Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fiscus naar gedupeerden toeslagenaffaire

Fiscus naar gedupeerden toeslagenaffaire

DEN HAAG (ANP) - De door de toeslagenaffaire achtervolgde staatssecretaris Menno Snel neemt nieuwe stappen om gedupeerden te helpen. Het gaat dan om ouders die wilden weten waarom zij van fraude werden verdacht bij toeslagen voor kinderopvang, maar waarvan de dossiers grotendeels onleesbaar waren gemaakt toen zij om inzage vroegen.

Zij worden vrijdag of zaterdag gebeld en als zij daar prijs op stellen komt er ook iemand bij hen langs, aldus Snel. Het is de bedoeling dat zij dan antwoord krijgen op hun vragen. "Daar hebben die ouders recht op", meent de bewindsman.

De manier waarop het nu is gedaan, met zwartgelakte pagina's, is "natuurlijk gewoon slecht" en "onhandig". Maar volgens Snel was het de bedoeling zo snel mogelijk informatie te verstrekken.

Compensatie

Het gaat om negentien aanvragers in Rotterdam. Een andere groep van 150 aanvragers kan ook bezoek krijgen. "Zij hebben recht op een ander dossier dan deze eerste groep ouders heeft gehad."

Daarnaast is er een groep van driehonderd ouders die begin volgende week te horen krijgt welke compensatie zij voor Kerstmis kunnen verwachten. Het kan om tienduizenden euro's gaan. Ook zij krijgen een uitnodiging voor een persoonlijk gesprek.

Commissie

Inmiddels kijkt een commissie van onafhankelijke deskundigen mee bij de afhandeling van de compensaties. De commissie toetst of de Belastingdienst de juiste beoordeling maakt bij de driehonderd ouders die compensatie hebben aangevraagd.

Deze toets komt er alleen als de fiscus stelt dat door ernstige onregelmatigheden geen recht is op de compensatie, bijvoorbeeld als er geen kind bestaat dat opvang heeft gehad. De verwachting is dat dit maar in een beperkt aantal gevallen zo zal zijn.

Meer uit Binnenland

Nederlandse defensiechef voelt ongemak bij ontslagen in Pentagon

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim kijkt met verbazing en afkeuring naar de vele ontslagen in de top van de Amerikaanse krijgsmacht. Dat heeft hij zijn Amerikaanse collega's ook overgebracht. "Ik vind het ongemakkelijk wat daar gebeurt."

1 uur geleden
Drie meldingen bij PersVeilig na demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Bij de organisatie PersVeilig hebben drie journalisten zich gemeld die stellen te zijn belaagd tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag.

1 uur geleden
Houd vertrekkende Amerikanen wel in reserve, oppert Eichelsheim

KOPENHAGEN (ANP) - De troepen die de Verenigde Staten mogelijk uit Europa weg willen halen, zouden wel gereserveerd kunnen blijven voor de bescherming van dat continent, oppert Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim. Zo kunnen de NAVO-landen volgens hem voorkomen dat er gaten vallen in hun verdediging tegen Rusland.

2 uur geleden
Drie XR-demonstranten verhoord na nacht op politiebureau

ZEVENAAR (ANP) - De drie demonstranten van Extinction Rebellion die zaterdagmiddag met de auto het verkeer op de A12 bij Zevenaar blokkeerden, hebben een nacht op het politiebureau doorgebracht. Ze worden zondagmiddag verhoord, zegt een woordvoerder van de politie.

2 uur geleden
Paul Haenen stopt na 50 jaar met rol van Bert uit Sesamstraat

HILVERSUM (ANP) - Paul Haenen stopt na ruim vijftig jaar met de nasynchronisatie van de stem van Sesamstraatpop Bert. Dat maakte de acteur zondagochtend bekend in zijn tv-programma Margreet Dolman Begrijpt 'T op RTL 4.

4 uur geleden
Alle 24 verdachten rellen Malieveld Den Haag vrijgelaten

DEN HAAG (ANP) - De 24 verdachten van de rellen op het Malieveld zaterdagmiddag zijn vrijgelaten, meldt de politie. Het grootste deel van de verdachten heeft de politie zaterdag al laten gaan, laat een woordvoerder weten.

5 uur geleden
NL-Alert verstuurd om brand Leeuwarden met veel rookontwikkeling

LEEUWARDEN (ANP) - Op het Kalverdijkje in Leeuwarden is een grote brand uitgebroken in bowlingcentrum De Grote Keizer. Daarvoor is ook een NL-Alert verstuurd, omdat er veel rook vrijkomt, meldt de Veiligheidsregio Fryslân Veilig.

6 uur geleden