Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fitte Madueke dankt God dat hij weer kan excelleren voor PSV

Fitte Madueke dankt God dat hij weer kan excelleren voor PSV

ARNHEM (ANP) - Met een grote glimlach verliet Noni Madueke na een klein uur voetballen het speelveld van het Gelredome in Arnhem. De vleugelaanvaller had twee van de drie treffers van PSV tegen Vitesse fraai voorbereid (0-3). Vanuit de dug-out zag hij zijn ploeg vervolgens uitlopen naar een riante zege (0-5).

Madueke was blij en opgelucht, vertelde hij na het laatste fluitsignaal. "En ik dank God dat ik heel ben gebleven", zei de 19-jarige Brit, met de titel van beste man van de wedstrijd op zak. "Ik heb echt nergens last van, ook mijn hamstrings voelen goed. Het was heerlijk om weer te voetballen in de Eredivisie. Dat is nog steeds speciaal voor me."

Madueke startte het seizoen vorig jaar zomer zo voortvarend dat veel supporters van PSV vreesden dat hij nog voor het sluiten van de transfermarkt naar een grote Europese club zou vertrekken. Met twee doelpunten hielp hij zijn elftal aan een ruime zege op Ajax (0-4) in de strijd om de Johan Cruijff Schaal. De Engelsman was nauwelijks te verdedigen in Amsterdam. Uiteindelijk bleef hij bij PSV, ook omdat een duizelingwekkende aanbieding uitbleef.

Blessures

Het werd niet de eerste helft van het seizoen die Madueke voor ogen had. Maar liefst drie keer liep de aanvaller een spierblessure op en stond hij langdurig aan de kant. Trainer Roger Schmidt wilde na de zege op Vitesse niet speculeren over waar PSV had gestaan als Madueke fit was gebleven. "Maar we waren afgelopen maand niet veel minder dan Ajax en AZ", zei hij. "We verliezen beide duels met 1-2. Madueke kan zeker in grote wedstrijden het verschil voor ons maken."

Schmidt is ervaren genoeg om te beseffen dat PSV een broodnodige zege op Vitesse had geboekt. De Duitser kondigde onlangs aan dat hij zijn aflopende contract niet wil verlengen. Een derde competitienederlaag op rij had waarschijnlijk voor veel onrust in Eindhoven en verre omgeving gezorgd. Schmidt was blij met zijn verdedigende middenvelders Ibrahim Sangaré en Érick Gutiérrez, die het mogelijk maken dat Madueke en Cody Gakpo op de flanken kunnen excelleren.

"We strijden nog op drie fronten", doelde Schmidt op de titelrace in de Eredivisie, de KNVB-beker en de Conference League. "Het heeft ons voor de winterstop niet meegezeten met blessures. En dan heb ik het niet alleen over Madueke. Hij is nog jong en moet zijn lichaam beter leren kennen. Hij moet aanvoelen als het eens niet op de hoogste intensiteit kan. Herhaalde Louis van Gaal dat Arjen Robben beter op 80 procent dan op 100 procent kan trainen? Ik denk dat Madueke juist op 100 procent moet trainen zodat zijn explosieve lichaam in een wedstrijd niet wordt verrast."

Meer uit Voetbal

Vitesse: beroep tegen besluit KNVB 'ligt in lijn der verwachting'

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.

11 uur geleden
KNVB trekt licentie betaald voetbal Vitesse in

ZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.

11 uur geleden
Voetbalsters klopten Frankrijk tien jaar geleden voor het laatst

THUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.

12 uur geleden
Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf

AMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.

12 uur geleden
Advocaat verlengt contract als bondscoach Curaçao tot eind 2025

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.

13 uur geleden
Heitinga wil 'vermakelijk' voetbal spelen met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga wil dat Ajax aanvallender speelt dan het afgelopen seizoen. "Marcel en ik staan voor voetbal dat goed bij Ajax past", doelde hij tijdens een persconferentie op zijn assistent Keizer. "We willen vermakelijk voetbal spelen. Daar mogen jullie mij op afrekenen."

13 uur geleden
Trainer Heitinga verwacht buitenspeler Moro snel bij Ajax

ZEIST (ANP) - Trainer John Heitinga verwacht dat Raúl Moro snel een contract bij Ajax tekent. "Ik verwacht hem binnen een aantal dagen wel bij ons", zei hij op een persconferentie tijdens een trainingskamp in Zeist.

13 uur geleden