Fiscalist Butselaar moet 15,5 miljoen compensatie betalen aan VS
WHITE PLAINS (ANP/BLOOMBERG) - Frank Butselaar, de voormalige fiscalist van onder meer de bekende dj's Tiësto en Afrojack, moet 15,5 miljoen dollar compensatie betalen aan de Amerikaanse belastingdienst. Dat heeft een federale rechter in White Plains nabij New York donderdag geoordeeld. Butselaar bekende in november al schuld aan het helpen ontduiken van belasting in de Verenigde Staten.
Als onderdeel van de schuldbekentenis stemde de fiscalist in met het betalen van compensatie voor belasting die Thijs Verwest, beter bekend als Tiësto, verschuldigd zou zijn aan de Amerikaanse belastingdienst. Dat bedrag is nu door de rechter vastgesteld.
De schuldbekentenis gold voor één aanklacht, waarna zes andere aanklachten op verzoek van de openbaar aanklagers kwamen te vervallen. Die aanklacht betrof werk dat Butselaar had gedaan voor Nick van de Wall, bekend als de Nederlandse dj Afrojack, en ging over de betrokkenheid bij een frauduleuze belastingaangifte.
De fiscalist werd in die zaak in februari al veroordeeld tot dertig maanden gevangenisstraf. Daarvan had hij op dat moment al ongeveer twintig maanden in voorarrest gezeten.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
23 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geleden