First lady van Brazilië beledigt Elon Musk
BRASILIA (ANP) - De Braziliaanse first lady Janja Lula da Silva heeft zaterdag miljardair Elon Musk uitgescholden tijdens een evenement rond de G20-top. Ze sprak er over de noodzaak om desinformatie aan te pakken en regels voor sociale media in te voeren.
Terwijl ze sprak, klonk er op de achtergrond een scheepshoorn. Ze grapte: "Ik denk dat het Elon Musk is", gevolgd door: "Ik ben niet bang voor je, fuck you, Elon Musk." De 58-jarige echtgenote van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva kreeg applaus voor haar sneer naar de rijkste man ter wereld.
Musk, eigenaar van berichtendienst X, reageerde met een emoji van een schaterlach op een video van haar opmerkingen. In een andere post zei hij: "Ze gaan de volgende verkiezingen verliezen", doelend op de linkse Arbeiderspartij (PT) van Lula da Silva.
Schorsing X
De echtgenote van de president sprak tijdens een evenement voorafgaand aan de G20-top in Rio de Janeiro, gepland voor maandag en dinsdag.
X werd dit jaar een maand lang geschorst in Brazilië nadat het bedrijf weigerde gevolg te geven aan gerechtelijke bevelen om accounts te blokkeren die "fake news" en haatdragende taal verspreidden.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
10 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
11 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
12 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
12 uur geleden