Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flamboyante oud-scheidsrechter Frans Derks overleden

Flamboyante oud-scheidsrechter Frans Derks overleden

BREDA (ANP) - De bekende oud-voetbalscheidsrechter Frans Derks is op 89-jarige leeftijd na een kort ziekbed overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. "Het was een waardig afscheid", zegt de woordvoerder van de familie.

Derks woonde in Breda. Hij was in de jaren 50, 60 en 70 als scheidsrechter actief in het betaalde voetbal. Derks was niet alleen een gewaardeerde scheidsrechter, maar tevens een flamboyante persoonlijkheid. Karakteristiek is het korte en strakke scheidsrechtersbroekje dat hij altijd droeg. De geboren Limburger nam ook diverse liedjes op, waarvan één met Willem van Hanegem.

Doordat Derks vaak in de 'geest van de wedstrijd' floot en amper kaarten uitdeelde, kon hij ook bij vedettes als Van Hanegem en Johan Cruijff op het nodige respect rekenen. In 1972 was Derks mede-oprichter van de belangenvereniging scheidsrechters betaald voetbal (BSBV).

Koninklijke onderscheiding

Na zijn scheidsrechterscarrière ging Derks door als voorzitter van een volleybalvereniging uit Breda. Hij was ook voorzitter van voetbalclub FC Dordrecht (1995-2003) en de mede door hem opgerichte Coöperatie Eerste Divisie, de belangenorganisatie voor de clubs uit de eerste divisie. Derks maakte ook deel uit van het bestuur van de stichting Meer dan Voetbal.

Vanwege zijn bijzondere verdiensten voor het voetbal en vanwege zijn maatschappelijke inzet werd Derks in 2009 benoemd tot bondsridder van de KNVB. Hij kreeg toen ook een koninklijke onderscheiding. Derks mocht zich Officier in de Oranje van Oranje-Nassau noemen.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Koeman staat achter wisselbeleid in duel met Japan

ARLINGTON (ANP) - Ronald Koeman staat achter zijn wisselbeleid in de slotfase van het eerste duel van het Nederlands elftal met Japan (2-2) op het WK. "Daar heb ik zeker geen spijt van", zei de bondscoach in de perskamer van het Dallas Stadium.

9 minuten geleden
Van Hecke houdt flinke wond aan oog over aan duel met Japan

ARLINGTON (ANP) - Oranje-international Jan Paul van Hecke heeft een flinke wond aan zijn rechteroog overgehouden aan de eerste WK-wedstrijd tegen Japan. De verdediger kwam, na een voorzet vanaf de zijkant, al in de eerste minuut in aanraking met een hoofd van een van de Japanse spelers.

11 minuten geleden
Bondscoach Koeman kan leven met gelijkspel van Oranje tegen Japan

ARLINGTON (ANP) - Ronald Koeman kan leven met het gelijkspel van het Nederlands elftal in de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan (2-2). "Als je tweemaal hebt voorgestaan, ben je niet helemaal tevreden", zei de bondscoach. "Maar op basis van de kansen en goede momenten aan beide kanten, want ik vond het een topwedstrijd, dan kun je wel vrede hebben met een gelijkspel."

32 minuten geleden
Van Dijk begrijpt verdedigende wissels van bondscoach Koeman

ARLINGTON (ANP) - Virgil van Dijk had begrip voor een serie verdedigende wissels van zijn bondscoach Ronald Koeman in de slotfase van het eerste duel op het WK met Japan. Daarna leek Oranje het initiatief te verspelen en maakte de tegenstander uit Azië in de 88e minuut gelijk (2-2). "Je weet ook dat het nog gevaarlijk kon worden", zei de aanvoerder. "We hielden het na die wissels goed dicht. En Japan moest aanvallender spelen, dus er lag ook ruimte. Helaas scoren ze na een spelhervatting."

36 minuten geleden
Oranje verspeelt voorsprong tegen Japan na wissels in slotfase

ARLINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een voorsprong uit handen gegeven in de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan. Oranje leek op weg naar een zege tot bondscoach Ronald Koeman besloot meer verdedigend ingestelde spelers in het veld te brengen. Daarna verloor de nationale ploeg het initiatief en maakte Daichi Kamada met een kopbal in de 88e minuut gelijk: 2-2.

37 minuten geleden
Nederlands elftal begint WK met gelijkspel tegen Japan

ARLINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is het wereldkampioenschap voetbal begonnen met een gelijkspel. In het Dallas Stadium in Arlington verspeelde het elftal van bondscoach Ronald Koeman tegen Japan tot twee keer toe een voorsprong: 2-2. Zweden is zaterdag de volgende tegenstander van Oranje.

1 uur geleden
Depay passeert Van der Vaart met 110e interland voor Oranje

ARLINGTON (ANP) - Memphis Depay is zondag Rafael van der Vaart gepasseerd op de ranglijst van spelers met de meeste interlands voor het Nederlands elftal. De 32-jarige aanvaller van Corinthians kwam in de eerste groepswedstrijd van het WK tegen Japan als invaller in het veld en begon daarmee aan zijn 110e interland. Depay debuteerde in oktober 2013 in het door Oranje met 2-0 gewonnen uitduel met Turkije.

2 uur geleden