Flekken debuteert bij Oranje, Aké en Bergwijn ook in de basis
AMSTERDAM (ANP) - Mark Flekken maakt zaterdag zijn debuut als international. De 28-jarige doelman van SC Freiburg staat onder de lat in de oefenwedstrijd van Oranje tegen Denemarken. Flekken maakte tijdens de interlandperiodes in oktober en november al deel uit van de selectie, maar kwam toen nog niet in actie.
Het Nederlands elftal speelt tegen de Denen voor het eerst in het nieuwe systeem (1-3-4-1-2), dat deze week door bondscoach Louis van Gaal in Zeist werd geïntroduceerd. De meest opvallende basisplaatsen zijn die voor verdediger Nathan Aké van Manchester City en aanvaller Steven Bergwijn van Tottenham Hotspur.
Aké is een van de drie centrale verdedigers. Aanvoerder Virgil van Dijk en Matthijs de Ligt zijn de andere twee. In de linie daarvoor staat Daley Blind aan de linkerkant en Denzel Dumfries op rechts. Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners zijn de twee controleurs op het middenveld.
Qatar
Ajacied Steven Berghuis speelt kort achter de twee spitsen, Memphis Depay en Bergwijn. Arnaut Danjuma van Villarreal moet genoegen nemen met een rol als reserve.
De wedstrijd tegen Denemarken is de eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het wereldkampioenschap van november in Qatar. Oranje oefent dinsdag opnieuw in de Johan Cruijff ArenA, dan tegen Duitsland.
Bij de Denen zit Christian Eriksen, die is teruggekeerd in de nationale ploeg nadat hij vorig jaar zomer op het EK een hartstilstand kreeg, op de reservebank.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
37 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.
2 uur geledenKRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
13 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
15 uur geleden