Fivoor: inzet van buurtcoaches in Den Dolder uitgebreid
DEN DOLDER (ANP) - De inzet van buurtcoaches in Den Dolder wordt vanaf maandag uitgebreid, meldt de instelling voor forensische psychiatrie Fivoor zaterdag. "Waar zij afgelopen week alweer meer in het dorp kwamen, komt er per maandag op doordeweekse dagen een ochtenddienst bij", zo meldt Fivoor op de eigen website.
Volgens de instelling is de buurtcoach op maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 uur en 23.00 uur bereikbaar en aanwezig. In het weekend is de buurtcoach tussen 15.00 uur en 23.00 uur bereikbaar en aanwezig. De buurtcoaches zijn aanspreekbaar voor buurtbewoners en ondernemers met vragen of zorgen, aldus Fivoor.
Vorige week kwam in Den Dolder een 76-jarige vrouw om het leven door een steekpartij. De verdachte was opgenomen in Fivoor. Vrijdagavond zei de burgemeester van Zeist, Joyce Langenacker, tijdens een bewonersbijeenkomst dat ze overweegt maatregelen te treffen naar aanleiding van de steekpartij.
Alternatieve looproutes
Fivoor maakt verder bekend dat de maatregel dat patiënten van Fivoor alleen in Den Dolder mogen komen als dat noodzakelijk is en onder begeleiding, verlengd wordt tot maandag 20 januari. "We verzoeken daarbij om gebruik te maken van de alternatieve looproutes naar het centrum en om de wijk Duivenhorst te mijden", aldus de instelling.
Patiënten mogen vanaf maandag 13 januari wel weer onbegeleid op het terrein komen, zodat zij kunnen meedoen aan therapie en dagbesteding. "Daarnaast mogen wij de verlofvrijheden van patiënten niet langer beperken", aldus Fivoor. Volgens de instelling verblijft een deel van de patiënten vrijwillig daar en is het "niet langer mogelijk om hen nog langer te beperken in hun bewegingsvrijheid". Per 20 januari kunnen patiënten voor wie dat is toegestaan ook weer onbegeleid naar het dorp.
Fataal steekincident
In Den Dolder is onrust ontstaan door het dodelijke steekincident. De verdachte verbleef in dezelfde instelling als waar Michael P. zat toen hij in 2017 Anne Faber verkrachtte en vermoordde.
Burgemeester Langenacker zei vrijdag de minister aan zijn woord te willen houden "dat Fivoor uiterlijk op 1 januari 2027 weg is". De kliniek is op zoek naar een nieuwe plek.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De organisatoren achter de hardloopevenementen in Amersfoort, Groningen en Utrecht van zondag hadden de veiligheidsmaatregelen op orde. Dat zegt de Atletiekunie nadat meerdere hardlopers onwel waren geworden door de warmte.
4 uur geledenWARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.
11 uur geleden