Flamengo moet in actie komen ondanks 16 coronagevallen
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De Braziliaanse kampioen Flamengo moet komend weekend ondanks 16 coronagevallen in actie komen. De Braziliaanse voetbalbond heeft het verzoek geweigerd om het duel met Palmeiras van zondag uit te stellen.
Zeven spelers van de club werden positief getest voorafgaand aan een duel in de Copa Libertadores op dinsdag. Anderen, waaronder de coach en een dokter, kwamen besmet terug uit Ecuador.
"Het lijkt erop dat we maar negen spelers en drie keepers hebben", zei vice-voorzitter Rodrigo Dunshee. "Dit is een uitzonderlijke situatie. Het is belangrijk om dit probleem aan te pakken. We mogen het virus niet overdragen aan andere teams. De enige juiste maatregel is om de wedstrijd uit te stellen."
De voetbalbond zei in een brief "de redenen van Flamengo te begrijpen", maar beweerde dat de club "genoeg spelers" in de selectie heeft. Flamengo probeert nu met een spoedverzoek via het Superior Court of Sports Justice alsnog uitstel af te dwingen.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
1 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
1 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Nigeria heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Afrika Cup. In Marrakesh versloegen de Super Eagles het Algerije van Ramiz Zerrouki en Anis Hadj Moussa met 2-0.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ryan Flamingo heeft zaterdag in de thuiswedstrijd van PSV tegen Excelsior een basisplaats. De centrale verdediger vervangt aanvoerder Jerdy Schouten, die in het laatste competitieduel voor de winterstop met FC Utrecht een rode kaart kreeg en geschorst is.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de Eredivisie hervat met een nipte 1-0-overwinning op FC Volendam. Het was de eerste zege voor de ploeg van trainer Maarten Martens sinds begin november.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Mede dankzij een doelpunt van Tijjani Reijnders heeft Manchester City een zeer ruime zege geboekt in de derde ronde van de FA Cup. De nummer 2 van de Premier League was thuis met 10-1 te sterk voor Exeter City, dat uitkomt op het derde niveau in Engeland.
3 uur geleden