Fitte Bergwijn extra optie voor Ajax tegen Union Berlin
AMSTERDAM (ANP) - Steven Bergwijn lijkt op tijd fit voor de thuiswedstrijd van Ajax tegen 1. FC Union Berlin in de Europa League. De aanvaller trainde woensdag weer volledig mee met de club uit Amsterdam. "Als het goed blijft gaan, dan is hij er bij ", zei trainer John Heitinga. "Dat zou fijn zijn. Dan hebben we een extra optie."
Bergwijn liep vorige week tijdens het bekerduel met FC Twente een blessure aan een bovenbeen op. Daardoor miste hij zondag het thuisduel met RKC Waalwijk, dat net als Union Berlin met vijf verdedigers speelde. Ajax trok de wedstrijd tegen RKC pas na enkele omzettingen naar zich toe (3-1). Coach Heitinga bracht na rust Calvin Bassey in het veld en liet Edson Álvarez op het middenveld spelen. Steven Berghuis verhuisde naar de rechterflank en Brian Brobbey ging naast Dusan Tadic in de spits voetballen.
Heitinga wilde zijn opstelling voor het duel met de huidige nummer 2 van de Bundesliga niet prijsgeven. Wel liet de opvolger van Alfred Schreuder doorschemeren dat Bassey aan de aftrap verschijnt. "Dat zou heel goed kunnen", glimlachte hij. "We spelen tegen een ploeg die heel snel kan omschakelen en veel scoort uit standaardsituaties. We zullen bijna een perfecte wedstrijd moeten spelen om te winnen."
Ajax speelt volgende week donderdag de return in Berlijn. De winnaar van het tweeluik plaatst zich voor de achtste finales van de Europa League.
Meer uit Voetbal
WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
16 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
54 minuten geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."
8 uur geledenNYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.
9 uur geleden