstrijd van Oranje tegen Denemarken. Flekken maakte tijdens de interlandperiodes in oktober en november al deel uit van de selectie, maar kwam toen nog niet in actie.
Het Nederlands elftal speelt tegen de Denen voor het eerst in het nieuwe systeem (1-3-4-1-2), dat deze week door bondscoach Louis van Gaal in Zeist werd geïntroduceerd. De meest opvallende basisplaatsen zijn die voor verdediger Nathan Aké van Manchester City en aanvaller Steven Bergwijn van Tottenham Hotspur.
Aké is een van de drie centrale verdedigers. Aanvoerder Virgil van Dijk en Matthijs de Ligt zijn de andere twee. In de linie daarvoor staat Daley Blind aan de linkerkant en Denzel Dumfries op rechts. Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners zijn de twee controleurs op het middenveld.
Qatar
Ajacied Steven Berghuis speelt kort achter de twee spitsen, Memphis Depay en Bergwijn. Arnaut Danjuma van Villarreal moet genoegen nemen met een rol als reserve.
De wedstrijd tegen Denemarken is de eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het wereldkampioenschap van november in Qatar. Oranje oefent dinsdag opnieuw in de Johan Cruijff ArenA, dan tegen Duitsland.
Bij de Denen zit Christian Eriksen, die is teruggekeerd in de nationale ploeg nadat hij vorig jaar zomer op het EK een hartstilstand kreeg, op de reservebank.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
15 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
19 uur geleden