Fintechbedrijf Klarna wil Nederlandse spaarders lokken
AMSTERDAM (ANP) - Betalingsdienstverlener Klarna gaat in Nederland spaarrekeningen aanbieden. Met hogere spaarrentes dan de grootbanken hoopt het van oorsprong Zweedse bedrijf consumenten te verleiden hun geld bij zijn bankdivisie te stallen.
Klarna is in Nederland vooral bekend van de app waarmee je online producten kunt bestellen om ze pas later te betalen. Daarnaast biedt het fintechbedrijf diensten om direct online te betalen, maar in Nederland komen daar nu spaarrekeningen bij.
Het concern biedt op spaarrekeningen 0,16 rente per jaar. Op depositorekeningen, waar je spaargeld voor een langere periode vastzet, biedt Klarna een maximale rente van 0,89 procent per jaar. Voor die vergoeding moet je het geld wel voor een periode van vier jaar onaangeroerd laten.
Duitsland
Nederland is na Duitsland het tweede land buiten de Zweedse thuismarkt waar Klarna spaarders probeert te lokken. Dat doet het bedrijf via de Nederlandse tak van het fintechbedrijf Raisin, dat als digitaal loket zal functioneren voor de spaarrekeningen.
Eelco Habets, die leiding geeft over Raisin in Nederland, vindt dat Nederlanders en Duitsers qua spaargedrag veel op elkaar lijken. In beide landen blijven consumenten doorsparen, ondanks de lage of soms zelfs negatieve rentes die banken rekenen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de bank zorgen de oorlog en de sterk gestegen energieprijzen voor pessimisme bij consumenten en terughoudendheid om geld uit te geven. Ook het vertrouwen van bedrijven wordt geraakt door het conflict.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met winsten gesloten, waarbij de Dow-Jonesindex een recordniveau bereikte. Beleggers reageerden aanvankelijk teleurgesteld op het kwartaalbericht van de grote chipfabrikant Broadcom, maar de aandelenkoersen van andere chipbedrijven herstelden gedurende de sessie enigszins.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische financieel dienstverlener Euroclear krijgt toegang tot het AI-model Mythos van Anthropic. Dat bevestigt de grote afhandelaar van effectentransacties tegenover persbureau Belga. Mythos kan zwakke plekken in softwarebeveiliging razendsnel opsporen. Dat heeft tot grote zorgen geleid over de gevolgen als het systeem in verkeerde handen valt.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - HSBC wordt in Frankrijk verdacht van hulp aan de voormalige gouverneur van de Libanese centrale bank bij het wegsluizen van geld, meldden Franse financieel aanklagers. Ze beschuldigen de Zwitserse divisie van de bank van witwassen en betrokkenheid bij omkoping en verduistering.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam legt een aantal technische diensten in handen van het Nederlandse KPN, om zo minder afhankelijk te zijn van niet-Europese techbedrijven. KPN werkt momenteel met een Duits bedrijf aan een Europese soevereine cloud, als lokaal alternatief voor het opslaan van data.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Daarmee werkte hoofdgraadmeter AEX verliezen van eerder op de dag weg. De beurskoers van chipbedrijven stond aanvankelijk onder druk door tegenvallende prognoses van de Amerikaanse chipmaker Broadcom, maar de koers van zwaargewicht ASML herstelde op het Damrak.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie grijpt in om Europese banken te behoeden voor een concurrentienadeel door de invoering van strengere toezichtsnormen. Het dagelijks EU-bestuur stelde invoering van die nieuwe regels rondom kapitaalbuffers al twee keer uit door zorgen over het verschil met lossere Amerikaanse en Britse regels.
14 uur geleden