Fiscus scherpt toezicht op organisaties van algemeen nut aan
DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst gaat strenger toezicht houden op organisaties die fiscale voordelen genieten omdat zij een bepaald maatschappelijk doel dienen. Om dat mogelijk te maken gaat de fiscus informatie verzamelen over deze algemeen nut beogende instellingen (anbi's) via een nog op te zetten centraal digitaal aanleverpunt.
Anbi's kunnen goede doelen zijn, culturele of kerkelijke instellingen, maar ook politieke partijen. Er staan er in totaal zo'n 45.000 geregistreerd bij de Belastingdienst. Zij hoeven bijvoorbeeld geen belasting te betalen over giften en schenkingen.
Er zijn al langer zorgen dat sommige anbi's activiteiten ontplooien die indruisen tegen in Nederland geldende normen en waarden. Te denken valt aan beïnvloeding vanuit onvrije landen via streng islamitische organisaties, maar bijvoorbeeld ook aan het aanbieden van 'homogenezing' door kerkelijke instellingen.
Het vorige kabinet liet een commissie uitzoeken hoe dergelijk onwenselijk gedrag beter aan banden kan worden gelegd. Een van de belangrijkste aanbevelingen was scherper toezicht op anbi's door de Belastingdienst, in combinatie met meer zelfregulering binnen de sector. Het kabinet neemt de meeste adviezen uit het rapport over.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst baalde dat de thuiswedstrijd tussen Feyenoord en Internazionale (0-3) ruim een minuut werd onderbroken omdat er vuurwerk op het veld was beland. "Dat hoort natuurlijk niet en zal wel weer een boete worden", zei hij in de perskamer van De Kuip.
42 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdagavond twee aanhoudingen verricht voor het afsteken van vuurwerk dat op het veld van de Kuip belandde. Feyenoord speelde tegen Internazionale in de Champions League. Tijdens de wedstrijd werd er vuurwerk van buiten het stadion afgeschoten. Dat kwam voor het doel terecht en veroorzaakte veel rook.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid is de afgelopen jaren onbetrouwbaar geweest voor boeren, concludeert de Nationale ombudsman na een onderzoek onder de beroepsgroep. Plannen werden steeds aangepast, ingetrokken of uitgesteld, en belangrijke besluiten bleven lang onzeker. "Deze onbetrouwbaarheid heeft de afgelopen jaren geleid tot stilstand en gebrek aan toekomstperspectief voor boeren."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 35-jarige man die maandagavond zwaargewond raakte bij een schietpartij in Rotterdam is buiten levensgevaar, meldt de politie. De man heeft geen vaste woon- of verblijfplaats en is zelf verdachte in het onderzoek naar de dodelijke schietpartij. Die vond plaats in een auto in de Rotterdamse woonwijk Oosterflank. Een 36-jarige man uit Dordrecht kwam om het leven.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het herziene stikstofpakket is op belangrijke onderdelen "minder slecht, maar nog lang niet goed genoeg". Dat zegt Ger Koopmans, voorzitter van land- en tuinbouworganisatie LTO in reactie op de stikstofbrieven die de landbouwminister naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Volgens LTO is de onzekerheid waar boeren de voorbije maanden in leefden met deze brieven niet weggenomen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het bijgewerkte kabinetsplan voor stikstofreductie en natuurherstel roept wisselende reacties op bij natuur- en milieuorganisaties. Milieudefensie is ronduit negatief over de aanpassingen, die volgens de organisatie leiden tot de "valse hoop" onder boeren dat "echte verandering niet nodig is". Natuurmonumenten ziet juist "een belangrijke volgende stap in het oplossen van het stikstofprobleem".
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Kindermisbruik wordt in de hele EU strenger bestraft. Het gaat om zowel fysiek, online als door AI gegenereerd kindermisbruik. Alle EU-landen moeten dezelfde minimale straffen opleggen.
6 uur geleden