Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fitte Madueke dankt God dat hij weer kan excelleren voor PSV

Fitte Madueke dankt God dat hij weer kan excelleren voor PSV

ARNHEM (ANP) - Met een grote glimlach verliet Noni Madueke na een klein uur voetballen het speelveld van het Gelredome in Arnhem. De vleugelaanvaller had twee van de drie treffers van PSV tegen Vitesse fraai voorbereid (0-3). Vanuit de dug-out zag hij zijn ploeg vervolgens uitlopen naar een riante zege (0-5).

Madueke was blij en opgelucht, vertelde hij na het laatste fluitsignaal. "En ik dank God dat ik heel ben gebleven", zei de 19-jarige Brit, met de titel van beste man van de wedstrijd op zak. "Ik heb echt nergens last van, ook mijn hamstrings voelen goed. Het was heerlijk om weer te voetballen in de Eredivisie. Dat is nog steeds speciaal voor me."

Madueke startte het seizoen vorig jaar zomer zo voortvarend dat veel supporters van PSV vreesden dat hij nog voor het sluiten van de transfermarkt naar een grote Europese club zou vertrekken. Met twee doelpunten hielp hij zijn elftal aan een ruime zege op Ajax (0-4) in de strijd om de Johan Cruijff Schaal. De Engelsman was nauwelijks te verdedigen in Amsterdam. Uiteindelijk bleef hij bij PSV, ook omdat een duizelingwekkende aanbieding uitbleef.

Blessures

Het werd niet de eerste helft van het seizoen die Madueke voor ogen had. Maar liefst drie keer liep de aanvaller een spierblessure op en stond hij langdurig aan de kant. Trainer Roger Schmidt wilde na de zege op Vitesse niet speculeren over waar PSV had gestaan als Madueke fit was gebleven. "Maar we waren afgelopen maand niet veel minder dan Ajax en AZ", zei hij. "We verliezen beide duels met 1-2. Madueke kan zeker in grote wedstrijden het verschil voor ons maken."

Schmidt is ervaren genoeg om te beseffen dat PSV een broodnodige zege op Vitesse had geboekt. De Duitser kondigde onlangs aan dat hij zijn aflopende contract niet wil verlengen. Een derde competitienederlaag op rij had waarschijnlijk voor veel onrust in Eindhoven en verre omgeving gezorgd. Schmidt was blij met zijn verdedigende middenvelders Ibrahim Sangaré en Érick Gutiérrez, die het mogelijk maken dat Madueke en Cody Gakpo op de flanken kunnen excelleren.

"We strijden nog op drie fronten", doelde Schmidt op de titelrace in de Eredivisie, de KNVB-beker en de Conference League. "Het heeft ons voor de winterstop niet meegezeten met blessures. En dan heb ik het niet alleen over Madueke. Hij is nog jong en moet zijn lichaam beter leren kennen. Hij moet aanvoelen als het eens niet op de hoogste intensiteit kan. Herhaalde Louis van Gaal dat Arjen Robben beter op 80 procent dan op 100 procent kan trainen? Ik denk dat Madueke juist op 100 procent moet trainen zodat zijn explosieve lichaam in een wedstrijd niet wordt verrast."

Meer uit Voetbal

Wieffer helpt Brighton met twee treffers langs Burnley

BURNLEY (ANP) - Mats Wieffer heeft Brighton & Hove Albion met twee doelpunten aan een 2-0-overwinning bij Burnley geholpen. De oud-Feyenoorder was mede dankzij twee afgekeurde goals van de thuisploeg de enige doelpuntenmaker van de wedstrijd.

10 minuten geleden
Kampioen PSV tegen Sparta met Flamingo, Fernandez en Pepi

ROTTERDAM (ANP) - PSV begint de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam in de Eredivisie met drie wijzigingen in vergelijking met vorige week tegen FC Utrecht. Ryan Flamingo vervangt in het centrum van de verdediging de zwaar geblesseerd geraakte Jerdy Schouten. Op het middenveld doet de 18-jarige Belg Noah Fernandez mee in plaats van Joey Veerman, die lichte klachten heeft. Dennis Man is voorin zijn plaats kwijtgeraakt aan Ricardo Pepi. Ismael Saibari start vermoedelijk als buitenspeler.

34 minuten geleden
Borussia Dortmund in eigen huis onderuit tegen Bayer Leverkusen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de jacht op koploper Bayern München in eigen huis een kostbare nederlaag geleden tegen Bayer Leverkusen. De landskampioen van 2024 won in Dortmund met 1-0 door een treffer van Robert Andrich.

36 minuten geleden
Alcaraz verslaat Vacherot en treft Sinner in finale Monaco

MONACO (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De 22-jarige titelverdediger was in twee sets te sterk voor de Monegask Valentin Vacherot: 6-4 6-4. In de finale treft de nummer 1 van de wereld de mondiale nummer 2, Jannik Sinner.

45 minuten geleden
Gorré stopt als technisch directeur voetbalbond Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dean Gorré stopt als technisch directeur van de voetbalbond van Curaçao. De 55-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en Ajax richt zich vanaf nu alleen op zijn baan als assistent-bondscoach van Fred Rutten.

55 minuten geleden
Trainer Correia kan overstap naar FC Utrecht nog niet bevestigen

UTRECHT (ANP) - Trainer Anthony Correia van Telstar heeft nog geen akkoord bereikt met FC Utrecht om daar komend seizoen als opvolger van Ron Jans aan de slag te gaan. Dat zei hij zaterdagmiddag tegen ESPN, voorafgaand aan het competitieduel tussen beide clubs.

56 minuten geleden
Koploper Arsenal lijdt pijnlijke nederlaag tegen Bournemouth

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de late overwinning (0-1) bij Sporting Portugal in de kwartfinale van de Champions League geen goed vervolg kunnen geven. In de Premier League ging de koploper in eigen huis met 2-1 onderuit tegen Bournemouth.

2 uur geleden