Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Finse zakenman trekt zich terug als kandidaat-koper ManUnited

Finse zakenman trekt zich terug als kandidaat-koper ManUnited

MANCHESTER (ANP) - De Finse zakenman Thomas Zilliacus trekt zich terug als kandidaat-koper van Manchester United. De oprichter en voorzitter van investeringsmaatschappij Mobile FutureWorks bracht vorige maand een bod uit op de Engelse voetbalclub van trainer Erik ten Hag. Zilliacus wilde ManUnited met hulp van de supporters overnemen en hen ook inspraak geven in de besluitvorming, maar hij heeft zich teruggetrokken nu de de huidige eigenaren van de club - de Amerikaanse familie Glazer - een derde biedingsronde hebben geopend.

"Jim Ratcliffe, sjeik Jassim en ik waren allemaal bereid om te onderhandelen over een koopovereenkomst", schrijft de Fin op Twitter. "In plaats daarvan hebben de Glazers er voor gekozen om een nieuwe ronde te starten. Ik werk niet mee aan deze farce, die is opgezet om de winst van de verkopers zo groot mogelijk te maken ten koste van Manchester United."

Familie Glazers

De club is sinds 2005 in handen van de Glazers. Supporters roepen al geruime tijd om het vertrek van de Amerikaanse familie, die volgens een deel van de achterban verkeerd beleid zou voeren. De Glazers gaven daar eind vorig jaar gehoor aan. Ze maakten toen bekend een verkoop te overwegen.

De Britse miljardair Ratcliffe meldde zich met zijn bedrijf Ineos al snel als kandidaat-koper, gevolgd door een consortium uit Qatar onder leiding van sjeik Jassim Bin Hamad Al Thani. Zij brachten beiden al twee keer een bod uit.

Zilliacus wilde de club samen met supporters kopen en hen ook inspraak geven in de besluitvorming. "Mijn bod is gebaseerd op gelijkwaardigheid met de fans", zei hij vorige maand. "Geen sjeiks en oligarchen meer die het voetbal controleren."

Ten Hag

Bij Manchester United, dat dit jaar onder leiding van Ten Hag al de League Cup won, spelen de Nederlandse internationals Wout Weghorst, Donny van de Beek en Tyrell Malacia. De club staat in de Premier League op de vierde plaats.

Meer uit Voetbal

Kompany zegt nog niet of Bayern met beste ploeg tegen PSV begint

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."

10 uur geleden
Ajax-trainer Grim: zelf winnen en daarna zien we het wel

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."

15 uur geleden
Bosz verwacht niet dat PSV resultaat cadeau krijgt van Bayern

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."

17 uur geleden
PSV'er Wanner heeft nog geen keuze gemaakt over interlandloopbaan

EINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."

18 uur geleden
Berghuis traint weer mee met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.

18 uur geleden
PSV hoopt op Til en Salah-Eddine voor cruciaal duel met Bayern

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."

18 uur geleden
Real Betis verliest in aanloop naar duel met Feyenoord bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.

2 dagen geleden