Fitnessketen Basic-Fit begint met heropenen sportscholen
AMSTERDAM (ANP) - Uitbater van sportscholen Basic-Fit is vrijdag begonnen met het heropenen van zijn sportscholen. In Luxemburg gaan de vestigingen al deze week open. In juni mogen mensen ook in Belgische en Spaanse fitnesscentra van Basic-Fit komen sporten. Nederland volgt naar verwachting op 1 juli. Alle vestigingen van Basic-Fit sloten in maart hun deuren vanwege de maatregelen om de verspreiding van het coronavirus in te dammen.
Basic-Fit voerde ondertussen de nodige aanpassingen door om besmettingen met het virus in de sportscholen te voorkomen. De drukte op de sportschool zal worden gereguleerd met een onlineregistratiesysteem. Verder zal de schoonmaak grondiger zijn en krijgen sportende klanten meer toegang tot desinfecterende middelen zodat ze hun apparaten voor en na de training kunnen schoonmaken. Daarnaast is de ventilatie verbeterd zodat er zo veel mogelijk lucht van buiten binnenstroomt, aldus Basic-Fit.
De fitnessketen verwacht dat het merendeel van ruim 2 miljoen klanten terugkomt om te sporten bij de clubs in de eerste weken dat die open gaan. Zij moeten dan hun lidmaatschap hernieuwen, dat bijvoorbeeld was opgeschort tijdens de periode van sluiting.
Verder krijgt Basic-Fit op vrijdag toegang tot een extra bankfinanciering van 60 miljoen euro. Met dat geld kan de fitnessketen de rekeningen blijven betalen terwijl de vestigingen gesloten zijn vanwege de overheidsbeperkingen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het strafrechtelijk onderzoek naar de miljoenenfraude door notaris Frank Oranje bij landsadvocaat Pels Rijcken is afgerond. Het Openbaar Ministerie legt boetes van 400.000 euro op aan twee vennootschappen van de in 2020 overleden voormalige notaris. Het onderzoek naar zijn weduwe wordt niet voortgezet.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - X gaat in beroep tegen een boete van 120 miljoen euro die de Europese Commissie het socialemediabedrijf in december oplegde. Volgens het bedrijf van miljardair Elon Musk heeft de Commissie fouten gemaakt bij het onderzoek naar overtredingen van Europese digitale regels.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Dsm-firmenich is van een Amerikaans onderzoek naar mogelijke kartelvorming af. Het ministerie van Justitie van de Verenigde Staten heeft het gezondheids- en voedingsbedrijf onlangs gemeld dit onderzoek te sluiten, schrijft het Zwitsers-Nederlandse bedrijf in zijn jaarverslag.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verhoogde importheffingen raken de staalindustrie in de Europese Unie hard. De export van staal vanuit de EU naar de Verenigde Staten is in de tweede helft van vorig jaar met 30 procent gedaald ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt Europese belangenvereniging voor de staalindustrie Eurofer op basis van gegevens van Eurostat.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in februari sterker toegenomen dan verwacht. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit vooral door een versnelling van de groei in Duitsland, de grootste economie van het eurogebied. Zo liet de omvangrijke Duitse industrie voor het eerst in meer dan 3,5 jaar weer groei zien door de hogere overheidsuitgaven aan defensie en infrastructuur.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse gebruikers kunnen niet meer gokken op het Amerikaanse platform Polymarket. Daarmee lijkt de goksite gehoor te geven aan de oproep van de Kansspelautoriteit (Ksa), die had geƫist dat het bedrijf de "illegale activiteit" zou staken.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Aston Martin waarschuwt dat het verlies over vorig jaar groter uitvalt dan verwacht. Het Britse bedrijf heeft veel last van importheffingen die de Verenigde Staten onder Donald Trump hebben ingevoerd op buitenlandse auto's.
5 uur geleden