Fintechbedrijf Adyen koploper in groene AEX
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index won donderdag licht terrein onder aanvoering van fintechbedrijf Adyen. Beleggers trokken zich op aan de nieuwe recordstand van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq. Daarnaast werd uitgekeken naar het rentebesluit van de Bank of England. De Britse centrale bank zal waarschijnlijk het monetaire beleid ongewijzigd laten, maar beleggers zijn vooral benieuwd naar wat de beleidsmakers zullen zeggen over de inflatie, die ook in het Verenigd Koninkrijk snel oploopt.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent in de plus op 728,20 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 1037,32 punten. De graadmeters in Frankfurt en Londen wonnen tot 0,2 procent. Parijs klom 0,4 procent.
Adyen steeg bijna 2 procent. Het aandeel profiteerde van overnamenieuws in de sector. De Amerikaanse creditcardmaatschappij Visa liet weten de Zweedse fintech start-up Tink te kopen voor 1,8 miljard euro. Olie- en gasconcern Shell behoorde tot grootste verliezers in de AEX met een min van 0,5 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD (min 0,1 procent) noteerde ex dividend.
ABN AMRO
In de MidKap was ABN AMRO de sterkste stijger met een plus van 1,4 procent. De bank trekt zich terug uit de kredietverlening aan de olie- en gassector in de Verenigde Staten en verkoopt zijn portefeuille energieleningen aan investeerders Oaktree Capital Management en Sixth Street Partners. De deal zadelt ABN AMRO op met een verlies van 120 miljoen euro omdat de leningen worden verkocht voor een bedrag dat onder de boekwaarde ligt. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM was de grootste daler met een verlies van 2,1 procent.
Heijmans won 0,9 procent bij de kleinere bedrijven. De bouwer gaat samen met woningbouworganisatie Wonam en woningbouwcorporatie Mitros 250 appartementen bouwen in de Utrechtse wijk Leidsche Rijn. De projectwaarde voor Heijmans bedraagt zo'n 45 miljoen euro.
Siemens
Siemens daalde 1 procent in Frankfurt. Het Duitse technologieconcern liet tijdens een beleggersdag weten een jaarlijkse omzetgroei van 5 tot 7 procent na te streven. Ook kondigde het bedrijf een nieuw aandeleninkoopprogramma van maximaal 3 miljard euro aan. Voor dit jaar rekent Siemens op een nettowinst van 5,7 tot 6,2 miljard euro. In Zürich steeg Credit Suisse dik 2 procent dankzij een adviesverhoging door Berenberg.
De euro was 1,1934 dollar waard, tegen 1,1935 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,5 procent tot 73,42 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent meer op 75,50 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen, de grootste autofabrikant van Europa, moet sneller in de kosten snijden en de overcapaciteit terugdringen om weer concurrerend te worden. Dat zei Hans Dieter Pötsch, voorzitter van Porsche en tevens voorzitter van de raad van commissarissen van Volkswagen, vrijdag in een verklaring.
15 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM hervat de vluchten tussen Amsterdam en Tel Aviv vanaf 25 augustus. De luchtvaartmaatschappij vloog de afgelopen zes maanden niet op de Israëlische stad.
17 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald, nadat tanken deze week al een aantal centen goedkoper was geworden. De olieprijzen gingen deze week omlaag in afwachting van een mogelijke heropening van de Straat van Hormuz, al liepen de prijzen donderdag en vrijdag weer op na nieuwe aanvallen in de zeestraat.
45 minuten geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG heeft in de eerste helft van dit jaar geprofiteerd van een sterke vraag naar onder andere zijn defensiesystemen en stijgende NAVO-budgetten. Het bedrijf, dat een beursnotering in Amsterdam heeft, boekte dankzij de aanhoudende vraag meer omzet en een flink hogere nettowinst.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - CSG stond vrijdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Tsjechische defensiebedrijf, dat sinds januari dit jaar een notering heeft op het Damrak, boekte in de eerste jaarhelft flink meer omzet en winst. CSG maakt onder meer pantservoertuigen en munitie, die NAVO-landen zoals Nederland bestellen bij het bedrijf en doneren aan Oekraïne voor de strijd tegen Rusland. Het aandeel werd bijna 6 procent hoger gezet en was daarmee opnieuw de sterkste stijger in de MidKap. Donderdag won CSG al 5,7 procent.
1 uur geledenLEMBEKE (ANP) - Lotus Bakeries, bekend van de Biscoff-speculoos, ziet de vraag naar zijn koekjes toenemen en investeert tot 2030 minstens 500 miljoen euro in drie fabrieken. De omzet van het moederbedrijf van onder meer Snelle Jelle nam het afgelopen halfjaar toe, mede door een gestegen vraag naar de Biscoff-koekjes en de repen van TREK en nākd.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - ASN Bank heeft in de eerste zes maanden ruim een kwart meer winst geboekt. Het financiële concern zag de personeelskosten dalen door een grote reorganisatie waarbij vele honderden banen verdwijnen. Verder werden de resultaten positief beïnvloed door incidentele posten.
2 uur geleden