FIOD houdt vijf mensen aan voor organiseren illegale loterijen
UTRECHT (ANP) - De FIOD heeft vijf mensen aangehouden voor het aanbieden van illegale loterijen en het witwassen van de inkomsten. Het zijn twee mannen van 47 en 49 en drie vrouwen van 44, 47 en 66 uit Barendrecht, Ridderkerk en Rotterdam. Ze werden maandag al aangehouden.
De vijf verdachten zouden sinds 2019 illegale loterijen hebben georganiseerd. De loten werden verkocht door heel Nederland, met name in belhuizen maar ook online. Alleen al in de afgelopen anderhalf jaar zouden ze er 3,5 miljoen euro mee hebben verdiend. Met de opbrengst kochten ze luxegoederen en vastgoed.
De FIOD heeft de woningen van de verdachten en een bedrijfspand in Delfgauw doorzocht. Daarbij is beslag gelegd op contante geldbedragen van in totaal 650.000 euro, fysieke en digitale administratie, auto's en bankrekeningen. Het door de organisatie gebruikte onlineplatform is afgesloten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De patiƫntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.
11 uur geledenBUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.
15 uur geleden