Fivoor: inzet van buurtcoaches in Den Dolder uitgebreid
DEN DOLDER (ANP) - De inzet van buurtcoaches in Den Dolder wordt vanaf maandag uitgebreid, meldt de instelling voor forensische psychiatrie Fivoor zaterdag. "Waar zij afgelopen week alweer meer in het dorp kwamen, komt er per maandag op doordeweekse dagen een ochtenddienst bij", zo meldt Fivoor op de eigen website.
Volgens de instelling is de buurtcoach op maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 uur en 23.00 uur bereikbaar en aanwezig. In het weekend is de buurtcoach tussen 15.00 uur en 23.00 uur bereikbaar en aanwezig. De buurtcoaches zijn aanspreekbaar voor buurtbewoners en ondernemers met vragen of zorgen, aldus Fivoor.
Vorige week kwam in Den Dolder een 76-jarige vrouw om het leven door een steekpartij. De verdachte was opgenomen in Fivoor. Vrijdagavond zei de burgemeester van Zeist, Joyce Langenacker, tijdens een bewonersbijeenkomst dat ze overweegt maatregelen te treffen naar aanleiding van de steekpartij.
Alternatieve looproutes
Fivoor maakt verder bekend dat de maatregel dat patiënten van Fivoor alleen in Den Dolder mogen komen als dat noodzakelijk is en onder begeleiding, verlengd wordt tot maandag 20 januari. "We verzoeken daarbij om gebruik te maken van de alternatieve looproutes naar het centrum en om de wijk Duivenhorst te mijden", aldus de instelling.
Patiënten mogen vanaf maandag 13 januari wel weer onbegeleid op het terrein komen, zodat zij kunnen meedoen aan therapie en dagbesteding. "Daarnaast mogen wij de verlofvrijheden van patiënten niet langer beperken", aldus Fivoor. Volgens de instelling verblijft een deel van de patiënten vrijwillig daar en is het "niet langer mogelijk om hen nog langer te beperken in hun bewegingsvrijheid". Per 20 januari kunnen patiënten voor wie dat is toegestaan ook weer onbegeleid naar het dorp.
Fataal steekincident
In Den Dolder is onrust ontstaan door het dodelijke steekincident. De verdachte verbleef in dezelfde instelling als waar Michael P. zat toen hij in 2017 Anne Faber verkrachtte en vermoordde.
Burgemeester Langenacker zei vrijdag de minister aan zijn woord te willen houden "dat Fivoor uiterlijk op 1 januari 2027 weg is". De kliniek is op zoek naar een nieuwe plek.
Meer uit Binnenland
WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
3 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
5 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
12 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
15 uur geleden