Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fittipaldi vervangt Grosjean in tweede Formule 1-race Bahrein

Fittipaldi vervangt Grosjean in tweede Formule 1-race Bahrein

BAHREIN (ANP) - De Franse coureur Romain Grosjean komt niet in actie tijdens de komende Formule 1-race in Bahrein, aanstaande zondag. Zijn team Haas heeft besloten hem te vervangen door de Braziliaan Pietro Fittipaldi. De kleinzoon van tweevoudig wereldkampioen Emerson Fittipaldi zal zijn debuut maken in de koningsklasse.

Grosjean overleefde zondag een zware crash, kort na de start van de Grote Prijs van Bahrein op het circuit van Sakhir. Zijn bolide knalde hard in de vangrail en vloog in brand. De coureur wist uit het hevig brandende wrak te klimmen en liep voornamelijk brandwonden aan zijn handen op.

"We hebben besloten dat het voor Romain toch het beste is minstens één race over te slaan. Daarna was de keuze eenvoudig om Pietro als vervanger aan te wijzen. Hij is al twee jaar onze reserve", zei teambaas Günther Steiner. "Hij is al die tijd geduldig geweest en is klaar voor deze situatie. Het is voor hem een mooie kans te laten zien wat hij in zijn mars heeft."

Al twee keer getest

De 24-jarige Fittipaldi heeft al twee keer getest in een racewagen van Haas. Hij stapt vrijdag in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Sakhir voor de derde keer achter het stuur van een Formule 1-bolide van het Amerikaanse team. "Ik ben de teamleiding heel dankbaar voor het vertrouwen dat ze in mij stellen, maar het belangrijkste is toch dat Romain gezond is en betrekkelijk kleine verwondingen heeft na die enorme crash", aldus Fittipaldi.

Grosjean, die na dit seizoen vertrekt bij het team van Haas, bracht de nacht door in het ziekenhuis. Hij liet in een korte video vanaf zijn ziekbed weten dat het naar omstandigheden goed met hem gaat. De 34-jarige Fransman, met beide handen in het verband vanwege de opgelopen brandwonden, bedankte alle hulpverleners op het circuit van Sakhir en in het ziekenhuis voor hun werk.

Meer uit Sport

Van der Poel is met achtste wereldtitel veldrijden recordhouder

HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.

4 uur geleden
Alcaraz dankt aanwezige Nadal na gewonnen Australian Open-finale

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.

5 uur geleden
Djokovic noemt mijlpaal Alcaraz 'historisch en legendarisch'

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.

7 uur geleden
42.000 kaarten verkocht aan Nederlanders voor Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.

7 uur geleden
Alcaraz wint ten koste van Djokovic eerste Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.

7 uur geleden
Van Foreest raakt achterop bij Abdoesattorov in Tata Steel Chess

WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.

1 dag geleden
Schorsing van 25 wedstrijden voor NBA-basketballer George

PHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.

1 dag geleden