Fitch waarschuwt voor verlaging Franse kredietwaardigheid
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Fitch waarschuwt Frankrijk voor een verlaging van zijn kredietwaardigheid door zorgen bij het bureau over het hoge begrotingstekort. Het vooruitzicht voor de Franse kredietbeoordeling gaat nu van stabiel naar negatief, wat betekent dat er een verlaging van de Franse kredietstatus kan komen. Die status bij Fitch is nu nog AA-.
Donderdag presenteerde de Franse premier Michel Barnier een pakket maatregelen om de overheidsfinanciën te versterken. Daarbij moeten bezuinigingen en belastingverhogingen voor grote bedrijven en rijke mensen 60 miljard euro opleveren. De regering streeft ernaar het tekort in 2025 terug te brengen tot 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp), van een verwachte 6,1 procent dit jaar. Daarmee blijft het begrotingstekort dus nog wel ruim boven de 3 procentnorm van Brussel.
Volgens Fitch valt het tekort in 2025 en 2026 echter hoger uit dan 5 procent en wordt niet verwacht dat Frankrijk in 2029 kan voldoen aan de Europese norm van maximaal 3 procent. Ook denkt Fitch dat de staatsschuld in 2028 stijgt naar 118,5 procent van het bbp, veel hoger dan het maximum van 60 procent dat door de Europese Unie wordt gehanteerd.
Fitch wijst verder ook op het verdeelde politieke landschap in Frankrijk als risico voor de begroting. De regering van Barnier heeft namelijk een minderheid in het parlement. Er is in het parlement al veel kritiek gekomen op de plannen van Barnier.
Meer uit Financieel
GURUGRAM (ANP) - Campbell Wilson, topman bij Air India, heeft zijn vertrek aangekondigd. Het bedrijf kampt met forse verliezen en heeft last van strengere regelgeving rondom veiligheid na een crash van een vliegtuig van de maatschappij afgelopen zomer.
31 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bijna een op de vijf tankstations in Frankrijk kampt met een tekort aan een of meerdere brandstoffen. Dat zei de Franse staatssecretaris van Energie Maud Bregeon. Zij voegde daaraan toe dat vooral tankstations van TotalEnergies problemen hebben. De Franse oliemaatschappij heeft de prijs aan de pomp in Frankrijk sinds het begin van de oorlog laag gehouden, wat tot meer drukte heeft geleid op zijn tankstations.
32 minuten geledenDUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grootste stijger op de Amsterdamse beurs. Vlak voor opening van de handelsdag werd bekend dat investeringsfonds Pershing Square Holdings een overnamebod heeft gedaan op het muziekconcern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijstandsgerechtigden in Nederland hebben meer moeite om een baan te vinden. Dit komt onder meer doordat steeds meer mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt complexere problemen hebben, staat in het nieuwe jaarrapport van Divosa, de vereniging van leidinggevenden in het sociaal domein.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft de verkoopovereenkomst van zijn activiteiten in Rusland verbroken. De bank was van plan deze onderdelen te verkopen aan Global Development, omdat ING na de Russische inval in Oekraïne geen toekomst meer ziet in het land. Maar ING stelt nu dat het niet verwacht dat de koper de benodigde goedkeuringen van de Russische autoriteiten zal krijgen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman heeft een overnamebod gedaan op Universal Music Group, het concern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Pershing biedt 9,4 miljard euro in contanten en aandelen in een nieuw op te richten fusiebedrijf.
3 uur geleden