First lady van Brazilië beledigt Elon Musk
BRASILIA (ANP) - De Braziliaanse first lady Janja Lula da Silva heeft zaterdag miljardair Elon Musk uitgescholden tijdens een evenement rond de G20-top. Ze sprak er over de noodzaak om desinformatie aan te pakken en regels voor sociale media in te voeren.
Terwijl ze sprak, klonk er op de achtergrond een scheepshoorn. Ze grapte: "Ik denk dat het Elon Musk is", gevolgd door: "Ik ben niet bang voor je, fuck you, Elon Musk." De 58-jarige echtgenote van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva kreeg applaus voor haar sneer naar de rijkste man ter wereld.
Musk, eigenaar van berichtendienst X, reageerde met een emoji van een schaterlach op een video van haar opmerkingen. In een andere post zei hij: "Ze gaan de volgende verkiezingen verliezen", doelend op de linkse Arbeiderspartij (PT) van Lula da Silva.
Schorsing X
De echtgenote van de president sprak tijdens een evenement voorafgaand aan de G20-top in Rio de Janeiro, gepland voor maandag en dinsdag.
X werd dit jaar een maand lang geschorst in Brazilië nadat het bedrijf weigerde gevolg te geven aan gerechtelijke bevelen om accounts te blokkeren die "fake news" en haatdragende taal verspreidden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De NAVO zou de Verenigde Staten eigenlijk moeten helpen bij het verkrijgen van Groenland, zegt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Alleen de VS zijn in staat om het gebied te verdedigen tegen Rusland en China, en dat is essentieel voor de veiligheid van de VS, aldus Trump. Hij noemt iedere andere uitkomst vlak voor Amerikaans overleg met Groenland en Denemarken "onaanvaardbaar".
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid te onderhandelen over vrede in Oekraïne, al zijn gesprekken over een staakt-het-vuren niet serieus te nemen voordat er een vredesakkoord ligt. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov tijdens een persconferentie. Het zou daarbij helpen, zei Lavrov, als de VS het Kremlin op de hoogte houden van de vredesvoorstellen zoals die nu besproken worden.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met de benoeming van Mychajlo Fedorov als nieuwe minister van Defensie. De 34-jarige was vicepremier en minister van Digitale Transformatie. Hij speelde een rol bij technische innovaties in de oorlog tegen Rusland.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt voor "ongekende gevolgen" als de Verenigde Staten Groenland innemen. Het eiland hoort bij Denemarken, maar de Amerikaanse president Donald Trump wil het bij de VS voegen omdat dat volgens hem "nodig is voor de nationale veiligheid".
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Het dodental na een treinongeluk in het noordoosten van Thailand is opgelopen naar 31, meldt het ministerie van Gezondheid. Het ongeluk vond woensdagochtend plaats toen een bouwkraan op rijtuigen van een trein viel. De trein, die onderweg was naar hoofdstad Bangkok, ontspoorde en stond korte tijd in brand.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier is van plan binnen afzienbare tijd het Lagerhuis te ontbinden. Dat zegt de partijleider van coalitiepartner de Japanse Innovatiepartij. Daarmee maakt de coalitie van premier Sanae Takaichi de weg vrij voor vervroegde verkiezingen, in wat volgens verschillende media een poging is om een steviger mandaat te krijgen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - 60 van de 90 miljard euro van de EU-lening voor Oekraïne voor 2026 en 2027 is bedoeld voor aankoop van militair materiaal, heeft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag bekendgemaakt. Dat moet vooral in Europa worden gekocht. Alleen als het benodigde materiaal niet in Europa te koop is of niet op tijd kan worden geleverd, kan het buiten Europa worden aangeschaft.
3 uur geleden