Flamengo pakt Copa Libertadores in slotminuten
LIMA (ANP) - Flamengo heeft na een memorabele slotfase de Copa Libertadores veroverd. De Braziliaanse ploeg keek in de finale tegen titelverdediger River Plate lang tegen een achterstand aan, maar in de laatste minuten bezorgde Gabriel Barbosa met twee doelpunten Flamengo echter de eindzege in het belangrijkste Zuid-Amerikaanse bekertoernooi: 2-1.
River Plate stond in het imposante Estadio Monumental in de Peruaanse hoofdstad Lima, waar 80.000 toeschouwers op de tribune zaten, lang met 1-0 voor. De Colombiaanse aanvaller Rafael Borré opende na 13 minuten de score met een schot uit de draai. De Argentijnse ploeg van trainer Marcelo Gallardo leek de Copa Libertadores voor het tweede jaar op rij te gaan winnen, maar Barbosa (bijgenaamd 'Gabigol') besliste in de slotfase anders.
De 23-jarige Braziliaanse spits brak in eigen land door bij Santos, maar zijn Europese avonturen bij Internazionale en Benfica draaiden daarna op een mislukking uit. 'Gabigol' keerde vorig jaar terug bij Santos, waar hij weer ging scoren. Dit jaar doet hij dat als huurling bij Flamengo zelfs aan de lopende band.
De ploeg van de Portugese trainer Jorge Jesus (ex-Benfica) koerst in eigen land af op het kampioenschap en kroonde zich in Lima voor de tweede keer, na 1981, tot de beste club van Zuid-Amerika. Flamengo mag daarom volgende maand in Qatar meedoen aan het WK voor clubs. Bij de Braziliaanse club speelt de Spaanse verdediger Pablo Mari, die in het seizoen 2017-2018 nog voor NAC Breda uitkwam.
River Plate veroverde de Copa Libertadores vorig jaar door stadgenoot Boca Juniors over twee duels te verslaan. De tweede ontmoeting werd om veiligheidsredenen in Madrid afgewerkt, nadat de spelersbus van Boca op weg naar het stadion voor de eerste wedstrijd was aangevallen door fans van River. De eindstrijd van de 'Copa' ging dit jaar voor het eerst over één wedstrijd.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.
28 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
36 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
9 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
19 uur geleden