Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fitnessapparatenbedrijf Peloton schrapt banen en zet topman opzij

Fitnessapparatenbedrijf Peloton schrapt banen en zet topman opzij

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Peloton gaat een op de vijf banen schrappen. Dat komt neer op 2800 mensen die hun baan verliezen, heeft de maker van slimme fitnessapparatuur bekendgemaakt. Ook stopt oprichter John Foley als topman. Hij blijft nog wel voorzitter, een rol die overeenkomt met die van president-commissaris.

Peloton heeft een aantal roerige jaren achter de rug. Het bedrijf werd bekend met dure spinningfietsen, waarbij de gebruikers ook nog een abonnement moesten nemen om de live sportklassen te kunnen volgen. Later bracht het bedrijf ook een loopband uit, maar die werd teruggeroepen nadat een Amerikaans kind was overleden omdat het door de draaiende loopband was gegrepen en onder het apparaat terechtkwam.

Tijdens de coronapandemie ging het echter goed met Peloton, dat volop profiteerde van de trend om thuis te gaan sporten. Nadat met name in de Verenigde Staten de coronabeperkingen verdwenen, zag de onderneming ook de vraag naar nieuwe apparaten afnemen. Bovendien wordt ook de concurrentie op het gebied van thuis sporten steeds groter.

Activistische investeerder

Onlangs meldde zich een activistische investeerder bij Peloton, die aanstuurde op het vertrek van Foley als topman. Dat is nu dus ook gebeurd, waarbij voormalig financieel directeur Barry McCarthy van Spotify en Netflix Foley opvolgt.

Afgelopen weekeinde waren er berichten in de media dat Peloton in de belangstelling stond voor een overname. Techconcern Amazon en sportbedrijf Nike werden daarbij genoemd als geïnteresseerde partijen.

Meer uit Financieel

Brussels Airport: geen vertrekkende vluchten 25 juni om staking

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussels Airport schrapt alle vertrekkende vluchten op 25 juni. Op die dag vindt er een landelijke staking plaats in België tegen het beleid van de federale regering. Ook luchthavenpersoneel doet daaraan mee.

48 minuten geleden
BioNTech neemt Duitse branchegenoot CureVac over

MAINZ (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Duitse biotechnologieconcern BioNTech neemt branchegenoot CureVac over. Met de transactie in aandelen is ongeveer 1,3 miljard dollar gemoeid, bijna 1,1 miljard euro. Het eveneens Duitse CureVac is een voormalige concurrent op het gebied van coronavaccins. De bedrijven willen met de overname kankerbehandelingen verbeteren.

52 minuten geleden
VodafoneZiggo belooft ACM te stoppen met ongevraagde telefoontjes

DEN HAAG (ANP) - VodafoneZiggo zal zich voortaan aan de regels voor telefonische klantenwerving houden. Dat heeft de provider toegezegd aan de Autoriteit Consument & Markt (ACM). De toezichthouder had eerder een onderzoek gestart naar de werkwijze van VodafoneZiggo na vele klachten over ongevraagde telefoontjes. Dat onderzoek zet de ACM nu stop.

1 uur geleden
Boeing onderuit op Wall Street na crash 787 Dreamliner in India

NEW YORK (ANP) - Boeing behoorde donderdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de crash van een Boeing 787-8 Dreamliner van luchtvaartmaatschappij Air India bij het vliegveld van de Indiase stad Ahmedabad. Het toestel was onderweg naar Londen en had 242 mensen aan boord, van wie volgens de plaatselijke politie waarschijnlijk niemand het ongeluk heeft overleefd.

2 uur geleden
Overheid kan gaslevering niet garanderen, meldt adviesraad

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan de gaslevering niet garanderen. Dit meldt de Mijnraad donderdag in een adviesrapport aan de minister van Klimaat en Groene Groei. Doordat de overheid goed inzicht in dit onderwerp mist, kan volgens de raad geen goed beleid worden gemaakt om de leveringszekerheid van gas te garanderen.

2 uur geleden
EU verhoogt importtarieven voor landbouwproducten uit Rusland

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie verhoogt de importtarieven op landbouwproducten en meststoffen uit Rusland en Belarus, waarop tot nu toe geen extra douaneheffingen golden. Voor landbouwproducten gaat het om een verhoging van 50 procent. Dat hebben de EU-lidstaten donderdag besloten. Doel van de nieuwe heffingen is om de afhankelijkheid van de EU van deze import te verminderen en de Russische exportinkomsten te verlagen.

3 uur geleden
Triodos Bank overweegt vertrek uit Duitsland na beursgang

DRIEBERGEN-RIJSENBURG (ANP) - Triodos Bank overweegt zijn Duitse tak af te stoten na de aankomende beursgang. Dat volgt uit de prospectus die de op duurzaamheid gerichte bank donderdag heeft gepubliceerd. Eerder werd al bekend dat certificaten van Triodos-aandelen vanaf 18 juni worden verhandeld op de Amsterdamse beurs.

4 uur geleden