
Fiscus maant ondernemers tot tijdig indienen btw-aangifte
DEN HAAG (ANP) - Coronacrisis of niet, ondernemers moeten op tijd hun btw-aangifte indienen. Met die waarschuwing komt de Belastingdienst, die merkt dat het aantal aangiften achterloopt in vergelijking met vorig jaar. De fiscus wijst erop dat ondernemers zonder btw-aangifte geen uitstel van het betalen van belastingen kunnen krijgen.
De deadline voor het indienen van btw-aangiften voor het eerste kwartaal verloopt donderdag. Arno van Dongen, directeur voor het mkb bij de Belastingdienst, roept bedrijven die dat nog niet hebben gedaan op alsnog hun btw-aangifte te doen.
"Wij realiseren ons dat de coronacrisis veel ondernemers hard raakt", aldus Van Dongen. "Maar het op tijd indienen van de aangifte hoort er, ook in deze bijzondere periode, toch gewoon bij." Dat geldt ook wanneer ondernemers amper of geen omzet hebben gedraaid. De Belastingdienst heeft de btw-gegevens namelijk ook nodig om zicht te houden op de omzetontwikkeling bij Nederlandse bedrijven.
Meer uit Financieel
STANS (ANP/RTR) - De Zwitserse vliegtuigfabrikant Pilatus heeft de leveringen van zijn zakenjets PC-12 en PC-24 aan de Verenigde Staten opgeschort. Volgens het bedrijf zorgen de forse nieuwe Amerikaanse importheffingen, die voor Zwitserland wel 39 procent bedragen, voor een "aanzienlijk concurrentienadeel".
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het team van de Amerikaanse president Donald Trump wil meer kandidaten toevoegen aan de lijst van mogelijke opvolgers van de huidige voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell. Daarmee zouden er nu zo'n tien mensen op de lijst staan. Dit melden ambtenaren aan The Wall Street Journal (WSJ).
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techgraadmeter Nasdaq heeft vrijdag een nieuwe recordslotstand bereikt op de aandelenbeurzen in New York. Ook andere beursindices zijn hoger gesloten. Beleggers speculeerden meer op een renteverlaging volgende maand door de Federal Reserve.
11 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldhandelsorganisatie (WTO) heeft de verwachtingen voor de wereldwijde goederenhandel voor dit jaar verhoogd. Dat komt vooral doordat de Verenigde Staten in het eerste kwartaal veel meer goederen hadden geïmporteerd, in aanloop naar de aangekondigde importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis wil binnenkort een decreet uitvaardigen om "desinformatie" over plannen voor importheffingen op goud op te helderen. Dit meldt onder meer persbureau Bloomberg op basis van een anonieme ambtenaar.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering van Donald Trump bereidt een beursgang van hypotheekverstrekkers Fannie Mae en Freddie Mac voor, melden ingewijden aan The Wall Street Journal (WSJ). Mogelijk kunnen de aandelen van de door de overheid gecontroleerde hypotheekreuzen dit jaar al verhandeld worden.
12 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Noorwegen bereidt een nieuwe ronde vergunningen voor boringen naar olie en aardgas bij de Noorse kust voor. Dit meldt de Noorse minister van Energie vrijdag. Het is de eerste aanbieding van nieuwe boorvergunningen in onontgonnen gebieden sinds 2021.
12 uur geleden