Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fitte Schumacher krijgt opdracht 'voorzichtig' te rijden

Fitte Schumacher krijgt opdracht 'voorzichtig' te rijden

MELBOURNE (ANP) - Mick Schumacher maakt zonder fysieke klachten zijn comeback bij het Formule 1-team Haas in de Grand Prix van Australië. De Duitser moest twee weken geleden de race in Saudi-Arabië overslaan na een zware crash in de kwalificaties. "Ik voel me heel goed, er zijn geen naweeën", vertelde de 23-jarige zoon van racelegende Michael Schumacher in aanloop naar de race in Melbourne.

De Duitser reed zijn auto volledig in puin op het circuit van Djedda. Hij stapte wonderbaarlijk genoeg ongedeerd uit het wrak en doorstond ook de medische controles, maar het Amerikaanse team besloot uit voorzorg Schumacher niet te laten starten in de race. Bijkomend probleem was dat Haas onvoldoende reserve-onderdelen had om de auto weer op te bouwen. Teambaas Günther Steiner schatte de schade op bijna 1 miljoen euro.

Steiner liet in Melbourne weten dat Haas geen reserve-chassis heeft. Het betekent dat Schumacher zich geen nieuwe crash kan permitteren. "Hij moet voorzichtig zijn, want we hebben geen vangnet", waarschuwde Steiner. Schumacher zei dat hij de race niet anders zal benaderen. "Je probeert altijd om niet te crashen, maar ook om zo snel mogelijk te rijden", legde hij uit. "Je moet iets riskeren en dat heb ik gedaan."

Meer uit Sport

McLaren-teambaas: we hebben Las Vegas achter ons gelaten

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.

7 uur geleden
Verstappen bekijkt titelstrijd in de Formule 1 'race voor race'

DOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."

10 uur geleden
Formule 1-ontwerper Newey wordt teambaas bij Aston Martin

DOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.

10 uur geleden
Handbalster Abbingh stopt na dit seizoen ook bij haar club

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.

10 uur geleden
Italiaanse skiester Brignone is terug op de piste

MILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.

12 uur geleden
Verstappen genomineerd voor 'actie van het jaar' in Formule 1

DOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.

14 uur geleden
Hockeysters zonder aanvoerster Sanders naar Argentinië

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.

17 uur geleden