Fivoor: inzet van buurtcoaches in Den Dolder uitgebreid
DEN DOLDER (ANP) - De inzet van buurtcoaches in Den Dolder wordt vanaf maandag uitgebreid, meldt de instelling voor forensische psychiatrie Fivoor zaterdag. "Waar zij afgelopen week alweer meer in het dorp kwamen, komt er per maandag op doordeweekse dagen een ochtenddienst bij", zo meldt Fivoor op de eigen website.
Volgens de instelling is de buurtcoach op maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 uur en 23.00 uur bereikbaar en aanwezig. In het weekend is de buurtcoach tussen 15.00 uur en 23.00 uur bereikbaar en aanwezig. De buurtcoaches zijn aanspreekbaar voor buurtbewoners en ondernemers met vragen of zorgen, aldus Fivoor.
Vorige week kwam in Den Dolder een 76-jarige vrouw om het leven door een steekpartij. De verdachte was opgenomen in Fivoor. Vrijdagavond zei de burgemeester van Zeist, Joyce Langenacker, tijdens een bewonersbijeenkomst dat ze overweegt maatregelen te treffen naar aanleiding van de steekpartij.
Alternatieve looproutes
Fivoor maakt verder bekend dat de maatregel dat patiënten van Fivoor alleen in Den Dolder mogen komen als dat noodzakelijk is en onder begeleiding, verlengd wordt tot maandag 20 januari. "We verzoeken daarbij om gebruik te maken van de alternatieve looproutes naar het centrum en om de wijk Duivenhorst te mijden", aldus de instelling.
Patiënten mogen vanaf maandag 13 januari wel weer onbegeleid op het terrein komen, zodat zij kunnen meedoen aan therapie en dagbesteding. "Daarnaast mogen wij de verlofvrijheden van patiënten niet langer beperken", aldus Fivoor. Volgens de instelling verblijft een deel van de patiënten vrijwillig daar en is het "niet langer mogelijk om hen nog langer te beperken in hun bewegingsvrijheid". Per 20 januari kunnen patiënten voor wie dat is toegestaan ook weer onbegeleid naar het dorp.
Fataal steekincident
In Den Dolder is onrust ontstaan door het dodelijke steekincident. De verdachte verbleef in dezelfde instelling als waar Michael P. zat toen hij in 2017 Anne Faber verkrachtte en vermoordde.
Burgemeester Langenacker zei vrijdag de minister aan zijn woord te willen houden "dat Fivoor uiterlijk op 1 januari 2027 weg is". De kliniek is op zoek naar een nieuwe plek.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
36 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
3 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
6 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
6 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
12 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
18 uur geleden