Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fitch waarschuwt voor verlaging Franse kredietwaardigheid

Fitch waarschuwt voor verlaging Franse kredietwaardigheid

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Fitch waarschuwt Frankrijk voor een verlaging van zijn kredietwaardigheid door zorgen bij het bureau over het hoge begrotingstekort. Het vooruitzicht voor de Franse kredietbeoordeling gaat nu van stabiel naar negatief, wat betekent dat er een verlaging van de Franse kredietstatus kan komen. Die status bij Fitch is nu nog AA-.

Donderdag presenteerde de Franse premier Michel Barnier een pakket maatregelen om de overheidsfinanciën te versterken. Daarbij moeten bezuinigingen en belastingverhogingen voor grote bedrijven en rijke mensen 60 miljard euro opleveren. De regering streeft ernaar het tekort in 2025 terug te brengen tot 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp), van een verwachte 6,1 procent dit jaar. Daarmee blijft het begrotingstekort dus nog wel ruim boven de 3 procentnorm van Brussel.

Volgens Fitch valt het tekort in 2025 en 2026 echter hoger uit dan 5 procent en wordt niet verwacht dat Frankrijk in 2029 kan voldoen aan de Europese norm van maximaal 3 procent. Ook denkt Fitch dat de staatsschuld in 2028 stijgt naar 118,5 procent van het bbp, veel hoger dan het maximum van 60 procent dat door de Europese Unie wordt gehanteerd.

Fitch wijst verder ook op het verdeelde politieke landschap in Frankrijk als risico voor de begroting. De regering van Barnier heeft namelijk een minderheid in het parlement. Er is in het parlement al veel kritiek gekomen op de plannen van Barnier.

Meer uit Financieel

OM deelt forse boetes uit in grote fraudezaak

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft forse boetes uitgedeeld aan betrokkenen bij een grote fraudezaak. Er is voor 3,4 miljoen euro aan boetes opgelegd aan vier personen en drie bedrijven. Daarnaast wordt ruim 82 miljoen euro aan crimineel verkregen vermogen afgepakt.

1 uur geleden
Arbeidsinspectie wil Uber Eats tijdelijk stilleggen in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie wil de activiteiten van Uber Eats in de regio Amsterdam tijdelijk stilleggen, omdat er maaltijdbezorgers zonder geldige vergunning aan het werk zijn. Dat bevestigt het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) na berichtgeving van NRC. De Raad van State moet nog bepalen of de inspectie dit bevel mag opleggen.

1 uur geleden
Chipbedrijven leveren in op Damrak na nieuwe chiponrust VS-China

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven hoorden woensdag tot de meest in het oog springende verliezers op de beurs in Amsterdam na nieuwe Amerikaanse dreigementen van importheffingen op Chinese chips. De VS dreigen in de loop van 2027 zo'n heffing aan China op te leggen, meldde het Amerikaanse handelsagentschap USTR dinsdag na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie. China hekelde die dreigementen woensdag en verklaarde maatregelen te zullen nemen als de VS doorgaat met zijn acties.

3 uur geleden
BP verkoopt motoroliemerk Castrol aan Amerikaanse investeerder

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olieconcern BP heeft een koper gevonden voor zijn motoroliemerk Castrol. De Amerikaanse investeerder Stonepeak Partners neemt een meerderheidsbelang van 65 procent in het smeermiddelenbedrijf over voor 6 miljard dollar, maakte BP bekend.

3 uur geleden
China hekelt Amerikaans dreigement van importheffing op chips

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft woensdag laten weten dat het tegen het "willekeurig gebruik van tarieven" en de "onredelijke onderdrukking" van Chinese industrieën door de Verenigde Staten is. Met die opmerking reageerden de autoriteiten in Beijing op vragen van journalisten over Amerikaanse plannen om tarieven op Chinese chipimporten in te voeren.

3 uur geleden
Goudprijs voor het eerst boven 4500 dollar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud heeft woensdag voor het eerst een prijs van 4500 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. De goudprijs wordt de laatste tijd gestuwd door oplopende spanningen rond Venezuela en speculatie over verdere renteverlagingen in de Verenigde Staten volgend jaar.

4 uur geleden
Overheidstekort loopt op tot 11 miljard in eerste drie kwartalen

DEN HAAG (ANP) - De uitgaven van de Nederlandse overheid waren in de eerste drie kwartalen van dit jaar 11 miljard euro hoger dan de inkomsten. Het overheidstekort is daarmee 9 miljard euro groter dan over dezelfde periode van 2024, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers over de overheidsfinanciën.

4 uur geleden