Fitte Bergwijn extra optie voor Ajax tegen Union Berlin
AMSTERDAM (ANP) - Steven Bergwijn lijkt op tijd fit voor de thuiswedstrijd van Ajax tegen 1. FC Union Berlin in de Europa League. De aanvaller trainde woensdag weer volledig mee met de club uit Amsterdam. "Als het goed blijft gaan, dan is hij er bij ", zei trainer John Heitinga. "Dat zou fijn zijn. Dan hebben we een extra optie."
Bergwijn liep vorige week tijdens het bekerduel met FC Twente een blessure aan een bovenbeen op. Daardoor miste hij zondag het thuisduel met RKC Waalwijk, dat net als Union Berlin met vijf verdedigers speelde. Ajax trok de wedstrijd tegen RKC pas na enkele omzettingen naar zich toe (3-1). Coach Heitinga bracht na rust Calvin Bassey in het veld en liet Edson Álvarez op het middenveld spelen. Steven Berghuis verhuisde naar de rechterflank en Brian Brobbey ging naast Dusan Tadic in de spits voetballen.
Heitinga wilde zijn opstelling voor het duel met de huidige nummer 2 van de Bundesliga niet prijsgeven. Wel liet de opvolger van Alfred Schreuder doorschemeren dat Bassey aan de aftrap verschijnt. "Dat zou heel goed kunnen", glimlachte hij. "We spelen tegen een ploeg die heel snel kan omschakelen en veel scoort uit standaardsituaties. We zullen bijna een perfecte wedstrijd moeten spelen om te winnen."
Ajax speelt volgende week donderdag de return in Berlijn. De winnaar van het tweeluik plaatst zich voor de achtste finales van de Europa League.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).
4 uur geledenRABAT (ANP) - Azzedine Ounahi komt niet meer in actie voor Marokko op de Afrika Cup. De spelmaker van Girona heeft een kuitblessure en moet volgens zijn bondscoach Walid Regragui minimaal vijf weken rust houden.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in blessuretijd een voorsprong op Chelsea verspeeld. Enzo Fernández maakte in de 94e minuut de gelijkmaker voor de bezoekers uit Londen: 1-1.
6 uur geledenLEEDS (ANP) - Een toeschouwer in het stadion van Leeds United is kort voor de aftrap van het duel met Manchester United overleden. Dat meldt de thuisploeg in een statement dat op eigen kanalen is verschenen.
8 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko staat in de kwartfinales van de Afrika Cup. Het gastland won zondag in Rabat met 1-0 van Tanzania. Kameroen is na een zege op Zuid-Afrika (2-1) de volgende tegenstander van Marokko. Junior Tchamadeu en Christian Kofane maakten de doelpunten voor de 'Ontembare Leeuwen.' Evidence Makgopa maakte het duel in de 88e minuut namens Zuid-Afrika nog even spannend.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Gonzalo García heeft Real Madrid aan een thuiszege op Real Betis geholpen. De 21-jarige Spaanse vervanger van de geblesseerde spits Kylian Mbappé maakte drie van de vijf doelpunten voor zijn ploeg (5-1).
8 uur geleden