Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

First lady Melania Trump neemt alvast afscheid

First lady Melania Trump neemt alvast afscheid

WASHINGTON (ANP) - De echtgenote van de Amerikaanse president Trump, Melania, heeft alvast afscheid genomen als zogenoemde first lady. In een videoboodschap, onder meer op Twitter, richt zij zich tot het Amerikaanse volk.

Ze zegt onder meer dat de afgelopen vier jaar onvergetelijk zijn geweest. Ook toont ze zich dankbaar voor haar rol tijdens het presidentschap van haar man: "Het is de grootste eer van mijn leven geweest om als first lady van de Verenigde Staten te dienen."

Melania Trump zal het Witte Huis verlaten met de laagste populariteit tijdens haar termijn als first lady, blijkt uit een peiling voor de Amerikaanse nieuwszender CNN. Van de ondervraagden heeft 47 procent een negatieve kijk op de first lady, 42 procent een positieve indruk. Schrale troost: haar man, de vertrekkende president, wordt maar door 33 procent gunstig beoordeeld. First lady Michelle Obama was vier jaar geleden bij haar vertrek nog goed voor 69 procent instemming.

Joe Biden

Trump en first lady Melania worden woensdag opgevolgd door Joe Biden en diens vrouw Jill. Het echtpaar Trump zal op deze inhuldigingsdag het echtpaar Biden niet verwelkomen in het Witte Huis. Daarmee wordt met een traditie gebroken, meldt CNN. In plaats daarvan worden de Bidens begroet door de hoofdbode van het Witte Huis.

Eerder was al gemeld dat Trump verstek laat gaan bij de inauguratie en al 's ochtends uit Washington wil vertrekken. Daarmee wijkt hij af van het gebruik om als oud-president bij de beëdiging van een opvolger te zijn. Trump zou het niet kunnen verkroppen dat hij de verkiezingen heeft verloren.

Meer uit Buitenland

Iraanse buitenlandminister aangekomen in New York voor VN

NEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi is aangekomen in New York voor zijn bezoek aan de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, meldden Iraanse media. Dinsdag begint het plenaire debat, waarbij wereldleiders om de beurt het woord krijgen.

2 uur geleden
Zelensky ontmoet CIA-baas Ratcliffe in Ierland

SHANNON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op een vliegveld in Ierland de baas van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA, John Ratcliffe, ontmoet. Volgens bronnen van persbureau Reuters werden de vliegtuigen van beide mannen bijgetankt terwijl zij met elkaar spraken.

2 uur geleden
Provincie Canada klaagt OpenAI aan om rol dodelijke schietpartij

VANCOUVER (ANP) - De Canadese provincie British Columbia spant in Californië een rechtszaak aan tegen het Amerikaanse OpenAI, voor de rol van het bedrijf bij een dodelijke schietpartij afgelopen februari. De schutter plande het schietincident met behulp van ChatGPT, maar ondanks waarschuwingssignalen werd de politie niet benaderd. Eerder klaagden familieleden van slachtoffers het bedrijf ook al aan.

3 uur geleden
Lokale lijsttrekker CDU stapt op na zware nederlaag verkiezingen

SCHWERIN (ANP/DPA) - De lijsttrekker van de CDU in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren is afgetreden als voorzitter van de deelstaatafdeling. Dat maakte hij bekend na de zware nederlaag van zijn partij bij de afgelopen verkiezingen.

4 uur geleden
Enige nog levende aanslagpleger Parijs blijft in isoleercel

LILLE (ANP/BELGA) - Jihadist Salah Abdeslam mag de isoleercel niet uit. Hij probeerde dat via de rechter in Lille af te dwingen, maar die ging daar niet in mee. Abdeslam zit al bijna tien jaar in eenzame opsluiting.

4 uur geleden
VN: aanval op 'drugsboten' mogelijk misdaad tegen menselijkheid

GENÈVE (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op boten met vermeende 'narcoterroristen' in de Caribische Zee zijn in strijd met het internationaal recht, oordeelt de speciale rapporteur van de Verenigde Naties voor mensenrechten Ben Saul. Hij schrijft in een rapport dat de aanvallen mogelijk gelden als misdaden tegen de menselijkheid.

5 uur geleden
President Jemen vroeg Trump om militaire steun tegen Houthi's

SANAA (ANP/RTR) - De Jemenitische president Rashad al-Alimi heeft de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek om hulp gevraagd in zijn strijd tegen de Houthi's. Dat melden meerdere bronnen. Al-Alimi zocht militaire steun, die Trump niet zou hebben toegezegd.

7 uur geleden