Flamengo bevestigt komst middenvelder Vidal
RIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse voetbalclub Flamengo heeft donderdag de komst van Arturo Vidal bevestigd. Eerder werd al duidelijk dat de Chileense middenvelder het Italiaanse Internazionale zou verlaten en waren er al volop speculaties over een terugkeer naar Zuid-Amerika. Vidal (35) heeft in Rio de Janeiro een contract voor anderhalf jaar ondertekend.
Vidal voetbalde vijftien jaar in Europa. In 2007 verliet hij Colo Colo, de Chileense ploeg waar hij in de jeugd speelde en zijn debuut maakte, voor het Duitse Bayer Leverkusen. Daarna voetbalde hij achtereenvolgens bij Juventus (2011-2015), Bayern München (2015-2018), FC Barcelona (2018-2020) en ten slotte Inter. Tussen 2012 en 2019 werd hij liefst acht keer op rij landskampioen: vier keer met Juventus in Italië, drie keer in Duitsland met Bayern München en eenmaal in de Spaanse La Liga met Barcelona.
Vorig jaar veroverde Vidal met Inter nogmaals de Italiaanse landstitel. Als international van Chili speelde hij twee WK's, in 2010 en 2014. In 2015 en 2016 veroverde hij met zijn land twee Copa America's.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geleden