First lady van Lesotho beschuldigd van moord
MASERU (ANP) - De echtgenote van de premier van de Afrikaanse staat Lesotho, Maesaiah Thabane, wordt beschuldigd van de moord op haar voorganger in 2017, aldus Britse media. Lipolelo Thabane werd in dat jaar doodgeschoten voor haar huis in de hoofdstad Maseru.
Dat gebeurde twee dagen voordat Thomas Thabane aantrad als premier. Het slachtoffer was in 2012 van hem gescheiden. In het jaar van de moord waren de twee nog in een heftige scheidingsprocedure gewikkeld.
First lady Maesaiah meldde zich dinsdag zelf bij de politie in het bergkoninkrijk dat wordt omsloten door Zuid-Afrika. Ze was sinds begin januari spoorloos en er was een arrestatiebevel tegen haar uitgevaardigd. De moord werd aanvankelijk toegeschreven aan onbekend gebleven gewapende mannen maar recent bij de rechtbank ingeleverde politiedocumenten deden een ander licht op de zaak schijnen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De VS willen dat Israël meer doet om aanvallen door kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever te voorkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zaterdag.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance stelt dat immigratie verantwoordelijk is voor het geweld tijdens de grootschalige protesten in Frankrijk. Op X reageert de conservatieve politicus op een video waarin te zien is hoe het stadhuis van Limoges in brand werd gestoken.
41 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR/DPA) - De Saudische luchtverdediging heeft twee raketten onderschept die door de Jemenitische Houthi's waren afgevuurd in de richting van de zuidwestelijke stad Khamis Mushait. Dat meldde de door Saudi-Arabië geleide militaire coalitie zondag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om af te zien van heffingen op Russische energie komt neer op een pauze van zestig dagen om de gevolgen voor de wereldeconomie te "analyseren". Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zaterdag gezegd.
3 uur geledenTIRANA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Albanese politie is zaterdag in hoofdstad Tirana in botsing gekomen met honderden demonstranten die voor de vijfde dag op rij het aftreden van premier Edi Rama eisten. Daarbij zou ook met rubberkogels door de politie richting de demonstranten zijn geschoten.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn 1.200 mensen gearresteerd en 150 politieagenten gewond geraakt. Dat heeft premier Sébastien Lecornu zaterdagavond in Parijs gemeld.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Israël heeft opgeroepen dat Israël de kolonisten die een journalist van The Washington Post aanvielen, vervolgt. Op X schrijft de diplomaat dat het aanvallen van een vrouwelijke fotograaf "een verwerpelijke terreurdaad is, uitgevoerd door gemaskerde lafaards".
7 uur geleden