Fiscus naar gedupeerden toeslagenaffaire
DEN HAAG (ANP) - De door de toeslagenaffaire achtervolgde staatssecretaris Menno Snel neemt nieuwe stappen om gedupeerden te helpen. Het gaat dan om ouders die wilden weten waarom zij van fraude werden verdacht bij toeslagen voor kinderopvang, maar waarvan de dossiers grotendeels onleesbaar waren gemaakt toen zij om inzage vroegen.
Zij worden vrijdag of zaterdag gebeld en als zij daar prijs op stellen komt er ook iemand bij hen langs, aldus Snel. Het is de bedoeling dat zij dan antwoord krijgen op hun vragen. "Daar hebben die ouders recht op", meent de bewindsman.
De manier waarop het nu is gedaan, met zwartgelakte pagina's, is "natuurlijk gewoon slecht" en "onhandig". Maar volgens Snel was het de bedoeling zo snel mogelijk informatie te verstrekken.
Compensatie
Het gaat om negentien aanvragers in Rotterdam. Een andere groep van 150 aanvragers kan ook bezoek krijgen. "Zij hebben recht op een ander dossier dan deze eerste groep ouders heeft gehad."
Daarnaast is er een groep van driehonderd ouders die begin volgende week te horen krijgt welke compensatie zij voor Kerstmis kunnen verwachten. Het kan om tienduizenden euro's gaan. Ook zij krijgen een uitnodiging voor een persoonlijk gesprek.
Commissie
Inmiddels kijkt een commissie van onafhankelijke deskundigen mee bij de afhandeling van de compensaties. De commissie toetst of de Belastingdienst de juiste beoordeling maakt bij de driehonderd ouders die compensatie hebben aangevraagd.
Deze toets komt er alleen als de fiscus stelt dat door ernstige onregelmatigheden geen recht is op de compensatie, bijvoorbeeld als er geen kind bestaat dat opvang heeft gehad. De verwachting is dat dit maar in een beperkt aantal gevallen zo zal zijn.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) roept Nederlanders in de regio tussen het Spaanse Madrid en Andalusië op hun familie of vrienden te laten weten hoe het met ze gaat. Bij de plaats Urda, circa 100 kilometer ten zuiden van Madrid, botsten woensdag twee hogesnelheidstreinen op elkaar. Daarbij zijn volgens verschillende Spaanse media tientallen doden gevallen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft tientallen servers in beslag genomen in een internationaal onderzoek naar een malafide hostingbedrijf. De onderneming wordt ervan verdacht medeplichtig te zijn aan het mogelijk maken van cybercriminaliteit.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - President Zelensky van Oekraïne brengt woensdag een bezoek aan Nederland. In de middag ontmoet hij premier Jetten op het Catshuis. In de avond volgt een bezoek aan koning Willem-Alexander op Paleis Huis ten Bosch.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven krijgt als het aan het kabinet ligt een grotere rol in de wederopbouw van Oekraïne na de oorlog met Rusland. Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) is in Kyiv om daarover te praten, samen met voorzitter Coen van Oostrom van werkgeverskoepel VNO-NCW.
4 uur geledenLEIDEN (ANP) - Kinderen worden nog altijd niet goed genoeg gehoord en beschermd tegen onveiligheid en geweld. Ook heeft de overheid onvoldoende zicht op het aantal kinderen in Nederland dat opgroeit in een onveilige situatie. Dat stelt het Kinderrechtencollectief in de jaarlijkse monitor Kinderrechten in Beweging. De organisatie voert woensdagmiddag actie bij de Tweede Kamer.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkiezingen in Israël zullen niets veranderen voor de "mensenrechten en zelfbeschikking" van de Palestijnen, meent de anti-zionistische organisatie Een Ander Joods Geluid. Voorzitter Jaap Hamburger heeft "geen fantasieën over verandering" in Israëls beleid jegens de Palestijnen. "79 jaar gewelddadig zionisme gaat nu zijn 80e jaar in. Het oorspronkelijke oogmerk blijft onveranderd."
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aletta Jacobs, die als eerste vrouw officieel aan een Nederlandse universiteit mocht studeren, krijgt een standbeeld in het centrum van Den Haag. Dat moet aan de Wijnhaven worden neergezet, niet ver van de campus van de Universiteit Leiden. "Een passende locatie", aldus wethouder Lotte van Basten Batenburg.
16 uur geleden