Fitte Verhoeven niet onder de indruk van tegenstander Osaro
ARNHEM (ANP) - Kickbokser Rico Verhoeven is klaar voor zijn eerste gevecht in bijna twee jaar. De wereldkampioen neemt het op 4 november tijdens het evenement Collision 6 van Glory in de Gelredome in Arnhem op tegen Tariq Osaro. Verhoeven kijkt ernaar uit weer de ring in te gaan, maar is niet onder de indruk van de grote in Nederland opgegroeide Nigeriaan. "Dit wordt een ander niveau voor hem", zei de 34-jarige Brabander die dit jaar moest revalideren van een knieblessure en operatie.
Verhoeven kwam eind 2021 voor het laatst in actie voor Glory, toen hij te sterk was voor Jamal Ben Saddik. Hij zou het aanvankelijk in maart opnemen tegen de Kroaat Antonio Plazibat, maar vlak voor de bekendmaking van het gevecht raakte de Nederlandse wereldkampioen geblesseerd aan zijn knie. "Toen dat gebeurde, had ik eerst een gevoel dat het wellicht een teken was. Dat dit het was. Maar na de operatie begon ik erover te denken en besloot dat ik op mijn eigen voorwaarden wil stoppen."
Verhoeven vertelde dat hij veel werk in zijn revalidatie heeft gestoken. "Ik ben blij dat ik er weer ben. Het was een lange weg terug. Daar staat normaal negen tot twaalf maanden voor en ik heb het in zeven maanden gedaan. Het harde werk heeft zich uitbetaald. Het lastigste was dat ik dingen pas kon doen wanneer dat mocht en dat ik rustig aan moest doen."
Over zijn tegenstander Osaro had Verhoeven niets dan lof, maar het titelgevecht is wel van een andere orde. "Hij is een geweldige vechter. Ik heb al zijn gevechten gezien. Hij verdient een kans, maar 4 november is een andere test. Dit is een ander niveau."
Meer uit Sport
EIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
1 uur geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
7 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
11 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
20 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
21 uur geleden