Fittipaldi vervangt Grosjean in tweede Formule 1-race Bahrein
BAHREIN (ANP) - De Franse coureur Romain Grosjean komt niet in actie tijdens de komende Formule 1-race in Bahrein, aanstaande zondag. Zijn team Haas heeft besloten hem te vervangen door de Braziliaan Pietro Fittipaldi. De kleinzoon van tweevoudig wereldkampioen Emerson Fittipaldi zal zijn debuut maken in de koningsklasse.
Grosjean overleefde zondag een zware crash, kort na de start van de Grote Prijs van Bahrein op het circuit van Sakhir. Zijn bolide knalde hard in de vangrail en vloog in brand. De coureur wist uit het hevig brandende wrak te klimmen en liep voornamelijk brandwonden aan zijn handen op.
"We hebben besloten dat het voor Romain toch het beste is minstens één race over te slaan. Daarna was de keuze eenvoudig om Pietro als vervanger aan te wijzen. Hij is al twee jaar onze reserve", zei teambaas Günther Steiner. "Hij is al die tijd geduldig geweest en is klaar voor deze situatie. Het is voor hem een mooie kans te laten zien wat hij in zijn mars heeft."
Al twee keer getest
De 24-jarige Fittipaldi heeft al twee keer getest in een racewagen van Haas. Hij stapt vrijdag in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Sakhir voor de derde keer achter het stuur van een Formule 1-bolide van het Amerikaanse team. "Ik ben de teamleiding heel dankbaar voor het vertrouwen dat ze in mij stellen, maar het belangrijkste is toch dat Romain gezond is en betrekkelijk kleine verwondingen heeft na die enorme crash", aldus Fittipaldi.
Grosjean, die na dit seizoen vertrekt bij het team van Haas, bracht de nacht door in het ziekenhuis. Hij liet in een korte video vanaf zijn ziekbed weten dat het naar omstandigheden goed met hem gaat. De 34-jarige Fransman, met beide handen in het verband vanwege de opgelopen brandwonden, bedankte alle hulpverleners op het circuit van Sakhir en in het ziekenhuis voor hun werk.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
7 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
22 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
22 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden