Fintechbedrijf Adyen koploper in groene AEX
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index won donderdag licht terrein onder aanvoering van fintechbedrijf Adyen. Beleggers trokken zich op aan de nieuwe recordstand van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq. Daarnaast werd uitgekeken naar het rentebesluit van de Bank of England. De Britse centrale bank zal waarschijnlijk het monetaire beleid ongewijzigd laten, maar beleggers zijn vooral benieuwd naar wat de beleidsmakers zullen zeggen over de inflatie, die ook in het Verenigd Koninkrijk snel oploopt.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent in de plus op 728,20 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 1037,32 punten. De graadmeters in Frankfurt en Londen wonnen tot 0,2 procent. Parijs klom 0,4 procent.
Adyen steeg bijna 2 procent. Het aandeel profiteerde van overnamenieuws in de sector. De Amerikaanse creditcardmaatschappij Visa liet weten de Zweedse fintech start-up Tink te kopen voor 1,8 miljard euro. Olie- en gasconcern Shell behoorde tot grootste verliezers in de AEX met een min van 0,5 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD (min 0,1 procent) noteerde ex dividend.
ABN AMRO
In de MidKap was ABN AMRO de sterkste stijger met een plus van 1,4 procent. De bank trekt zich terug uit de kredietverlening aan de olie- en gassector in de Verenigde Staten en verkoopt zijn portefeuille energieleningen aan investeerders Oaktree Capital Management en Sixth Street Partners. De deal zadelt ABN AMRO op met een verlies van 120 miljoen euro omdat de leningen worden verkocht voor een bedrag dat onder de boekwaarde ligt. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM was de grootste daler met een verlies van 2,1 procent.
Heijmans won 0,9 procent bij de kleinere bedrijven. De bouwer gaat samen met woningbouworganisatie Wonam en woningbouwcorporatie Mitros 250 appartementen bouwen in de Utrechtse wijk Leidsche Rijn. De projectwaarde voor Heijmans bedraagt zo'n 45 miljoen euro.
Siemens
Siemens daalde 1 procent in Frankfurt. Het Duitse technologieconcern liet tijdens een beleggersdag weten een jaarlijkse omzetgroei van 5 tot 7 procent na te streven. Ook kondigde het bedrijf een nieuw aandeleninkoopprogramma van maximaal 3 miljard euro aan. Voor dit jaar rekent Siemens op een nettowinst van 5,7 tot 6,2 miljard euro. In Zürich steeg Credit Suisse dik 2 procent dankzij een adviesverhoging door Berenberg.
De euro was 1,1934 dollar waard, tegen 1,1935 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,5 procent tot 73,42 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent meer op 75,50 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs is maandagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs gestegen tot meer dan 97 euro per megawattuur. Net als ruwe olie is aardgas de afgelopen tijd fors duurder geworden door het escalerende geweld in het Midden-Oosten.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met een klein verlies begonnen. Beleggers maken zich op voor een drukke beursweek met rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve. Ook komen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met cijfers. In Amsterdam openen AEX-bedrijven als ASMI, Adyen, Heineken, KPN, Unilever, ING en Shell deze week de boeken.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL kan volgend jaar nog niet overstappen op bezorging van de post in drie werkdagen. Dat voorziet topman Pim Berendsen. In Den Haag kreeg het bedrijf eerder al de toezegging dat het in juli volgend jaar 72 uur mag gaan doen over het bezorgen van brieven en kaarten. Dat laatste moet echter nog wettelijk worden vastgelegd en Berendsen ziet dat op korte termijn niet gebeuren.
42 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De grote hotelketen Fletcher Hotels wordt overgenomen door Sunday PropTech, een internationale hoteloperator en vastgoedeigenaar van premium hotels. Fletcher meldt dat er overeenstemming is bereikt over de overname van 100 procent van Fletcher van eigenaar Egeria en het management van Fletcher.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de Braziliaanse beurs maken zich op voor zware koersverliezen na de verrassende overwinning van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva in de presidentsverkiezingen. Lula versloeg zondag de radicaalrechtse senator Flávio Bolsonaro, de oudste zoon van oud-president Jair Bolsonaro, aan wie veel beleggers de voorkeur gaven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Producten van A-merken zijn het afgelopen jaar opnieuw duurder geworden in de supermarkt, meldt de Consumentenbond. Voor budgetmerken, waaronder huismerken, hoefden consumenten juist minder geld neer te leggen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders ontvangen fors minder pakketjes uit Azië sinds de invoering van strengere Europese regels voor e-commercezendingen van buiten de EU op 1 juli. Dat merkt PostNL, dat de hoeveelheid internationale pakketjes, waaronder pakketjes van bekende webwinkels als Shein en Temu, afgelopen kwartaal bijna 32 procent zag terugvallen.
2 uur geleden