
Finse president vraagt zich af of Poetin naar overleg komt
WASHINGTON (ANP) - De Finse president Alexander Stubb, die maandagavond in het Witte Huis bij het overleg over Oekraïne was, vraagt zich af of de Russische president Vladimir Poetin naar het voorgestelde gesprek met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky komt. "We zullen zien of hij de moed heeft om op te komen dagen", aldus Stubb tegenover verslaggevers van onder meer de BBC.
Stubb zei dat Poetin "niet te vertrouwen is". De gesprekken die de Europese leiders met de Amerikaanse president Donald Trump voerden, noemde hij "deels succesvol", maar hij benadrukte dat er "niets concreets is afgesproken" over Amerikaanse veiligheidsgaranties voor Oekraïne.
Stubb, wiens land een grens van ruim 1300 kilometer met Rusland deelt, zei dat het doel van de gesprekken is dat Oekraïne zijn soevereiniteit en territoriale integriteit behoudt. Westerse veiligheidsgaranties worden volgens hem in de komende weken verder uitgewerkt.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Vorig jaar kwamen wereldwijd 383 hulpverleners om het leven, meldt VN-hulporganisatie OCHA. Nooit eerder was het aantal doden onder hulpverleners in een jaar tijd zo hoog. De zwaarste tol werd betaald in Gaza, waar 181 doden vielen, gevolgd door Soedan, waar 60 hulpverleners omkwamen.
3 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft zich op X uitgesproken voor de kinderen die tijdens de oorlog in Oekraïne zijn ontvoerd door Rusland. "Het menselijk lijden in deze oorlog moet stoppen", aldus Von der Leyen. Ze besprak de zaak maandag ook met de Amerikaanse president Donald Trump en bedankte hem voor zijn "inzet om alle kinderen te herenigen met hun geliefden".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft voorgesteld dat Oekraïne voor 90 miljard dollar (ruim 77 miljard euro) aan wapens van de Verenigde Staten koopt. Na afloop van een ontmoeting met president Donald Trump en Europese leiders zei Zelensky dat het om een voorstel gaat dat zou kunnen bijdragen aan de veiligheidsgaranties voor Oekraïne.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron riep maandagavond op tot "hogere sancties voor Rusland als de onderhandelingen over Oekraïne mislukken". Macron was samen met zes andere Europese leiders en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in het Witte Huis voor een gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft na afloop van de gesprekken met Europese leiders en Donald Trump gezegd dat hij openstaat voor een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin. De voorbereidingen daarvoor zijn begonnen en er gaan geluiden op dat de ontmoeting binnen twee weken kan plaatsvinden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz voorziet dat de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky elkaar binnen twee weken ontmoeten. Waar dat moet gebeuren, is nog niet duidelijk.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat hij begint met de voorbereidingen voor een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Waar en wanneer deze ontmoeting moet plaatsvinden, is nog niet duidelijk, aldus Trump.
6 uur geleden