First lady van Brazilië beledigt Elon Musk
BRASILIA (ANP) - De Braziliaanse first lady Janja Lula da Silva heeft zaterdag miljardair Elon Musk uitgescholden tijdens een evenement rond de G20-top. Ze sprak er over de noodzaak om desinformatie aan te pakken en regels voor sociale media in te voeren.
Terwijl ze sprak, klonk er op de achtergrond een scheepshoorn. Ze grapte: "Ik denk dat het Elon Musk is", gevolgd door: "Ik ben niet bang voor je, fuck you, Elon Musk." De 58-jarige echtgenote van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva kreeg applaus voor haar sneer naar de rijkste man ter wereld.
Musk, eigenaar van berichtendienst X, reageerde met een emoji van een schaterlach op een video van haar opmerkingen. In een andere post zei hij: "Ze gaan de volgende verkiezingen verliezen", doelend op de linkse Arbeiderspartij (PT) van Lula da Silva.
Schorsing X
De echtgenote van de president sprak tijdens een evenement voorafgaand aan de G20-top in Rio de Janeiro, gepland voor maandag en dinsdag.
X werd dit jaar een maand lang geschorst in Brazilië nadat het bedrijf weigerde gevolg te geven aan gerechtelijke bevelen om accounts te blokkeren die "fake news" en haatdragende taal verspreidden.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Dat berichten Spaanse media.
3 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.
1 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden tien doden gemeld.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.
10 uur geleden