
Flamboyante oud-Feyenoorder Ladinsky overleden
BRUSSEL (ANP) - De Hongaarse oud-voetballer Attila Ladinsky is op 70-jarige leeftijd overleden. De aanvaller speelde tussen begin 1972 en de zomer van 1973 voor Feyenoord. De toenmalige trainer Ernst Happel haalde hem als de opvolger van linksbuiten Coen Moulijn naar De Kuip, maar Ladinsky belandde al snel in de spits waar hij Ove Kindvall moest doen vergeten.
Na tien doelpunten in 25 wedstrijden vertrok de Hongaar met de flamboyante levensstijl naar Anderlecht. Ladinsky werd daar al in zijn eerste seizoen met 22 doelpunten topscorer van de Belgische competitie. De aanvaller speelde vervolgens ook nog voor onder meer Real Betis uit Spanje, KV Kortrijk en de Franse club Valenciennes en Toulouse. Real Betis maakte bekend dat Ladinsky is overleden.
Meer uit Voetbal
HELSINKI (ANP) - Oliver Antman kijkt uit naar de thuiswedstrijd van Finland tegen het Nederlands elftal in de WK-kwalificatie. "Aan de ene kant is het een duel zoals veel andere wedstrijden", blikte de aanvaller van Go Ahead Eagles op een persconferentie vooruit op het duel van zaterdag in Helsinki. "Maar ik speel ook in Nederland. Dat maakt het wel een beetje speciaal, al ken ik geen enkele speler van de tegenstander persoonlijk."
26 minuten geledenKEULEN (ANP) - Het gepromoveerde 1. FC Köln heeft Lukas Kwasniok aangesteld als trainer. De 43-jarige in Polen geboren Duitser tekende een contract tot de zomer van 2028 in Keulen.
3 uur geledenNYON (ANP) - De Nederlandse scheidsrechters Serdar Gözübüyük en Dennis Higler spelen een rol bij de finale van de Nations League tussen Portugal en Spanje. De UEFA stelde Gözübüyük aan als vierde official, Higler is zondag assistent-VAR.
3 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/RTR) - Carlo Ancelotti heeft zijn debuut als bondscoach van Brazilië niet kunnen vieren met een overwinning. De Italiaanse trainer, die onlangs vertrok bij Real Madrid, zag zijn ploeg niet verder komen dan een doelpuntloos gelijkspel in de WK-kwalificatiewedstrijd in en tegen Ecuador: 0-0.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Paul Gladon teruggehaald naar Limburg. De 33-jarige aanvaller, die twee jaar geleden Fortuna verruilde voor het Armeense Noah FC, tekende een contract voor één seizoen met een optie voor nog een jaar.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Spanje staat zondag in de finale van de Nations League. Bij de laatste vier werd Frankrijk in een doelpuntrijke wedstrijd met 5-4 verslagen. In de eindstrijd in München wacht een duel met Portugal, dat woensdag met 2-1 te sterk was voor gastland Duitsland.
15 uur geledenRIFFA (ANP) - Door de 0-2-nederlaag van Bahrein in het thuisduel met Saudi-Arabië is Indonesië zeker van plaatsing voor de vierde ronde van de Aziatische WK-kwalificatiereeks. De ploeg van bondscoach Patrick Kluivert won eerder op de dag met 1-0 van China en eindigt in groep C als nummer 3 of 4.
18 uur geleden