Fitte Bergwijn extra optie voor Ajax tegen Union Berlin
AMSTERDAM (ANP) - Steven Bergwijn lijkt op tijd fit voor de thuiswedstrijd van Ajax tegen 1. FC Union Berlin in de Europa League. De aanvaller trainde woensdag weer volledig mee met de club uit Amsterdam. "Als het goed blijft gaan, dan is hij er bij ", zei trainer John Heitinga. "Dat zou fijn zijn. Dan hebben we een extra optie."
Bergwijn liep vorige week tijdens het bekerduel met FC Twente een blessure aan een bovenbeen op. Daardoor miste hij zondag het thuisduel met RKC Waalwijk, dat net als Union Berlin met vijf verdedigers speelde. Ajax trok de wedstrijd tegen RKC pas na enkele omzettingen naar zich toe (3-1). Coach Heitinga bracht na rust Calvin Bassey in het veld en liet Edson Álvarez op het middenveld spelen. Steven Berghuis verhuisde naar de rechterflank en Brian Brobbey ging naast Dusan Tadic in de spits voetballen.
Heitinga wilde zijn opstelling voor het duel met de huidige nummer 2 van de Bundesliga niet prijsgeven. Wel liet de opvolger van Alfred Schreuder doorschemeren dat Bassey aan de aftrap verschijnt. "Dat zou heel goed kunnen", glimlachte hij. "We spelen tegen een ploeg die heel snel kan omschakelen en veel scoort uit standaardsituaties. We zullen bijna een perfecte wedstrijd moeten spelen om te winnen."
Ajax speelt volgende week donderdag de return in Berlijn. De winnaar van het tweeluik plaatst zich voor de achtste finales van de Europa League.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
5 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
9 uur geleden