Fitte Verhoeven niet onder de indruk van tegenstander Osaro
ARNHEM (ANP) - Kickbokser Rico Verhoeven is klaar voor zijn eerste gevecht in bijna twee jaar. De wereldkampioen neemt het op 4 november tijdens het evenement Collision 6 van Glory in de Gelredome in Arnhem op tegen Tariq Osaro. Verhoeven kijkt ernaar uit weer de ring in te gaan, maar is niet onder de indruk van de grote in Nederland opgegroeide Nigeriaan. "Dit wordt een ander niveau voor hem", zei de 34-jarige Brabander die dit jaar moest revalideren van een knieblessure en operatie.
Verhoeven kwam eind 2021 voor het laatst in actie voor Glory, toen hij te sterk was voor Jamal Ben Saddik. Hij zou het aanvankelijk in maart opnemen tegen de Kroaat Antonio Plazibat, maar vlak voor de bekendmaking van het gevecht raakte de Nederlandse wereldkampioen geblesseerd aan zijn knie. "Toen dat gebeurde, had ik eerst een gevoel dat het wellicht een teken was. Dat dit het was. Maar na de operatie begon ik erover te denken en besloot dat ik op mijn eigen voorwaarden wil stoppen."
Verhoeven vertelde dat hij veel werk in zijn revalidatie heeft gestoken. "Ik ben blij dat ik er weer ben. Het was een lange weg terug. Daar staat normaal negen tot twaalf maanden voor en ik heb het in zeven maanden gedaan. Het harde werk heeft zich uitbetaald. Het lastigste was dat ik dingen pas kon doen wanneer dat mocht en dat ik rustig aan moest doen."
Over zijn tegenstander Osaro had Verhoeven niets dan lof, maar het titelgevecht is wel van een andere orde. "Hij is een geweldige vechter. Ik heb al zijn gevechten gezien. Hij verdient een kans, maar 4 november is een andere test. Dit is een ander niveau."
Meer uit Sport
VAL DI SOLE (ANP) - Mathieu van der Poel (31) is er niet in geslaagd om het WK mountainbike te winnen. De titel ging in het Italiaanse Val di Sole naar de Brit Thomas Pidcock (27), die net als Van der Poel vanaf de vijfde rij startte. De Brit Charlie Aldridge werd tweede voor de Canadees Cole Punchard. Van der Poel werd 30e.
12 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Wereldkampioene in de skiff Lauren Henry denkt dat het beste nog moet komen bij de teruggekeerde olympisch kampioene Karolien Florijn. Dat zei de Britse roeister zondag op de Amsterdamse Bosbaan tegen het ANP. Florijn voer achter Henry en de Ierse Fiona Murtagh naar de derde plaats op de WK in Nederland.
13 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Karolien Florijn is "supertrots" op haar bronzen medaille in de skiff op de WK roeien. Dat zei de regerend olympisch kampioene na afloop van de wedstrijd op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen het ANP. Florijn nam na de Spelen van Parijs een jaar pauze van het roeien en dit WK was haar eerste toernooi in twee jaar tijd.
26 minuten geledenWAVER (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben op het wereldkampioenschap in eigen land en België naast het brons gegrepen. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee verloor in het Belgische Waver de wedstrijd om de derde plaats van Argentinië: 1-2.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Nederland heeft het medailleklassement gewonnen op de WK roeien. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos verzamelde het thuisland vier gouden, drie zilveren en drie bronzen medailles. Duitsland eindigde als tweede met drie goud en twee zilver, voor de Verenigde Staten met drie goud en zes brons.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Op het slotnummer van de WK roeien heeft de niet-olympische gemengde acht de zilveren medaille gewonnen. De Nederlandse boot wist op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos met een eindsprint de Verenigde Staten te verslaan. Roemenië prolongeerde de wereldtitel.
1 uur geledenALCAÑIZ (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft de Grote Prijs van Aragon in de MotoGP op zijn naam geschreven. De 33-jarige regerend wereldkampioen, die een dag eerder al de sprintrace had gewonnen, bleef op de Ducati op het circuit in Alcañiz zijn landgenoot Pedro Acosta en de Italiaan Marco Bezzecchi voor.
1 uur geleden