Flamengo moet in actie komen ondanks 16 coronagevallen
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De Braziliaanse kampioen Flamengo moet komend weekend ondanks 16 coronagevallen in actie komen. De Braziliaanse voetbalbond heeft het verzoek geweigerd om het duel met Palmeiras van zondag uit te stellen.
Zeven spelers van de club werden positief getest voorafgaand aan een duel in de Copa Libertadores op dinsdag. Anderen, waaronder de coach en een dokter, kwamen besmet terug uit Ecuador.
"Het lijkt erop dat we maar negen spelers en drie keepers hebben", zei vice-voorzitter Rodrigo Dunshee. "Dit is een uitzonderlijke situatie. Het is belangrijk om dit probleem aan te pakken. We mogen het virus niet overdragen aan andere teams. De enige juiste maatregel is om de wedstrijd uit te stellen."
De voetbalbond zei in een brief "de redenen van Flamengo te begrijpen", maar beweerde dat de club "genoeg spelers" in de selectie heeft. Flamengo probeert nu met een spoedverzoek via het Superior Court of Sports Justice alsnog uitstel af te dwingen.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
28 minuten geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
42 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
1 uur geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
7 uur geleden