Flamboyante oud-scheidsrechter Frans Derks overleden
BREDA (ANP) - De bekende oud-voetbalscheidsrechter Frans Derks is op 89-jarige leeftijd na een kort ziekbed overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. "Het was een waardig afscheid", zegt de woordvoerder van de familie.
Derks woonde in Breda. Hij was in de jaren 50, 60 en 70 als scheidsrechter actief in het betaalde voetbal. Derks was niet alleen een gewaardeerde scheidsrechter, maar tevens een flamboyante persoonlijkheid. Karakteristiek is het korte en strakke scheidsrechtersbroekje dat hij altijd droeg. De geboren Limburger nam ook diverse liedjes op, waarvan één met Willem van Hanegem.
Doordat Derks vaak in de 'geest van de wedstrijd' floot en amper kaarten uitdeelde, kon hij ook bij vedettes als Van Hanegem en Johan Cruijff op het nodige respect rekenen. In 1972 was Derks mede-oprichter van de belangenvereniging scheidsrechters betaald voetbal (BSBV).
Koninklijke onderscheiding
Na zijn scheidsrechterscarrière ging Derks door als voorzitter van een volleybalvereniging uit Breda. Hij was ook voorzitter van voetbalclub FC Dordrecht (1995-2003) en de mede door hem opgerichte Coöperatie Eerste Divisie, de belangenorganisatie voor de clubs uit de eerste divisie. Derks maakte ook deel uit van het bestuur van de stichting Meer dan Voetbal.
Vanwege zijn bijzondere verdiensten voor het voetbal en vanwege zijn maatschappelijke inzet werd Derks in 2009 benoemd tot bondsridder van de KNVB. Hij kreeg toen ook een koninklijke onderscheiding. Derks mocht zich Officier in de Oranje van Oranje-Nassau noemen.
Meer uit Voetbal
ZAGREB (ANP) - Zlatko Dalić stopt na negen jaar als bondscoach van Kroatië. De 59-jarige trainer leidde de nationale voetbalploeg van het land naar een tweede plaats op het WK van 2018 en een derde plaats op het WK van 2022, maar werd deze editie in de zestiende finales uitgeschakeld door Portugal (2-1).
19 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Europese voetbal heeft in seizoen 2024/2025 voor het eerst meer dan 40 miljard euro omgezet, maar de groei vlakt af. Dat stelt accountantskantoor Deloitte in zijn jaarlijkse financieel voetbaloverzicht.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zich opnieuw versterkt met een Scandinavische speler. De 21-jarige Noorse spits Erik Flataker komt over van het Zweedse AIK. Hij heeft getekend voor vier jaar.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente-aanvalster Sophie Proost maakt de overstap naar Bayern München. Bij de Duitse kampioen heeft de 19-jarige jeugdinternational getekend voor drie seizoenen.
2 uur geledenATLANTA (ANP/DPA) - De Egyptische voetbalbond heeft na de nederlaag (2-3) tegen Argentinië een protest ingediend bij wereldvoetbalbond FIFA. De voorzitter van de Egyptische voetbalbond, Hany Abo Rida, bevestigde dat hij een klacht over scheidsrechter François Letexier en zijn assistenten heeft ingediend en wil dat de Franse arbiter wordt uitgesloten voor de rest van het WK.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Fulham heeft Álvaro Arbeloa aangesteld als nieuwe hoofdcoach. De voormalig coach van Real Madrid is in Londen de opvolger van de Portugees Marco Silva, maakte de club bekend.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Daley Blind keert terug bij Ajax. De 36-jarige verdediger heeft zijn handtekening gezet onder een contract voor een seizoen. Hij was transfervrij na zijn vertrek bij Girona.
3 uur geleden