Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fiorentina-speler Bove stabiel

Fiorentina-speler Bove stabiel

FLORENCE (ANP/RTR) - De Italiaanse voetballer Edoardo Bove is stabiel. Zijn club Fiorentina en het Careggi Universiteitsziekenhuis in Florence meldden dat in een gezamenlijke verklaring over de voetballer die in de wedstrijd tegen Internazionale zondag plotseling in elkaar zakte.

De 22-jarige middenvelder werd op het veld behandeld, voordat hij per ambulance naar het ziekenhuis werd gebracht. Sky Sport meldde eerder al dat de Italiaan bij bewustzijn was. De club maakte later bekend dat Bove op de intensive care van het ziekenhuis in slaap wordt gehouden.

"De eerste cardiologische en neurologische testen hebben ernstige schade aan zijn centrale zenuwstelsel en aan zijn hart en longen uitgesloten", meldde de club samen met het ziekenhuis.

Wedstrijd

De wedstrijd werd na het incident in de 16e minuut niet meer hervat en gestaakt. Tegenstander Inter zei alle begrip daarvoor te hebben. "Voetbal is een gemeenschap, dus als dit soort incidenten gebeuren, werken alle spelers en de arbitrage samen om te helpen en het was een spontane beslissing om de wedstrijd te staken", zei Inter-voorzitter Giuseppe Marotta.

Ook AS Roma, de club die Bove heeft verhuurd aan Fiorentina, betuigde steun aan de speler. "Een van ons, we denken aan je. Go Edo!"

Meer uit Voetbal

Van Bommel met België opnieuw onderuit tegen Frankrijk

SAINT-DENIS (ANP) - Mark van Bommel heeft als bondscoach van het Belgische nationale voetbalelftal opnieuw verloren van Frankrijk. In de Nations League gingen de Rode Duivels maandagavond een week na de 1-0-thuisnederlaag met 4-1 onderuit in de uitwedstrijd tegen het Franse elftal van bondscoach Zinédine Zidane.

1 uur geleden
NAC wil zware straf voor vuurwerkafsteker in uitvak bij Vitesse

BREDA (ANP) - NAC Breda wil de "hardst mogelijke maatregelen" tegen de supporter die afgelopen zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse in het Gelredome vuurwerk heeft afgestoken op een toilet. Door de rondvliegende stukken raakten vijf mensen gewond: drie supporters en twee stewards. Een verdachte is door de politie aangehouden en wordt nog vastgehouden, meldt NAC in een verklaring op de website van de club.

4 uur geleden
Hato genomineerd voor Golden Boy-award voor voetbaltalent

TURIJN (ANP) - Jorrel Hato is als enige Nederlander genomineerd voor de Golden Boy-award, de prijs voor de meest talentvolle voetballer in het Europese clubvoetbal. Dat heeft de Italiaanse sportkrant Tuttosport, de organisator van de prijs, maandag bekendgemaakt. Eerder wonnen Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de prijs voor voetballers jonger dan 21.

5 uur geleden
Portugese voetbalbond wil oplossing 'misverstand' over Ronaldo

LISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.

11 uur geleden
Advocaat met Curaçao naar kwartfinales CONCACAF Nations League

PORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.

15 uur geleden
Xavi houdt goed gevoel over aan start, maar ziet verbeterpunten

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi

23 uur geleden
Titelverdediger Portugal naar kwartfinale Nations League

PORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.

1 dag geleden