Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fitbit roept slimme horloges terug wegens gevaar op brandwond

Fitbit roept slimme horloges terug wegens gevaar op brandwond

SAN FRANCISCO (ANP) - Techbedrijf Fitbit roept bijna 1,7 miljoen smartwatches van het model Ionic terug. De batterij in de slimme horloges kan oververhit raken en zo brandwonden veroorzaken, waarschuwt een Amerikaanse overheidsinstantie voor productveiligheid.

Volgens de Amerikaanse Consumer Product Safety Commission zijn er zeker 174 gevallen bekend waarbij de batterij in de Ionic-smartwatch heet werd. In 118 gevallen liepen mensen daardoor brandwonden op.

Fitbit zette de Ionic in 2017 op de markt. Wie zo'n smartwatch draagt kan allerlei gegevens over zijn of haar fysieke conditie bijhouden, zoals de hartslag, lichaamsbeweging of hoeveelheid slaap. Van de Ionic-smartwatches met oververhittingsgevaar zijn er zo'n 1 miljoen in de Verenigde Staten verkocht.

Fitbit betaalt gedupeerde klanten 229 dollar, omgerekend 206 euro. Het door Google overgenomen bedrijf geeft daarnaast kortingsbonnen uit voor nieuwe aankopen bij het smartwatchbedrijf.

Meer uit Financieel

EasyJet verwacht groter verlies door oorlog in het Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - EasyJet waarschuwt voor een groter verlies in de eerste helft van het boekjaar dan verwacht. De Britse budgetvlieger noemt onzekerheden in de brandstofkosten en onzekerheid over het aantal boekingen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten als reden.

23 minuten geleden
Tientallen XR-activisten bij aandeelhoudersvergadering ForFarmers

LAREN (ANP) - Extinction Rebellion maakt donderdag opnieuw zijn opwachting bij de aandeelhoudersvergadering van veevoerbedrijf ForFarmers. Tientallen activistische aandeelhouders van de klimaatbeweging zijn aanwezig en willen een koerswijziging van het bedrijf afdwingen, meldt XR donderdag.

34 minuten geleden
AEX-index stijgt na nieuwe recordstanden in New York en Tokio

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag hoger geopend. Beleggers trokken zich op aan de positieve stemming in New York en Tokio, waar nieuwe recordniveaus werden bereikt door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Ook lijken de kwartaalresultaten van bedrijven aan het begin van het cijferseizoen over het algemeen mee te vallen.

46 minuten geleden
Sligro maandelijks tot 1 miljoen euro meer kwijt aan energie

VEGHEL (ANP) - Groothandelsbedrijf Sligro verwacht tussen de 500.000 en 1 miljoen euro per maand extra kwijt te zijn door de hoge energieprijzen. Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn onder andere benzine en diesel fors duurder geworden en dat merkt de leverancier van eten en drinken aan winkeliers en restaurants.

50 minuten geleden
Chipconcern TSMC boekt recordwinst door sterke vraag naar AI

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, 's werelds grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen, heeft in het eerste kwartaal van 2026 een recordwinst geboekt. Het bedrijf, een belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML, lijkt daarmee weinig last te hebben van de oorlog in het Midden-Oosten, die de uitgaven aan kunstmatige intelligentie (AI) niet heeft afgeremd.

1 uur geleden
UWV: zonder maatregelen verviervoudigt WIA-wachtlijst in 2027

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen dat te lang moet wachten op een WIA-keuring loopt in 2027 op tot 100.000 als er niets verandert. Dat schrijft uitkeringsinstantie UWV in het jaarverslag. Eind vorig jaar stonden er 26.700 mensen te lang op de wachtlijst.

1 uur geleden
Laadsessies leveren Fastned meer op, meewind door dure benzine

AMSTERDAM (ANP) - De exploitant van snellaadstations voor elektrische auto's Fastned is in het eerste kwartaal stevig gegroeid. Het Nederlandse bedrijf verdiende 40 procent meer aan laadsessies dan een jaar eerder, staat in een kwartaalupdate. Fastned verwacht dat hoge benzine- en dieselprijzen door de Iranoorlog de komende tijd bijdragen aan de groei van de markt voor publieke snellaadstations.

1 uur geleden