Flatspringers krijgen 20 jaar cel voor liquidatie in Breda
BREDA (ANP) - De twee zogenoemde flatspringers uit Breda hebben donderdag twintig jaar cel gekregen vanwege de liquidatie van plaatsgenoot Soufian Zouagh (25) in januari 2018. Anel B. (29) en Azzedine A. (28) zijn door de rechtbank in Breda veroordeeld voor het medeplegen van moord.
De politie vond het lijk van Zouagh na een achtervolging van de twee verdachten. Die hadden zich verdacht gedragen en vluchtten in de auto van het slachtoffer naar diens flat. Daar sprongen de twee, toen de politie binnenkwam, van driehoog van het balkon af. Daarna stuitte de politie op het lichaam van Zouagh.
De rechtbank sprak van een "kille en geplande liquidatie van iemand die zich als vriend van de verdachten veilig waande".
App-gesprek
De verdachten hadden verklaard dat ze op inbrekerspad waren en toen anderen zagen rijden in de auto van Zouagh. Ze zouden de auto hebben overgenomen en daarna naar de flat van Zouagh zijn gereden. Daar zouden ook zij zijn geconfronteerd met de dood van hun vriend. Dat geloofde de rechtbank niet. Met name omdat Azzedine in een app-gesprek met zijn vriendin zei dat hij Zouagh ging vermoorden. "Iets meer dan twee uur nadat hij dat zegt, wordt Soufian doodgeschoten." Daarnaast zaten er schotresten op de handen en kleding van de verdachten.
De rechtbank concludeerde dat allebei de verdachten van dichtbij op het slachtoffer hebben geschoten. Die werd twee keer in het hoofd geraakt door verschillende vuurwapens. De rechtbank weet niet wie precies het dodelijke schot heeft gelost. Voor de veroordeling maakt dat niet uit. "Door samen op het slachtoffer te schieten, hadden ze ook allebei opzet op de dood van het slachtoffer."
Hoger beroep
Het motief weet de rechtbank niet, maar uit het strafdossier valt wel op te maken dat zowel de verdachten als het slachtoffer criminelen zijn.
De advocaat van Anel B. kondigde direct na het vonnis aan in hoger beroep te gaan.
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."
3 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.
9 uur geledenBEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.
21 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
1 dag geleden