Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flamengo pakt Copa Libertadores in slotminuten

Flamengo pakt Copa Libertadores in slotminuten

LIMA (ANP) - Flamengo heeft na een memorabele slotfase de Copa Libertadores veroverd. De Braziliaanse ploeg keek in de finale tegen titelverdediger River Plate lang tegen een achterstand aan, maar in de laatste minuten bezorgde Gabriel Barbosa met twee doelpunten Flamengo echter de eindzege in het belangrijkste Zuid-Amerikaanse bekertoernooi: 2-1.

River Plate stond in het imposante Estadio Monumental in de Peruaanse hoofdstad Lima, waar 80.000 toeschouwers op de tribune zaten, lang met 1-0 voor. De Colombiaanse aanvaller Rafael Borré opende na 13 minuten de score met een schot uit de draai. De Argentijnse ploeg van trainer Marcelo Gallardo leek de Copa Libertadores voor het tweede jaar op rij te gaan winnen, maar Barbosa (bijgenaamd 'Gabigol') besliste in de slotfase anders.

De 23-jarige Braziliaanse spits brak in eigen land door bij Santos, maar zijn Europese avonturen bij Internazionale en Benfica draaiden daarna op een mislukking uit. 'Gabigol' keerde vorig jaar terug bij Santos, waar hij weer ging scoren. Dit jaar doet hij dat als huurling bij Flamengo zelfs aan de lopende band.

De ploeg van de Portugese trainer Jorge Jesus (ex-Benfica) koerst in eigen land af op het kampioenschap en kroonde zich in Lima voor de tweede keer, na 1981, tot de beste club van Zuid-Amerika. Flamengo mag daarom volgende maand in Qatar meedoen aan het WK voor clubs. Bij de Braziliaanse club speelt de Spaanse verdediger Pablo Mari, die in het seizoen 2017-2018 nog voor NAC Breda uitkwam.

River Plate veroverde de Copa Libertadores vorig jaar door stadgenoot Boca Juniors over twee duels te verslaan. De tweede ontmoeting werd om veiligheidsredenen in Madrid afgewerkt, nadat de spelersbus van Boca op weg naar het stadion voor de eerste wedstrijd was aangevallen door fans van River. De eindstrijd van de 'Copa' ging dit jaar voor het eerst over één wedstrijd.

Meer uit Voetbal

Courtois heeft maag-darminfectie en mist duel met Olympiakos

MADRID (ANP) - Real Madrid kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Olympiakos in de Champions League niet beschikken over Thibaut Courtois. De Belgische doelman heeft een maag-darminfectie, meldt de Spaanse voetbalclub op X.

2 uur geleden
Everton-trainer noemt absurde rode kaart niet onoverkomelijk

MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.

11 uur geleden
Benfica-coach Mourinho ziet duel met Ajax als 'essentieel'

AMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.

15 uur geleden
Jeugdinternational Addai twee keer trefzeker bij ruime zege Como

TURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.

16 uur geleden
Ajax praat met Jordi Cruijff voor functie van technisch directeur

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.

19 uur geleden
Bondscoach Veurink ziet drie speelsters afhaken bij Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.

20 uur geleden
Ajax gaat tegen Benfica op zoek naar vertrouwen en punten

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."

21 uur geleden