First lady van Lesotho beschuldigd van moord
MASERU (ANP) - De echtgenote van de premier van de Afrikaanse staat Lesotho, Maesaiah Thabane, wordt beschuldigd van de moord op haar voorganger in 2017, aldus Britse media. Lipolelo Thabane werd in dat jaar doodgeschoten voor haar huis in de hoofdstad Maseru.
Dat gebeurde twee dagen voordat Thomas Thabane aantrad als premier. Het slachtoffer was in 2012 van hem gescheiden. In het jaar van de moord waren de twee nog in een heftige scheidingsprocedure gewikkeld.
First lady Maesaiah meldde zich dinsdag zelf bij de politie in het bergkoninkrijk dat wordt omsloten door Zuid-Afrika. Ze was sinds begin januari spoorloos en er was een arrestatiebevel tegen haar uitgevaardigd. De moord werd aanvankelijk toegeschreven aan onbekend gebleven gewapende mannen maar recent bij de rechtbank ingeleverde politiedocumenten deden een ander licht op de zaak schijnen.
Meer uit Buitenland
OUAGADOUGOU (ANP/AFP) - De militaire junta in Burkina Faso heeft de doodstraf weer ingevoerd. De onverkozen regering stemde unaniem voor de maatregel, die juist in 2018 was afgeschaft.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met de Russische president Vladimir Poetin gesproken over de vrijlating van Stephan Hubbard, die al ruim vier jaar vastzit in Rusland. Dit zei Trump tegen journalisten bij het Witte Huis.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Het Poolse parlement heeft gestemd voor het versoepelen van de zeer strenge abortuswetten in het land. Daardoor moet het onder meer niet meer strafbaar worden om vrouwen te helpen die hun zwangerschap afbreken. Maar de verwachting is dat de conservatief-nationalistische president van Polen zijn veto zal gebruiken om de versoepeling te blokkeren.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn in Gaza omgekomen na Israëlische aanvallen op verschillende locaties. Dit melden de Palestijnse burgerbescherming en verschillende ziekenhuizen.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering heeft een nieuwe veiligheidswet aangenomen tegen relschoppers. Volgens premier Giorgia Meloni kan de politie daardoor strenger optreden bij grote ongeregeldheden, zoals afgelopen weekend in Milaan. Daar ontaardden demonstraties in grote rellen, waarbij winkels werden vernield en geplunderd.
3 uur geledenABUJA (ANP/RTR/AFP) - In Nigeria is ebola vastgesteld bij een vrouw in de hoofdstad Abuja, maakte minister van Volksgezondheid Muhammad Ali Pate dinsdag bekend. Het is het eerste bevestigde ebolageval in West-Afrika in de huidige uitbraak, waarin vooral de Democratische Republiek Congo zwaar getroffen is.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dankbaar te zijn dat zijn land weer toegang heeft tot Amerikaanse inlichtingen. Hij klaagde afgelopen week geregeld dat de Verenigde Staten Oekraïne niet hadden gewaarschuwd voor Russische luchtaanvallen waarbij burgers om het leven kwamen.
4 uur geleden