Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fitte Bergwijn extra optie voor Ajax tegen Union Berlin

Fitte Bergwijn extra optie voor Ajax tegen Union Berlin

AMSTERDAM (ANP) - Steven Bergwijn lijkt op tijd fit voor de thuiswedstrijd van Ajax tegen 1. FC Union Berlin in de Europa League. De aanvaller trainde woensdag weer volledig mee met de club uit Amsterdam. "Als het goed blijft gaan, dan is hij er bij ", zei trainer John Heitinga. "Dat zou fijn zijn. Dan hebben we een extra optie."

Bergwijn liep vorige week tijdens het bekerduel met FC Twente een blessure aan een bovenbeen op. Daardoor miste hij zondag het thuisduel met RKC Waalwijk, dat net als Union Berlin met vijf verdedigers speelde. Ajax trok de wedstrijd tegen RKC pas na enkele omzettingen naar zich toe (3-1). Coach Heitinga bracht na rust Calvin Bassey in het veld en liet Edson Álvarez op het middenveld spelen. Steven Berghuis verhuisde naar de rechterflank en Brian Brobbey ging naast Dusan Tadic in de spits voetballen.

Heitinga wilde zijn opstelling voor het duel met de huidige nummer 2 van de Bundesliga niet prijsgeven. Wel liet de opvolger van Alfred Schreuder doorschemeren dat Bassey aan de aftrap verschijnt. "Dat zou heel goed kunnen", glimlachte hij. "We spelen tegen een ploeg die heel snel kan omschakelen en veel scoort uit standaardsituaties. We zullen bijna een perfecte wedstrijd moeten spelen om te winnen."

Ajax speelt volgende week donderdag de return in Berlijn. De winnaar van het tweeluik plaatst zich voor de achtste finales van de Europa League.

Meer uit Voetbal

Iran wacht in spanning af of WK voetbal 'verdiend vervolg' krijgt

TIJUANA (ANP) - Het nationale elftal van Iran is in het Mexicaanse Tijuana in afwachting van het vervolg voor het land op het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Amir Ghalenoei eindigde met 3 punten als derde in groep G. Iran plaatst zich mogelijk als een van de beste acht nummers 3 voor de laatste 32, maar is daarbij afhankelijk van de resultaten in de andere groepen. "Wij verdienen het meer dan ieder ander team. Voor de mensen in Iran", zei international Ramin Rezaeian na afloop van het 1-1-gelijkspel tegen Egypte in de nacht van vrijdag op zaterdag in Seattle.

8 minuten geleden
Braziliaanse scheidsrechter fluit WK-duel Nederland-Marokko

GUADALUPE (ANP) - De Braziliaanse scheidsrechter Wilton Sampaio heeft in de Nederlandse nacht van maandag op dinsdag de leiding over de WK-wedstrijd tussen het Nederlands elftal en Marokko. Het duel in de zestiende finales vindt plaats in het Monterrey Stadium in het Mexicaanse Guadalupe.

1 uur geleden
Iran dankt op WK voetbal ook Seattle in brief voor gastvrijheid

SEATTLE (ANP/AFP) - De Iraanse voetballers hebben op het WK na de laatste groepswedstrijd tegen Egypte (1-1) opnieuw een brief achtergelaten in de kleedkamer, waarin ze speelstad Seattle bedanken "voor de gastvrijheid". De ploeg deed dat eerder ook na de tweede groepswedstrijd tegen België (0-0) in Los Angeles op dezelfde wijze.

4 uur geleden
Aanvaller Weghorst verruilt Ajax voor FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst verruilt Ajax voor FC Twente. De Eredivisieclub uit Enschede heeft met de 33-jarige spits een akkoord bereikt voor twee jaar. De aanvaller had een aflopend contract in Amsterdam.

10 uur geleden
Spaanse bondscoach baalt van blessures Williams en Pino

GUADALAJARA (ANP/AFP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje baalde na de zege op Uruguay in de laatste groepswedstrijd van het WK voetbal van de blessures bij zijn spelers Nico Williams en Yéremy Pino. De Europees kampioen versloeg Uruguay met 1-0 in Guadalajara en plaatste zich als groepswinnaar voor de volgende ronde.

10 uur geleden
Iraanse spelers hekelen wijze waarop ze worden behandeld op WK

SEATTLE (ANP) - De Iraanse internationals halen na afloop van de laatste groepswedstrijd tussen Iran en Egypte hard uit naar de wijze waarop ze worden behandeld tijdens het WK. "Het WK is een ramp voor ons", zei Mehdi Taremi in het Seattle Stadium na het 1-1-gelijkspel tegen Egypte. "Het gaat om zaken buiten het voetbal. Zoals wij worden behandeld, kunnen we niet optimaal presteren. En dat is niet goed. Want ook wij leven onze droom."

11 uur geleden
Bondscoach Garcia hekelt na zege kritiek op Belgische sterspelers

VANCOUVER (ANP/Belga) - Bondscoach Rudi Garcia van België heeft na de 5-1-zege op Nieuw-Zeeland uitgehaald naar de eerdere kritiek op zijn belangrijkste spelers. "Als je als land over zulke spelers beschikt, moedig hen dan aan", zei hij op de persconferentie. "Ze hebben de voorbije dagen veel kritiek gekregen, wat ik onterecht vind. Ze werden behandeld als 'has beens', vandaag hebben ze op het veld laten zien waartoe ze in staat zijn."

11 uur geleden