Flat van opgepakt RAF-lid Klette ontruimd om gevaarlijk voorwerp
BERLIJN (ANP/DPA) - De flat van het onlangs opgepakte oud-lid van de Rote Armee Fraktion (RAF) Daniela Klette is ontruimd. De politie meldt dat bij een doorzoeking van het gebouw in het Berlijnse stadsdeel Kreuzberg "iets gevaarlijks" is gevonden.
Volgens een verslaggever van het Duitse persbureau dpa gaat het om een voorwerp dat op een explosief lijkt. Op de stoep aan de overkant van het gebouw stonden woensdag sommige bewoners met hun huisdieren te wachten op vrijgave van hun woning.
De inmiddels 65-jarige Klette is maandag in haar appartement aangehouden na jaren op de vlucht te zijn geweest. Dat arrestatie was enkele weken na een uitzending van de Duitse versie van Opsporing Verzocht waarin om meer informatie werd gevraagd over haar en twee medeverdachten van de RAF: Burkhard Garweg en Ernst-Volker Staub.
Aantijgingen
Kort na haar aanhouding is ook een tweede persoon aangehouden, maar het gaat in ieder geval niet om Garweg of Staub. Beiden zijn nog op de vlucht.
De drie voormalige RAF-leden worden verdacht van gewapende overvallen en poging tot moord in de periode 1999 tot 2016. De autoriteiten houden de ultralinkse RAF verantwoordelijk voor bomaanslagen en ontvoeringen in de vorige eeuw.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië stelt een onderzoek in naar mogelijke illegale buitenlandse financiering van de presidentscampagne van senator Flávio Bolsonaro, die zondag de verkiezingen verloor. Een rechter heeft de federale politie die opdracht gegeven. Het onderzoek richt zich onder meer op financiering door een groep die banden heeft met de Amerikaanse vicepresident JD Vance.
6 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het verzoek van onder meer de partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om de stembussen in het land later te sluiten, is verworpen. Dat meldt de krant Haaretz op gezag van de kiescommissie.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump gaat het gebruik van de term AI (Artificial Intelligence) binnenkort verbieden, schrijft hij in een bericht op Truth Social. De Amerikaanse president wil dat er voortaan wordt gesproken over SI (Super Intelligence).
1 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen bondgenoten van de senator en een Amerikaanse functionaris tegen CNN Brasil en persbureau Reuters. Hij zou met zijn vrouw en twee dochters onderweg zijn naar de VS. Het hooggerechtshof in Brazilië had Bolsonaro verboden het land te verlaten. Afgelopen zondag verloor hij de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Likoed-partij van de huidige Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verzocht of de stembureaus dinsdag langer geopend kunnen blijven, meldt de partij op Telegram. Vooralsnog sluiten die om 21.00 uur Nederlandse tijd, waarna voorlopige uitslagen snel verwacht worden.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/AFP) - Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, heeft de deadline gemist om zijn paspoorten in te leveren. Die zijn daarom als vervallen verklaard, vertellen bronnen bij de politie.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De aantijgingen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu aan het adres van de Arabisch-Israëlische Ra'ampartij zijn bedoeld om rechtse kiezers naar de stembus te lokken. Dat zegt partijleider van Ra'am, Mansour Abbas. In een video noemt het kopstuk van de voor de coalitievorming mogelijk belangrijke partij Netanyahu een opruier en een leugenaar.
3 uur geleden