FIOD pakt twee mannen op voor mogelijke fraude bij woningverhuur
DEN HAAG (ANP) - De fiscale opsporingsdienst FIOD heeft dinsdag twee mannen opgepakt omdat ze worden verdacht van belastingfraude bij het verhuren van woningen. De mannen van 65 en 37 jaar zijn aangehouden in Groningen en het Noord-Hollandse Blaricum.
De FIOD doorzocht hun huizen en een bedrijfspand in Duivendrecht. Daarbij zijn mobiele telefoons, laptops en fysieke en digitale administratie in beslag genomen.
De opsporingsdienst startte een onderzoek na een signaal van de Belastingdienst over mogelijke fraude met omzetbelasting bij shortstay-verhuur van woningen. Daarbij woont een huurder voor korte tijd in een gemeubileerd huis. De twee mannen worden ervan verdacht leiding te hebben gegeven aan een of meer bedrijven. Die bedrijven hebben zich volgens de FIOD mogelijk niet gehouden aan de voorwaarden van shortstay-verhuur en zouden daarom onjuiste aangiften omzetbelasting hebben gedaan.
Een woordvoerster van de FIOD wil niets zeggen over hoeveel geld met de vermeende fraude gemoeid is. "Dat is een onderwerp van het onderzoek."
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
5 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
9 uur geleden