Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fitnessapparatuurmaker Peloton uitblinker op Wall Street

Fitnessapparatuurmaker Peloton uitblinker op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De maker van fitnessapparatuur voor thuisgebruik Peloton Interactive was maandag een opvallende winnaar op de aandelenbeurzen in New York die overwegend lager de handelsdag uitgingen. Peloton profiteerde van berichten dat webwinkelconcern Amazon en sportmerk Nike het bedrijf zouden willen overnemen. Verder ging Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, opnieuw omlaag na de afstraffing van vorige week. Amazon wist iets hoger te sluiten.

De Dow-Jonesindex eindigde vlak op 35.091,13 punten. De brede S&P 500 verloor 0,4 procent tot 4483,87 punten en de technologiebeurs Nasdaq daalde 0,6 procent tot 14.015,67 punten.

De koers van Peloton schoot 21 procent omhoog. Het is nog onbekend of er ook echt biedingen van Amazon of Nike komen. Vorige maand drong de activistische aandeelhouder Blackwells Capital nog aan op een verkoop van Peloton.

Meta

Meta zakte 5 procent. Het bedrijf is sinds tegenvallende resultaten vorige week honderden miljarden dollars minder waard geworden op Wall Street. Amazon kreeg er 0,2 procent bij. Vorige week kwam het concern juist met zeer sterke kwartaalcijfers naar buiten.

Spotify verloor 1,7 procent. Daniel Ek, de oprichter van de streamingdienst, heeft in een brief aan het personeel de racistische uitlatingen en andere omstreden opmerkingen van podcastmaker Joe Rogan scherp veroordeeld, maar wil diens populaire podcast niet van Spotify verwijderen. De brief komt nadat Rogan voor de tweede keer binnen een week zijn excuses heeft moeten aanbieden.

Tesla

Tesla ging 1,7 procent omlaag. Beurswaakhond SEC wil weten of Tesla zich houdt aan de voorwaarden van de schikking die het autobedrijf met de toezichthouder heeft getroffen. Daarin staat onder meer dat topman Elon Musk alle tweets die de beurskoers kunnen beïnvloeden vooraf moet laten controleren door juristen. Het verzoek van de SEC kwam in november, nadat Musk aan zijn volgers op Twitter vroeg of hij 10 procent van zijn aandelen in Tesla moest verkopen. Daarop daalde de koers fors.

De maker van batterijen Energizer klom 2,3 procent dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers. Ook de resultaten van vleesproducent Tyson Foods (plus 12 procent) vielen in de smaak. Speelgoedmaker Hasbro stelde juist teleur met zijn cijfers en leverde 1 procent in.

De euro was 1,1436 dollar waard, tegen 1,1434 dollar bij het slot van de handel in Europa. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1 procent tot 91,42 dollar en Brentolie zakte 0,5 procent tot 92,77 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX sluit met verlies, SBM Offshore winnaar op het Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.

49 minuten geleden
Decathlon wil positie in Franse bergen verbeteren via Sport 2000

VILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.

2 uur geleden
Wall Street daalt na oplopende spanningen in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse raketlanceerinstallaties bij de Straat van Hormuz. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen door de vrees voor een nieuwe escalatie van het geweld in het Midden-Oosten flink op.

3 uur geleden
Industrie VS gaat veel meer afweer tegen ballistische raket maken

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse fabrikanten van de schaarse verdedigingswapens tegen Ruslands snelste raketten gaan de productie verveelvoudigen. Ze gaan de komende jaren drie keer zoveel Patriot- en vier keer zoveel THAAD-onderscheppingsraketten maken, hebben ze met het Amerikaanse ministerie van Defensie afgesproken.

3 uur geleden
Lichte stijging inflatie in Duitsland in augustus

WIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in augustus licht gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis, van 2,8 procent in juli. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van een voorlopige schatting. Daarmee wordt het weer wat waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een renteverhoging komt.

4 uur geleden
Waterstanden Rijn in Duitsland flink gestegen door regen

KAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn na recente regenval flink gestegen. Dat meldt de Duitse binnenvaartbeheerder WSV. Het waterpeil bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de rivier, is maandag gestegen tot zo'n 72 centimeter. Maar binnenvaartschepen worden nog steeds minder vol beladen en het peil dreigt weer te zakken.

5 uur geleden
Industriecoalitie roept Den Haag op tot uitvoeren rapport-Wennink

ROTTERDAM (ANP) - Een industriecoalitie roept de Tweede Kamer en het kabinet op om de aanbevelingen uit het rapport-Wennink snel uit te voeren. Volgens de ondernemersorganisaties, waaronder Deltalinqs, VNCI en FME, zijn onder meer lagere nettarieven en minder regeldruk cruciaal voor investeringskansen in de industrie in Nederland. Ze doen de oproep in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer, donderdag, over het rapport.

5 uur geleden