Fitch waarschuwt dat VS hoogste kredietrating kunnen verliezen
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Kredietbeoordelaar Fitch waarschuwt dat de Verenigde Staten de AAA-rating, de hoogste kredietbeoordeling, dreigen te verliezen als de Amerikaanse overheid er niet in slaagt om voor 1 juni het schuldenplafond te verhogen. Fitch zette de rating van de VS op 'rating watch negative', wat betekent het oordeel dat op korte termijn verlaagd kan worden.
De Amerikaanse regering dreigt de status van wanbetaler te krijgen als president Joe Biden en de Republikeinse oppositie geen akkoord weten te bereiken over de verhoging van het schuldenplafond. Als er voor 1 juni geen deal wordt gesloten zal de regering volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën vanaf die datum zonder geld komen te zitten en kan het land niet meer aan zijn schuldverplichtingen voldoen. Dat zou wereldwijd grote financiële gevolgen hebben.
Fitch rekent er wel op dat de Democraten en Republikeinen het niet zover zullen laten komen en voor 1 juni een akkoord zullen bereiken over het verhogen van de schuldlimiet. "We zijn echter van mening dat de risico's zijn toegenomen dat de schuldlimiet niet wordt verhoogd of wordt opgeschort vóór die datum en dat de overheid betalingen voor sommige van haar verplichtingen zou kunnen missen", stelt het kredietbureau in een rapport.
De laatste keer dat de kredietrating van de VS werd verlaagd was in 2011. Toen verlaagde kredietbureau S&P zijn rating vanwege het gesteggel tussen de Democraten en Republikeinen over het schuldenplafond.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
3 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
21 uur geleden