Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flamboyante oud-scheidsrechter Frans Derks overleden

Flamboyante oud-scheidsrechter Frans Derks overleden

BREDA (ANP) - De bekende oud-voetbalscheidsrechter Frans Derks is op 89-jarige leeftijd na een kort ziekbed overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. "Het was een waardig afscheid", zegt de woordvoerder van de familie.

Derks woonde in Breda. Hij was in de jaren 50, 60 en 70 als scheidsrechter actief in het betaalde voetbal. Derks was niet alleen een gewaardeerde scheidsrechter, maar tevens een flamboyante persoonlijkheid. Karakteristiek is het korte en strakke scheidsrechtersbroekje dat hij altijd droeg. De geboren Limburger nam ook diverse liedjes op, waarvan één met Willem van Hanegem.

Doordat Derks vaak in de 'geest van de wedstrijd' floot en amper kaarten uitdeelde, kon hij ook bij vedettes als Van Hanegem en Johan Cruijff op het nodige respect rekenen. In 1972 was Derks mede-oprichter van de belangenvereniging scheidsrechters betaald voetbal (BSBV).

Koninklijke onderscheiding

Na zijn scheidsrechterscarrière ging Derks door als voorzitter van een volleybalvereniging uit Breda. Hij was ook voorzitter van voetbalclub FC Dordrecht (1995-2003) en de mede door hem opgerichte Coöperatie Eerste Divisie, de belangenorganisatie voor de clubs uit de eerste divisie. Derks maakte ook deel uit van het bestuur van de stichting Meer dan Voetbal.

Vanwege zijn bijzondere verdiensten voor het voetbal en vanwege zijn maatschappelijke inzet werd Derks in 2009 benoemd tot bondsridder van de KNVB. Hij kreeg toen ook een koninklijke onderscheiding. Derks mocht zich Officier in de Oranje van Oranje-Nassau noemen.

Meer uit Voetbal

Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

8 uur geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

8 uur geleden
Koeman vindt het lastig om ver weg van zijn zieke vrouw te zijn

WHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."

9 uur geleden
Oranje start grotendeels met beoogd basisteam tegen Oezbekistan

WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.

9 uur geleden
Feyenoord ontslaat trainer Van Persie na ruim een jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.

10 uur geleden
Deen Eriksen zakt weer in elkaar op het veld, maar maakt het goed

ODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.

10 uur geleden
Braziliaan Wesley mist WK door blessure, Ederson vervangt hem

NEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.

11 uur geleden