Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Fiscale regels voor opvolging familiebedrijf moeten soepeler'

'Fiscale regels voor opvolging familiebedrijf moeten soepeler'

DEN HAAG (ANP) - De fiscale regelingen voor de overdracht van familiebedrijven aan een volgende generatie moeten eenvoudiger en minder streng. Daarvoor pleiten ondernemersorganisatie VNO-NCW en het Familiebedrijven Beraad. De kwestie zou ook besproken moeten worden bij de vorming van een nieuwe kabinet, menen ze.

In Nederland zijn er bepaalde fiscale voordelen voor bedrijven die van de ene op de andere generatie overgaan. Doorgaans geldt dat over de schenking of het geërfde deel belasting moet worden betaald. Maar als het bedrijf wordt voortgezet, zijn er regelingen waardoor er minder of geen belasting verschuldigd is, de zogeheten BOR-regeling. Evengoed is deze aan verbetering toe, menen de klagers.

Zo is de BOR behoorlijk complex. Zeker voor wat oudere familiebedrijven waarbij het aandelenbezit is versnipperd in de loop van de jaren, is het lastig om van de BOR gebruik te maken. Volgens VNO-NCW en het Familiebedrijven Beraad zou in Nederland, net als in omringende landen het geval is, niet alleen uitgegaan moeten worden van het aandelenbezit per persoon. In plaats daarvan zou het moeten gaan om de aandelen die in bezit zijn van de familie.

Verder zou de BOR bedrijfsopvolgers tot 5 jaar 'vastzetten'. Zo is het niet toegestaan om tot vijf jaar na de overname onderdelen af te stoten of andere onderdelen toe te voegen. Daardoor is een bedrijf in de periode na de bedrijfsopvolging minder wendbaar. Ook leert de ervaring dat de BOR zorgt voor ellenlange discussie met de Belastingdienst omdat er veel onduidelijk is. Zo zou vooraf meer bekend moeten zijn over de waarde van de onderneming en over de vraag wat tot het vermogen van de onderneming behoort.

Meer uit Financieel

Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

2 uur geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

3 uur geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

3 uur geleden
Ruimtevaartbedrijf Blue Origin steekt 600 miljoen in uitbreiding

ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.

5 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic haalt ruim 30 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.

6 uur geleden
Nog meer olieboorplatforms actief in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.

7 uur geleden
Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

17 uur geleden