Fitte Schumacher krijgt opdracht 'voorzichtig' te rijden
MELBOURNE (ANP) - Mick Schumacher maakt zonder fysieke klachten zijn comeback bij het Formule 1-team Haas in de Grand Prix van Australië. De Duitser moest twee weken geleden de race in Saudi-Arabië overslaan na een zware crash in de kwalificaties. "Ik voel me heel goed, er zijn geen naweeën", vertelde de 23-jarige zoon van racelegende Michael Schumacher in aanloop naar de race in Melbourne.
De Duitser reed zijn auto volledig in puin op het circuit van Djedda. Hij stapte wonderbaarlijk genoeg ongedeerd uit het wrak en doorstond ook de medische controles, maar het Amerikaanse team besloot uit voorzorg Schumacher niet te laten starten in de race. Bijkomend probleem was dat Haas onvoldoende reserve-onderdelen had om de auto weer op te bouwen. Teambaas Günther Steiner schatte de schade op bijna 1 miljoen euro.
Steiner liet in Melbourne weten dat Haas geen reserve-chassis heeft. Het betekent dat Schumacher zich geen nieuwe crash kan permitteren. "Hij moet voorzichtig zijn, want we hebben geen vangnet", waarschuwde Steiner. Schumacher zei dat hij de race niet anders zal benaderen. "Je probeert altijd om niet te crashen, maar ook om zo snel mogelijk te rijden", legde hij uit. "Je moet iets riskeren en dat heb ik gedaan."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
20 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geleden