Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flatspringers krijgen 20 jaar cel voor liquidatie in Breda

Flatspringers krijgen 20 jaar cel voor liquidatie in Breda

BREDA (ANP) - De twee zogenoemde flatspringers uit Breda hebben donderdag twintig jaar cel gekregen vanwege de liquidatie van plaatsgenoot Soufian Zouagh (25) in januari 2018. Anel B. (29) en Azzedine A. (28) zijn door de rechtbank in Breda veroordeeld voor het medeplegen van moord.

De politie vond het lijk van Zouagh na een achtervolging van de twee verdachten. Die hadden zich verdacht gedragen en vluchtten in de auto van het slachtoffer naar diens flat. Daar sprongen de twee, toen de politie binnenkwam, van driehoog van het balkon af. Daarna stuitte de politie op het lichaam van Zouagh.

De rechtbank sprak van een "kille en geplande liquidatie van iemand die zich als vriend van de verdachten veilig waande".

App-gesprek

De verdachten hadden verklaard dat ze op inbrekerspad waren en toen anderen zagen rijden in de auto van Zouagh. Ze zouden de auto hebben overgenomen en daarna naar de flat van Zouagh zijn gereden. Daar zouden ook zij zijn geconfronteerd met de dood van hun vriend. Dat geloofde de rechtbank niet. Met name omdat Azzedine in een app-gesprek met zijn vriendin zei dat hij Zouagh ging vermoorden. "Iets meer dan twee uur nadat hij dat zegt, wordt Soufian doodgeschoten." Daarnaast zaten er schotresten op de handen en kleding van de verdachten.

De rechtbank concludeerde dat allebei de verdachten van dichtbij op het slachtoffer hebben geschoten. Die werd twee keer in het hoofd geraakt door verschillende vuurwapens. De rechtbank weet niet wie precies het dodelijke schot heeft gelost. Voor de veroordeling maakt dat niet uit. "Door samen op het slachtoffer te schieten, hadden ze ook allebei opzet op de dood van het slachtoffer."

Hoger beroep

Het motief weet de rechtbank niet, maar uit het strafdossier valt wel op te maken dat zowel de verdachten als het slachtoffer criminelen zijn.

De advocaat van Anel B. kondigde direct na het vonnis aan in hoger beroep te gaan.

Meer uit Binnenland

Nieuwe verdachte (35) opgepakt na vondst dode man in sloot Herpen

OSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.

3 uur geleden
Scenario waarin Moerdijk blijft bestaan 'nadrukkelijker' in beeld

DEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.

10 uur geleden
Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

15 uur geleden
Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

16 uur geleden
Code geel in heel Nederland vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.

17 uur geleden
Noodverordening in Zandvoort na dagen van onrust en overlast

ZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.

17 uur geleden
Koopmans kritisch op pandemische paraatheid Nederland

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquĂȘte over corona.

19 uur geleden