Flekken debuteert bij Oranje, Aké en Bergwijn ook in de basis
AMSTERDAM (ANP) - Mark Flekken maakt zaterdag zijn debuut als international. De 28-jarige doelman van SC Freiburg staat onder de lat in de oefenwedstrijd van Oranje tegen Denemarken. Flekken maakte tijdens de interlandperiodes in oktober en november al deel uit van de selectie, maar kwam toen nog niet in actie.
Het Nederlands elftal speelt tegen de Denen voor het eerst in het nieuwe systeem (1-3-4-1-2), dat deze week door bondscoach Louis van Gaal in Zeist werd geïntroduceerd. De meest opvallende basisplaatsen zijn die voor verdediger Nathan Aké van Manchester City en aanvaller Steven Bergwijn van Tottenham Hotspur.
Aké is een van de drie centrale verdedigers. Aanvoerder Virgil van Dijk en Matthijs de Ligt zijn de andere twee. In de linie daarvoor staat Daley Blind aan de linkerkant en Denzel Dumfries op rechts. Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners zijn de twee controleurs op het middenveld.
Qatar
Ajacied Steven Berghuis speelt kort achter de twee spitsen, Memphis Depay en Bergwijn. Arnaut Danjuma van Villarreal moet genoegen nemen met een rol als reserve.
De wedstrijd tegen Denemarken is de eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het wereldkampioenschap van november in Qatar. Oranje oefent dinsdag opnieuw in de Johan Cruijff ArenA, dan tegen Duitsland.
Bij de Denen zit Christian Eriksen, die is teruggekeerd in de nationale ploeg nadat hij vorig jaar zomer op het EK een hartstilstand kreeg, op de reservebank.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
16 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
18 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
18 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
18 uur geleden