Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fittipaldi vervangt Grosjean in tweede Formule 1-race Bahrein

Fittipaldi vervangt Grosjean in tweede Formule 1-race Bahrein

BAHREIN (ANP) - De Franse coureur Romain Grosjean komt niet in actie tijdens de komende Formule 1-race in Bahrein, aanstaande zondag. Zijn team Haas heeft besloten hem te vervangen door de Braziliaan Pietro Fittipaldi. De kleinzoon van tweevoudig wereldkampioen Emerson Fittipaldi zal zijn debuut maken in de koningsklasse.

Grosjean overleefde zondag een zware crash, kort na de start van de Grote Prijs van Bahrein op het circuit van Sakhir. Zijn bolide knalde hard in de vangrail en vloog in brand. De coureur wist uit het hevig brandende wrak te klimmen en liep voornamelijk brandwonden aan zijn handen op.

"We hebben besloten dat het voor Romain toch het beste is minstens één race over te slaan. Daarna was de keuze eenvoudig om Pietro als vervanger aan te wijzen. Hij is al twee jaar onze reserve", zei teambaas Günther Steiner. "Hij is al die tijd geduldig geweest en is klaar voor deze situatie. Het is voor hem een mooie kans te laten zien wat hij in zijn mars heeft."

Al twee keer getest

De 24-jarige Fittipaldi heeft al twee keer getest in een racewagen van Haas. Hij stapt vrijdag in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Sakhir voor de derde keer achter het stuur van een Formule 1-bolide van het Amerikaanse team. "Ik ben de teamleiding heel dankbaar voor het vertrouwen dat ze in mij stellen, maar het belangrijkste is toch dat Romain gezond is en betrekkelijk kleine verwondingen heeft na die enorme crash", aldus Fittipaldi.

Grosjean, die na dit seizoen vertrekt bij het team van Haas, bracht de nacht door in het ziekenhuis. Hij liet in een korte video vanaf zijn ziekbed weten dat het naar omstandigheden goed met hem gaat. De 34-jarige Fransman, met beide handen in het verband vanwege de opgelopen brandwonden, bedankte alle hulpverleners op het circuit van Sakhir en in het ziekenhuis voor hun werk.

Meer uit Sport

Shorttracksters ontgoocheld na 'veel pech' in finale aflossing

MILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.

1 uur geleden
Nederland stijgt in medailleklassement Spelen naar vijfde plaats

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.

2 uur geleden
Zilver Melle van 't Wout op 500 meter, brons voor broer Jens

MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.

2 uur geleden
Shorttracksters grijpen na val naast medaille op aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.

3 uur geleden
Van 't Wout bereikt op Olympische Spelen ook finale op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.

3 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout op Spelen naar halve finale 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.

3 uur geleden
Kerstholt passeert Schulting ook voor finale van aflossing

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting ontbreekt woensdagavond in de finale van de olympische aflossing in het Nederlandse shorttrackteam. Bondscoach Niels Kerstholt geeft, net als zaterdag tijdens de halve eindstrijd, de voorkeur aan Zoë Florence Deltrap als vierde rijdster. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer en Selma Poutsma maken het Oranjeteam compleet.

3 uur geleden