Flamingo's zorgen voor recordaantal kuikens in GaiaZoo
KERKRADE (ANP) - De flamingokolonie in de GaiaZoo in Kerkrade heeft volgens de dierentuin voor een recordaantal kuikens gezorgd. Dit jaar zijn er vijftig flamingo's uit een ei gekropen in de Limburgse dierentuin.
De dierentuin meldt dat nog niet zeker was of er al gebroed zou worden. De kolonie is vorig jaar naar Kerkrade gehaald. Volgens GaiaZoo zijn de omstandigheden waarin flamingo's in het wild broeden zo goed mogelijk nagebootst in de dierentuin. Zo zijn flamingo's erg kieskeurig als het om een partner gaat.
De vogels broeden alleen als er een grote kolonie is van zeker meer dan twintig vogels en ongeveer evenveel mannetjes als vrouwtjes. Zo is er genoeg keuze voor een geschikte partner. In GaiaZoo zijn ongeveer vierhonderd flamingo's. Ook de ondergrond is geoptimaliseerd voor het broeden. Flamingo's bouwen hun nest van klei en modder en leggen dan het ei in een kegelvormig nest.
Als de kuikens eenmaal geboren zijn, spelen ook de vogels zonder kuiken een belangrijke rol, meldt de dierentuin. Die kinderloze flamingo's spelen voor oppas als de ouders voedsel zoeken voor de jonge vogel. Alle kuikens worden in een soort kinderopvang samen gezet, daar worden ze in de gaten gehouden door andere flamingo's.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem, na berichtgeving hierover van Het Parool.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
31 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib voelde zich onder druk gezet rond de beslissing over hoe de Tweede Kamer haar werkzaamheden moest voortzetten tijdens de coronapandemie. Dat zei ze tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als de goedkopere treinabonnementen voor de zomer te veel geld dreigen te kosten, wordt de verkoop stopgezet. Het budget van 118 miljoen euro mag niet worden overschreden, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer.
2 uur geleden