Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

First lady van Brazilië beledigt Elon Musk

First lady van Brazilië beledigt Elon Musk

BRASILIA (ANP) - De Braziliaanse first lady Janja Lula da Silva heeft zaterdag miljardair Elon Musk uitgescholden tijdens een evenement rond de G20-top. Ze sprak er over de noodzaak om desinformatie aan te pakken en regels voor sociale media in te voeren.

Terwijl ze sprak, klonk er op de achtergrond een scheepshoorn. Ze grapte: "Ik denk dat het Elon Musk is", gevolgd door: "Ik ben niet bang voor je, fuck you, Elon Musk." De 58-jarige echtgenote van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva kreeg applaus voor haar sneer naar de rijkste man ter wereld.

Musk, eigenaar van berichtendienst X, reageerde met een emoji van een schaterlach op een video van haar opmerkingen. In een andere post zei hij: "Ze gaan de volgende verkiezingen verliezen", doelend op de linkse Arbeiderspartij (PT) van Lula da Silva.

Schorsing X

De echtgenote van de president sprak tijdens een evenement voorafgaand aan de G20-top in Rio de Janeiro, gepland voor maandag en dinsdag.

X werd dit jaar een maand lang geschorst in Brazilië nadat het bedrijf weigerde gevolg te geven aan gerechtelijke bevelen om accounts te blokkeren die "fake news" en haatdragende taal verspreidden.

Meer uit Buitenland

Zoon laatste sjah: Iran zit in beslissende fase, wacht oproep af

WASHINGTON (ANP) - Volgens de zoon van de laatste sjah van Iran, Reza Pahlavi, zit het land in de beslissende fase van "onze laatste strijd". Hij roept inwoners in een videoboodschap op X op van de straat te gaan en thuis te blijven. "Wacht mijn uiteindelijke oproep af."

13 minuten geleden
FT: Kremlin voert campagne voor herverkiezing Orbán in Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Het Kremlin is een campagne begonnen om premier Viktor Orbán herverkozen te krijgen bij de Hongaarse parlementsverkiezingen komende maand. Dat schrijft de Financial Times, die het plan heeft ingezien.

57 minuten geleden
Politie sluit terrorisme uit na dodelijke busbrand Zwitserland

KERZERS (ANP/AFP) - De Zwitserse politie sluit terrorisme uit als motief bij de dodelijke brand in een bus in de stad Kerzers, meldt de Zwitserse krant Le Temps. Hierbij kwamen dinsdagavond zes mensen om het leven, drie mensen raakten gewond. Er zijn geen aanwijzingen voor een terreuraanslag, maar de politie gaat wel uit van een opzettelijke daad.

59 minuten geleden
Drones neergekomen bij vliegveld Dubai, meerdere gewonden

DUBAI (ANP) - Twee drones zijn woensdag neergekomen in de buurt van het vliegveld van Dubai. Bij het incident vielen volgens de lokale overheid vier gewonden: twee Ghanezen, een Bengaal en een Indiër. Het luchtverkeer verloopt normaal.

1 uur geleden
België organiseert alternatief songfestival tegen deelname Israël

BRUSSEL (ANP) - Een aantal Belgische organisaties houdt op dinsdag 12 mei in eigen land een alternatief songfestival als reactie op de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Het evenement heet United for Palestine en heeft enkele oud-songfestivaldeelnemers op het affiche staan, melden Belgische media.

1 uur geleden
Zoon Iraanse president: Khamenei veilig en wel ondanks geruchten

TEHERAN (ANP/AFP) - De nieuwe Iraanse leider Mojtaba Khamenei is "veilig en wel". Dat laat de zoon van de Iraanse president en regeringsadviseur Yousef Pezeshkian weten op Telegram. Er gaan geruchten rond dat Khamenei gewond zou zijn geraakt bij de oorlog tussen de VS, Israël en Iran. Staatsmedia noemden hem een "gewonde veteraan", maar het werd niet duidelijk of dat om een nieuwe verwonding ging of om een oudere.

2 uur geleden
Qatar roept inwoners op niet naar buiten te gaan om dreiging

DOHA (ANP/AFP) - Het Qatarese ministerie van Binnenlandse Zaken heeft het dreigingsniveau opgeschaald naar hoog en roept inwoners op om thuis te blijven, niet naar buiten te gaan en uit de buurt van ramen en open ruimtes te blijven, aldus het ministerie op X.

4 uur geleden