Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fiscus geeft ondernemers uitstel wegens problemen aangiftesysteem

Fiscus geeft ondernemers uitstel wegens problemen aangiftesysteem

DEN HAAG (ANP) - Vanwege problemen met een ICT-systeem krijgen zo'n 24.000 ondernemers uitstel voor hun belastingaangifte. Deze hoeven ze pas voor 1 juli in te voeren in plaats van voor 1 maart, meldt de Belastingdienst.

Sinds 1 januari moeten ondernemers met een besloten vennootschap gebruikmaken van de zogenoemde eHerkenning. Dat ICT-systeem is vergelijkbaar met DigiD, maar dan voor ondernemers. Zo kunnen ze veilig inloggen om bijvoorbeeld loonaangifte te doen. Maar over de eHerkenning zijn veel klachten. Zo zijn er wachttijden bij de leveranciers van het systeem.

Werkgevers zijn ook boos dat ze zelf voor het systeem moeten betalen, rond de 40 euro per jaar. Anders dan DigiD is het systeem niet gratis, en is het alleen commercieel verkrijgbaar.

Kleine ondernemers die voor het laatst op het oude systeem hebben ingelogd, krijgen een brief van de Belastingdienst over het uitstel. Werkgevers die zelf al om uitstel hadden gevraagd, krijgen ook een brief met uitleg van de fiscus.

Meer uit Binnenland

UNICEF: een op de vijf kinderen voelde zich online onveilig

DEN HAAG (ANP) - Eén op de vijf kinderen in de groepen vijf tot en met acht van de basisschool voelde zich in de afgelopen maand onveilig online. Dat meldt UNICEF op basis van antwoorden van ruim 218.000 leerlingen die meespeelden met de landelijke wedstrijd van de serious game MediaMasters. In totaal deden 290.000 leerlingen in 13.000 schoolklassen mee.

20 minuten geleden
CBS: administratiedruk zorg in vijf jaar tijd nauwelijks minder

DEN HAAG (ANP) - De administratieve werkdruk van zorgmedewerkers is in de afgelopen vijf jaar nauwelijks veranderd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Werknemers in de gezondheids- en welzijnszorg besteedden gemiddeld ruim een derde van hun tijd aan administratie, zoals verslagen maken en het registreren van informatie. Dit is het hoogst in de jeugdzorg.

30 minuten geleden
Nu al meer grote storingen op het spoor in 2025 dan toegestaan

UTRECHT (ANP) - ProRail voldoet dit jaar niet aan de prestatieafspraken die het heeft gemaakt met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft impactvolle storingen op het spoor. Dit jaar vonden er al 530 grote incidenten plaats. Daarmee zijn er dit jaar voor het eerst meer storingen dan de toegestane 520.

3 uur geleden
Zwaargewonde bij incident in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Bij een mogelijke steekpartij in Leeuwarden is een persoon zwaargewond geraakt. Volgens de politie is het nog zeer onduidelijk wat er is gebeurd. Op X meldt de politie dat een voertuig is aangehouden dat mogelijk betrokken zou kunnen zijn bij het incident. De drie inzittenden zijn aangehouden.

5 uur geleden
Vogelgriep in Terschuur, 62.000 kippen gedood

BARNEVELD (ANP) - In het Gelderse dorp Terschuur (gemeente Barneveld) is vogelgriep vastgesteld op een bedrijf met leghennen. Alle 62.000 kippen op de boerderij worden gedood. Dat moet voorkomen dat het virus zich verder kan verspreiden.

8 uur geleden
Van Weel: besluit over troepenmacht Gaza is belangrijke stap

DEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Naties om in te stemmen met een plan om een internationale troepenmacht naar de Gazastrook te sturen, is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) "een belangrijke stap naar de volgende fases" in het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat liet Van Weel maandagavond weten op X.

8 uur geleden
Amnesty: bouwbedrijf betrokken bij arbeidsuitbuiting Saudi-Arabië

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bouwbedrijf Strukton heeft een rol gespeeld bij de uitbuiting van arbeidsmigranten bij de bouw van een metro in Riyad, meldt Amnesty International in een rapport. Meer dan tien jaar lang werkten tienduizenden arbeidsmigranten onder slechte omstandigheden aan de metro, die volgens Amnesty International van belang is voor de voorbereidingen op het WK voetbal in 2034.

8 uur geleden