Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

First lady van Lesotho beschuldigd van moord

First lady van Lesotho beschuldigd van moord

MASERU (ANP) - De echtgenote van de premier van de Afrikaanse staat Lesotho, Maesaiah Thabane, wordt beschuldigd van de moord op haar voorganger in 2017, aldus Britse media. Lipolelo Thabane werd in dat jaar doodgeschoten voor haar huis in de hoofdstad Maseru.

Dat gebeurde twee dagen voordat Thomas Thabane aantrad als premier. Het slachtoffer was in 2012 van hem gescheiden. In het jaar van de moord waren de twee nog in een heftige scheidingsprocedure gewikkeld.

First lady Maesaiah meldde zich dinsdag zelf bij de politie in het bergkoninkrijk dat wordt omsloten door Zuid-Afrika. Ze was sinds begin januari spoorloos en er was een arrestatiebevel tegen haar uitgevaardigd. De moord werd aanvankelijk toegeschreven aan onbekend gebleven gewapende mannen maar recent bij de rechtbank ingeleverde politiedocumenten deden een ander licht op de zaak schijnen.

Meer uit Buitenland

Rusland wijst bestand voor koopvaardij op Zwarte Zee af

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland wijst een bestand voor de commerciële scheepvaart op de Zwarte Zee af. Er is volgens het Kremlin "geen enkele grond voor halve maatregelen die enkel het regime in Kyiv wat ademruimte geven".

7 minuten geleden
Poolse oud-premier Morawiecki uit partij gezet na partijsplitsing

WARSCHAU (ANP/DPA) - De Poolse oppositiepartij Recht en Rechtvaardigheid (PiS) heeft ongeveer veertig parlementariërs uit de partij gezet na een interne splitsing. Onder hen is oud-premier Mateusz Morawiecki. Zij waren het niet eens met partijvoorzitter Jarosław Kaczyński, die voor een rechtsere koers is.

1 uur geleden
Parlementair onderzoek naar Farage gaat verder

LONDEN (ANP/RTR) - Het parlementaire onderzoek naar Nigel Farage en een miljoenendonatie is hervat. Het onderzoek werd stilgelegd nadat de leider van Reform UK was opgestapt als parlementariër. Hij keert door zijn overwinning bij de tussentijdse verkiezingen terug in het Britse Lagerhuis.

2 uur geleden
Marokko en Spanje willen nieuwe bestorming Ceuta voorkomen

CEUTA/RABAT (ANP) - Zowel aan de Spaanse als aan de Marokkaanse kant van de grens van de Spaanse Noord-Afrikaanse exclave Ceuta wordt het aantal grensbewakers opgevoerd en wordt de controle versterkt. Spanje heeft inmiddels 1600 politiemensen en 2000 militairen langs de ongeveer 8 kilometer lange grens en had al maatregelen getroffen om de zwemmende migranten in zee te weren, melden Spaanse media. Volgens de krant El Mundo zijn er over het algemeen bijna de helft meer politiemensen dan eind juli.

3 uur geleden
Duitsland evacueert dorp Gey om naderende natuurbrand

GEY (ANP/RTR/DPA) - In Duitsland wordt een dorp geëvacueerd vanwege een naderende natuurbrand. De evacuatie treft alle 1800 inwoners van Gey, een plaatsje op enkele tientallen kilometers van zowel Nederland als België.

4 uur geleden
Farage wint verkiezingen, keert terug in Brits parlement

CLACTON-ON-SEA (ANP) - Reform UK-leider Nigel Farage heeft zoals verwacht de tussentijdse parlementsverkiezingen in zijn kiesdistrict Clacton gewonnen en krijgt daarmee zijn zetel in het parlement terug. Hij trad ruim een maand geleden af als lid van het Lagerhuis wegens kritiek op zijn financiën en vroeg kiezers om hem opnieuw te steunen.

5 uur geleden
Gevechtsvliegtuigen halen drone neer boven Letland

RIGA (ANP) - Gevechtsvliegtuigen van de NAVO hebben vrijdag een drone neergeschoten die het luchtruim van Letland was binnengedrongen. Dat melden de Letse strijdkrachten en het bondgenootschap. Volgens het ministerie van Defensie gaat het om een "buitenlandse" drone die door Rusland is verstoord, wat erop duidt dat het om een Oekraïense afzwaaier zou gaan.

6 uur geleden