Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fitch waarschuwt dat VS hoogste kredietrating kunnen verliezen

Fitch waarschuwt dat VS hoogste kredietrating kunnen verliezen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Kredietbeoordelaar Fitch waarschuwt dat de Verenigde Staten de AAA-rating, de hoogste kredietbeoordeling, dreigen te verliezen als de Amerikaanse overheid er niet in slaagt om voor 1 juni het schuldenplafond te verhogen. Fitch zette de rating van de VS op 'rating watch negative', wat betekent het oordeel dat op korte termijn verlaagd kan worden.

De Amerikaanse regering dreigt de status van wanbetaler te krijgen als president Joe Biden en de Republikeinse oppositie geen akkoord weten te bereiken over de verhoging van het schuldenplafond. Als er voor 1 juni geen deal wordt gesloten zal de regering volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën vanaf die datum zonder geld komen te zitten en kan het land niet meer aan zijn schuldverplichtingen voldoen. Dat zou wereldwijd grote financiële gevolgen hebben.

Fitch rekent er wel op dat de Democraten en Republikeinen het niet zover zullen laten komen en voor 1 juni een akkoord zullen bereiken over het verhogen van de schuldlimiet. "We zijn echter van mening dat de risico's zijn toegenomen dat de schuldlimiet niet wordt verhoogd of wordt opgeschort vóór die datum en dat de overheid betalingen voor sommige van haar verplichtingen zou kunnen missen", stelt het kredietbureau in een rapport.

De laatste keer dat de kredietrating van de VS werd verlaagd was in 2011. Toen verlaagde kredietbureau S&P zijn rating vanwege het gesteggel tussen de Democraten en Republikeinen over het schuldenplafond.

Meer uit Financieel

Bloomberg: nieuw onderzoek door EU naar Google over advertenties

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie begint een nieuw onderzoek naar Google over zorgen dat het Amerikaanse techbedrijf de prijzen voor advertenties op de zoekmachine kunstmatig hoog zou houden. Dat meldt persbureau Bloomberg dat documenten over de zaak heeft ingezien. Door die vermeende prijspraktijken zouden adverteerders op Google worden benadeeld, aldus de Commissie.

1 uur geleden
Von der Leyen dreigt met kopgroep voor Spaar- en Investeringsunie

RIJKHOVEN (ANP) - Als de 27 lidstaten van de EU in juni nog niet genoeg voortgang hebben gemaakt voor het opzetten van de Spaar- en Investeringsunie, moet een kleinere groep eensgezinde lidstaten ermee verder aan de slag. Dat stelde voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen donderdag na overleg met de EU-leiders. Deze kopgroep zou dan bestaan uit ten minste negen lidstaten.

1 uur geleden
AEX-index hard omlaag, Adyen en Magnum kelderen na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een flink verlies gesloten, onder druk van stevige minnen voor betalingsverwerker Adyen en ijsbedrijf Magnum door slecht ontvangen cijfers. Ook onder meer levensmiddelenconcern Unilever en verzekeraar NN Group kwamen met resultaten.

2 uur geleden
Grand'Italia wordt mogelijk overgenomen door Frans bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Het pastasauzenmerk Grand'Italia komt mogelijk in handen van het Franse Pimente Investissement, dat onderdeel is van investeerder CVC. Pimente voert hierover vergevorderde gesprekken met GBfoods Europe, waar de in Nederland gevestigde Grand'Italia-eigenaar GranFood onder valt. Dit meldt GBfoods, een groot levensmiddelenbedrijf in Europa.

3 uur geleden
Cisco zakt op Wall Street na tegenvallende vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Cisco Systems behoorde donderdag tot de dalers op de beurzen in New York. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht dankzij de sterke vraag naar producten voor infrastructuurprojecten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten voor de omzet en winst in het huidige kwartaal vielen echter tegen. Het aandeel werd 7 procent lager gezet en raakte daarmee een groot deel van de jaarwinst kwijt.

4 uur geleden
VEH: netcongestie groot risico voor nieuwbouw en energietransitie

AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis (VEH) maakt zich "grote zorgen" over de waarschuwing van TenneT over een mogelijke aansluitingsstop in delen van Utrecht, Gelderland en Flevoland. "De netcongestie die nu dreigt, vormt een van de grootste risico's voor de voortgang van de energietransitie en voor de realisatie van nieuwe woningen", zegt de belangenorganisatie.

6 uur geleden
Staking bij Lufthansa raakt 100.000 reizigers

BERLIJN (ANP/RTR) - Stakingen onder piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa raken ongeveer 100.000 reizigers, meldt het bedrijf. Door de actie gingen bijna 800 vluchten niet door.

6 uur geleden