Fitnessapparatuurmaker Peloton uitblinker op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De maker van fitnessapparatuur voor thuisgebruik Peloton Interactive was maandag een opvallende winnaar op de aandelenbeurzen in New York die overwegend lager de handelsdag uitgingen. Peloton profiteerde van berichten dat webwinkelconcern Amazon en sportmerk Nike het bedrijf zouden willen overnemen. Verder ging Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, opnieuw omlaag na de afstraffing van vorige week. Amazon wist iets hoger te sluiten.
De Dow-Jonesindex eindigde vlak op 35.091,13 punten. De brede S&P 500 verloor 0,4 procent tot 4483,87 punten en de technologiebeurs Nasdaq daalde 0,6 procent tot 14.015,67 punten.
De koers van Peloton schoot 21 procent omhoog. Het is nog onbekend of er ook echt biedingen van Amazon of Nike komen. Vorige maand drong de activistische aandeelhouder Blackwells Capital nog aan op een verkoop van Peloton.
Meta
Meta zakte 5 procent. Het bedrijf is sinds tegenvallende resultaten vorige week honderden miljarden dollars minder waard geworden op Wall Street. Amazon kreeg er 0,2 procent bij. Vorige week kwam het concern juist met zeer sterke kwartaalcijfers naar buiten.
Spotify verloor 1,7 procent. Daniel Ek, de oprichter van de streamingdienst, heeft in een brief aan het personeel de racistische uitlatingen en andere omstreden opmerkingen van podcastmaker Joe Rogan scherp veroordeeld, maar wil diens populaire podcast niet van Spotify verwijderen. De brief komt nadat Rogan voor de tweede keer binnen een week zijn excuses heeft moeten aanbieden.
Tesla
Tesla ging 1,7 procent omlaag. Beurswaakhond SEC wil weten of Tesla zich houdt aan de voorwaarden van de schikking die het autobedrijf met de toezichthouder heeft getroffen. Daarin staat onder meer dat topman Elon Musk alle tweets die de beurskoers kunnen beïnvloeden vooraf moet laten controleren door juristen. Het verzoek van de SEC kwam in november, nadat Musk aan zijn volgers op Twitter vroeg of hij 10 procent van zijn aandelen in Tesla moest verkopen. Daarop daalde de koers fors.
De maker van batterijen Energizer klom 2,3 procent dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers. Ook de resultaten van vleesproducent Tyson Foods (plus 12 procent) vielen in de smaak. Speelgoedmaker Hasbro stelde juist teleur met zijn cijfers en leverde 1 procent in.
De euro was 1,1436 dollar waard, tegen 1,1434 dollar bij het slot van de handel in Europa. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1 procent tot 91,42 dollar en Brentolie zakte 0,5 procent tot 92,77 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Verschillende Nederlandse organisaties stappen naar de rechter vanwege de brillen van socialmediabedrijf Meta. De Consumentenbond en Offlimits en The Firewall vragen dinsdagmiddag een datum voor een kort geding aan om de brillen met een camera.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Aandeelhouders van Ahold Delhaize hebben in een buitengewone algemene vergadering Thierry Garnier benoemd tot lid van de raad van bestuur. Hij volgt volgend jaar Frans Muller op als topman van het moederconcern van bedrijven als Albert Heijn, bol en Etos.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn (AH) gaat dinsdag zijn supermarkten extra beleveren. Dat meldt de supermarktketen, nadat in sommige winkels eerder op de dag lege schappen te zien waren. Dat kwam doordat moederbedrijf Ahold Delhaize IT-systemen had uitgeschakeld na een cyberincident zondag.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk wat de mogelijke gevolgen van het cyberincident bij Ahold Delhaize op de financiële prestaties van het Belgisch-Nederlandse supermarktconcern zullen zijn, stellen analisten van ING. Volgens hen is het nog te vroeg om een inschatting te maken van de schade door de IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop & Shop.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht lager begonnen na het bereiken van een nieuw recordniveau een dag eerder. De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi gingen opnieuw omlaag na zware koersverliezen van Japanse en Zuid-Koreaanse chipbedrijven door zorgen over toenemende concurrentie uit China.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij supermarkten van Albert Heijn verspreid over het land zijn dinsdagochtend lege schappen zichtbaar. Daarmee eist het cyberincident, waarmee moederbedrijf Ahold Delhaize sinds zondagmiddag kampt, nu ook zijn tol in het beschikbare productaanbod in de winkels.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Huizenkopers kunnen voor duurdere huizen een hypotheek afsluiten met bescherming bij betaalproblemen. De grens voor de Nationale Hypotheek Garantie (NHG) gaat volgend jaar omhoog naar een geleend bedrag voor een huis van 500.000 euro, wat 30.000 euro meer is dan nu. Wie verduurzaamt, kan over een nog hoger bedrag garanties krijgen.
5 uur geleden