First lady van Lesotho beschuldigd van moord
MASERU (ANP) - De echtgenote van de premier van de Afrikaanse staat Lesotho, Maesaiah Thabane, wordt beschuldigd van de moord op haar voorganger in 2017, aldus Britse media. Lipolelo Thabane werd in dat jaar doodgeschoten voor haar huis in de hoofdstad Maseru.
Dat gebeurde twee dagen voordat Thomas Thabane aantrad als premier. Het slachtoffer was in 2012 van hem gescheiden. In het jaar van de moord waren de twee nog in een heftige scheidingsprocedure gewikkeld.
First lady Maesaiah meldde zich dinsdag zelf bij de politie in het bergkoninkrijk dat wordt omsloten door Zuid-Afrika. Ze was sinds begin januari spoorloos en er was een arrestatiebevel tegen haar uitgevaardigd. De moord werd aanvankelijk toegeschreven aan onbekend gebleven gewapende mannen maar recent bij de rechtbank ingeleverde politiedocumenten deden een ander licht op de zaak schijnen.
Meer uit Buitenland
CEUTA/RABAT (ANP) - Marokko wil de alleenreizende minderjarigen die in Ceuta zijn achtergebleven terugnemen, maar volgens Rabat verhindert Spanje dat. Dit melden de Spaanse media RTVE en EFE. Marokko stelt dat Spanje "de terugkeer belemmert met juridische en administratieve obstakels".
1 minuut geledenTEMBILAHAN (ANP/AFP) - Een langstaartmakaak die een plaats in het oosten van Sumatra twee weken lang met aanvallen op mensen terroriseerde, is eindelijk door jagers gevangen. Het dier viel in Tembilahan negentien keer mensen aan en verwondde achttien van zijn slachtoffers, onder wie ook kinderen.
58 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne heeft een droneaanval uitgevoerd op een distributiecentrum van de Russische webwinkel Wildberries. Dat gebeurde in de stad Jekaterinenburg, ruim 2000 kilometer van de grens met Oekraïne.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR/AFP) - Een leerling heeft vrijdag op een school in Thailand meerdere mensen neergeschoten. Daarna pleegde de schutter zelfmoord. Zeven mensen kwamen om het leven, inclusief de schutter. Vijftien mensen raakten gewond.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin zou de komende jaren met een beperkte aanval op een NAVO-land kunnen proberen de vastberadenheid van het militaire bondgenootschap te testen. Dat staat in nieuwe rapporten van Amerikaanse inlichtingendiensten, meldt The Wall Street Journal.
6 uur geledenJEDDAH (ANP) - Saudi-Arabië, Turkije en Pakistan ondertekenen vrijdag een gezamenlijk defensieakkoord. Dat melden bronnen rond het Saudische leger en de regering aan persbureau AFP. De drie landen versterken daarmee hun defensiesamenwerking tegen de achtergrond van de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran.
6 uur geledenRIYAD (ANP) - Bij een aanval van de Houthi's op de Zuid-Saudische grensregio Najran zijn elf burgers gewond geraakt. Dat meldt de door Saudi-Arabië geleide militaire coalitie die de internationaal erkende regering van Jemen steunt.
8 uur geleden