Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

First Republic Bank toont herstel op positief Wall Street

First Republic Bank toont herstel op positief Wall Street

NEW YORK (ANP) - First Republic Bank wist dinsdag weer wat te herstellen op de aandelenbeurzen in New York. De wankele regionale bank, die een dag eerder nog zijn laagste aandelenkoers ooit bereikte, werd meer dan 30 procent hoger gezet. Onder leiding van topman Jamie Dimon van de grote bank JPMorgan Chase wordt naar verluidt gewerkt aan een nieuw steunplan voor de bank uit Californië. First Republic kreeg vorige week al 30 miljard dollar op zijn rekeningen gestort door elf grote Amerikaanse banken om voldoende geld in kas te hebben.

Ook andere regionale banken als PacWest Bancorp en Western Alliance Bancorp toonden verder herstel en klommen tot haast 16 procent. De grote banken JPMorgan Chase, Bank of America, Citigroup en Wells Fargo kregen er tot 4 procent bij.

De Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen verklaarde dat de bankensector in het land weer aan het "stabiliseren" is na de recente schokken door de faillissementen van Silicon Valley Bank en Signature Bank. Hoewel de autoriteiten volgens Yellen voldoende maatregelen hebben genomen om de liquiditeitsproblemen in de banksector aan te pakken, is de regering volgens haar wel bereid om nog meer klantentegoeden te garanderen als de bankencrisis erger wordt.

Rust teruggekeerd

Nu de rust in de bankensector enigszins is teruggekeerd kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve. De Fed begint dinsdag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering en zal op woensdag de uitkomsten daarvan bekendmaken. Beleggers hopen dat de centrale bank de rente wat minder agressief zal verhogen om de kalmte in de financiële sector te bewaren.

De algehele stemming op Wall Street bleef optimistisch in afwachting van het Fed-besluit. De Dow-Jonesindex noteerde na een halfuur handel 0,9 procent hoger op 32.543 punten. De brede S&P 500 steeg 1,1 procent tot 3994 punten en techbeurs Nasdaq dikte ook 1,1 procent aan tot 11.806 punten.

Foot Locker

Meta Platforms steeg 1,8 procent. Analisten van Morgan Stanley verhoogden het beleggingsadvies voor het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram en verwachten dat het aandeel met meer dan 25 procent kan stijgen.

Sportschoenenverkoper Foot Locker dikte 6,3 procent aan en motorenfabrikant Harley-Davidson klom 4,7 procent dankzij adviesverhogingen. Tesla won 4,8 procent. Kredietbeoordelaar Moody's verhoogde de kredietrating voor de producent van elektrische auto's.

De euro was 1,0778 dollar waard, tegen 1,0695 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie klom 2,5 procent in prijs tot 69,35 dollar. Brentolie kostte 1,7 procent meer op 75,06 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

1 uur geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

1 uur geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

4 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

5 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

6 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

18 uur geleden