Finse zakenman trekt zich terug als kandidaat-koper ManUnited
MANCHESTER (ANP) - De Finse zakenman Thomas Zilliacus trekt zich terug als kandidaat-koper van Manchester United. De oprichter en voorzitter van investeringsmaatschappij Mobile FutureWorks bracht vorige maand een bod uit op de Engelse voetbalclub van trainer Erik ten Hag. Zilliacus wilde ManUnited met hulp van de supporters overnemen en hen ook inspraak geven in de besluitvorming, maar hij heeft zich teruggetrokken nu de de huidige eigenaren van de club - de Amerikaanse familie Glazer - een derde biedingsronde hebben geopend.
"Jim Ratcliffe, sjeik Jassim en ik waren allemaal bereid om te onderhandelen over een koopovereenkomst", schrijft de Fin op Twitter. "In plaats daarvan hebben de Glazers er voor gekozen om een nieuwe ronde te starten. Ik werk niet mee aan deze farce, die is opgezet om de winst van de verkopers zo groot mogelijk te maken ten koste van Manchester United."
Familie Glazers
De club is sinds 2005 in handen van de Glazers. Supporters roepen al geruime tijd om het vertrek van de Amerikaanse familie, die volgens een deel van de achterban verkeerd beleid zou voeren. De Glazers gaven daar eind vorig jaar gehoor aan. Ze maakten toen bekend een verkoop te overwegen.
De Britse miljardair Ratcliffe meldde zich met zijn bedrijf Ineos al snel als kandidaat-koper, gevolgd door een consortium uit Qatar onder leiding van sjeik Jassim Bin Hamad Al Thani. Zij brachten beiden al twee keer een bod uit.
Zilliacus wilde de club samen met supporters kopen en hen ook inspraak geven in de besluitvorming. "Mijn bod is gebaseerd op gelijkwaardigheid met de fans", zei hij vorige maand. "Geen sjeiks en oligarchen meer die het voetbal controleren."
Ten Hag
Bij Manchester United, dat dit jaar onder leiding van Ten Hag al de League Cup won, spelen de Nederlandse internationals Wout Weghorst, Donny van de Beek en Tyrell Malacia. De club staat in de Premier League op de vierde plaats.
Meer uit Voetbal
EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
1 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
2 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
8 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
15 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
15 uur geleden