Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flamengo pakt Copa Libertadores in slotminuten

Flamengo pakt Copa Libertadores in slotminuten

LIMA (ANP) - Flamengo heeft na een memorabele slotfase de Copa Libertadores veroverd. De Braziliaanse ploeg keek in de finale tegen titelverdediger River Plate lang tegen een achterstand aan, maar in de laatste minuten bezorgde Gabriel Barbosa met twee doelpunten Flamengo echter de eindzege in het belangrijkste Zuid-Amerikaanse bekertoernooi: 2-1.

River Plate stond in het imposante Estadio Monumental in de Peruaanse hoofdstad Lima, waar 80.000 toeschouwers op de tribune zaten, lang met 1-0 voor. De Colombiaanse aanvaller Rafael Borré opende na 13 minuten de score met een schot uit de draai. De Argentijnse ploeg van trainer Marcelo Gallardo leek de Copa Libertadores voor het tweede jaar op rij te gaan winnen, maar Barbosa (bijgenaamd 'Gabigol') besliste in de slotfase anders.

De 23-jarige Braziliaanse spits brak in eigen land door bij Santos, maar zijn Europese avonturen bij Internazionale en Benfica draaiden daarna op een mislukking uit. 'Gabigol' keerde vorig jaar terug bij Santos, waar hij weer ging scoren. Dit jaar doet hij dat als huurling bij Flamengo zelfs aan de lopende band.

De ploeg van de Portugese trainer Jorge Jesus (ex-Benfica) koerst in eigen land af op het kampioenschap en kroonde zich in Lima voor de tweede keer, na 1981, tot de beste club van Zuid-Amerika. Flamengo mag daarom volgende maand in Qatar meedoen aan het WK voor clubs. Bij de Braziliaanse club speelt de Spaanse verdediger Pablo Mari, die in het seizoen 2017-2018 nog voor NAC Breda uitkwam.

River Plate veroverde de Copa Libertadores vorig jaar door stadgenoot Boca Juniors over twee duels te verslaan. De tweede ontmoeting werd om veiligheidsredenen in Madrid afgewerkt, nadat de spelersbus van Boca op weg naar het stadion voor de eerste wedstrijd was aangevallen door fans van River. De eindstrijd van de 'Copa' ging dit jaar voor het eerst over één wedstrijd.

Meer uit Voetbal

Real klopt Atlético en treft opnieuw Barcelona in finale Supercup

JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.

8 uur geleden
Paris Saint-Germain wint Franse Supercup voor vierde keer op rij

KOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.

8 uur geleden
Brazilië en Frankrijk kiezen met oog op WK voor oefenduels in VS

NEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.

10 uur geleden
Heracles huurt Zweedse middenvelder Ahlstrand van St. Pauli

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.

11 uur geleden
Oud-Ajacied Kudus bij geplaagd Tottenham drie maanden aan de kant

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.

12 uur geleden
PSV neemt Belgisch recordinternational over van Leicester City

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.

13 uur geleden
Mourinho verplicht spelers Benfica op trainingscomplex te blijven

LISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.

14 uur geleden