Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fiscus geeft ondernemers uitstel wegens problemen aangiftesysteem

Fiscus geeft ondernemers uitstel wegens problemen aangiftesysteem

DEN HAAG (ANP) - Vanwege problemen met een ICT-systeem krijgen zo'n 24.000 ondernemers uitstel voor hun belastingaangifte. Deze hoeven ze pas voor 1 juli in te voeren in plaats van voor 1 maart, meldt de Belastingdienst.

Sinds 1 januari moeten ondernemers met een besloten vennootschap gebruikmaken van de zogenoemde eHerkenning. Dat ICT-systeem is vergelijkbaar met DigiD, maar dan voor ondernemers. Zo kunnen ze veilig inloggen om bijvoorbeeld loonaangifte te doen. Maar over de eHerkenning zijn veel klachten. Zo zijn er wachttijden bij de leveranciers van het systeem.

Werkgevers zijn ook boos dat ze zelf voor het systeem moeten betalen, rond de 40 euro per jaar. Anders dan DigiD is het systeem niet gratis, en is het alleen commercieel verkrijgbaar.

Kleine ondernemers die voor het laatst op het oude systeem hebben ingelogd, krijgen een brief van de Belastingdienst over het uitstel. Werkgevers die zelf al om uitstel hadden gevraagd, krijgen ook een brief met uitleg van de fiscus.

Meer uit Binnenland

Code geel vanaf dinsdagmiddag in noorden en noordoosten om ijzel

DE BILT (ANP) - Omdat het dinsdag vanaf eind van de middag in het noorden en noordoosten weer kan gaan ijzelen, heeft het KNMI code geel uitgeroepen. De waarschuwing geldt voor Groningen, Friesland, Drenthe, Overijssel en de Waddeneilanden en duurt tot woensdag in de ochtend.

28 minuten geleden
Koningspaar viert huwelijksjubileum met feest in GelreDome

ARNHEM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima vieren het 25-jarig bestaan van het Oranjefonds volgend jaar "groots" met een feest in het GelreDome in Arnhem. Tijdens het feest op zaterdag 30 januari 2027 "staan vrijwilligers centraal", vertelde het koningspaar maandag in Rotterdam, waar zij voor het Oranjefonds aanwezig waren.

59 minuten geleden
CBS ziet vertraging Nederlandse bevolkingsgroei in 2025

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse bevolking is in 2025 gegroeid, maar wel minder snel dan het jaar daarvoor. Het CBS meldt op basis van voorlopige jaarcijfers dat de bevolking met 87.000 mensen groeide naar een totaal van 18,13 miljoen inwoners. Er kwamen bijna 14.000 inwoners minder bij dan in 2024. Dat betekent dat de Nederlandse bevolking voor het derde jaar op rij minder snel is gegroeid dan het jaar daarvoor.

1 uur geleden
Sneeuwval zorgt voor recordaantal treinproblemen in januari

DEN HAAG (ANP) - Het aantal uitgevallen en vertraagde treinen in januari heeft een historisch hoogtepunt bereikt, mede door de sneeuwval in de eerste week van de maand. Dat blijkt uit de ANP-analyse van storingsdata van Rijdendetreinen.nl. De cijfers gaan over gemelde treinstoringen, en niet over het aantal geannuleerde ritten.

1 uur geleden
Taskforce: meer inzet nodig tegen antisemitisme

DEN HAAG (ANP) - Onderwijsinstituten en de autoriteiten moeten nog meer doen voor de veiligheid van Joodse mensen dan ze nu al doen. Dat is een conclusie van de Taskforce Bestrijding Antisemitisme, die hier onderzoek naar deed in opdracht van het ministerie van Justitie en Veiligheid. De taskforce werd opgericht kort na de rellen eind 2024 met fans van de Israëlische voetbalclub Maccabi Tel Aviv in Amsterdam.

2 uur geleden
Aanklacht tegen verdachte moord op Lisa uitgebreid

AMSTERDAM (ANP) - De aanklacht tegen de man die wordt verdacht van de moord op Lisa op 20 augustus in Duivendrecht en een verkrachting van een vrouw op de Weesperzijde in Amsterdam is uitgebreid. Het Openbaar Ministerie verdenkt de man ook van een poging tot verkrachting op 10 augustus 2025, eveneens op de Weesperzijde.

2 uur geleden
Dwangsom voor te vol Ter Apel opgelopen naar 3 miljoen euro

TER APEL (ANP) - Ook tijdens het weekeinde zaten er te veel asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Opvangorgaan COA moet daarom weer dwangsommen betalen. Het totale bedrag is nu opgelopen tot 3 miljoen euro.

3 uur geleden