Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Finse premier werkt weer vanuit huis wegens mogelijke besmetting

Finse premier werkt weer vanuit huis wegens mogelijke besmetting

HELSINKI (ANP) - De Finse premier Sanna Marin werkt tot nader order vanuit haar ambtswoning in Helsinki. Ze doet dit uit voorzorg omdat ze mogelijk is blootgesteld aan het coronavirus.

De 34-jarige regeringsleider zal een test ondergaan. Ze heeft geen ziekteverschijnselen en voelt zich goed, meldt haar kantoor. Ze onderhoudt van afstand contact met andere leden van de regering en overlegt ook met ambtgenoten in andere EU-landen, onder meer over de top die op 24 en 25 september in Brussel plaatsvindt.

Marin ging eerder dit jaar ook al in zelfisolatie nadat ze in contact was geweest met iemand die mogelijk besmet was met het coronavirus. In Finland zijn ongeveer 8400 mensen geïnfecteerd geraakt met het virus. 337 mensen zijn eraan overleden.

Meer uit Buitenland

Ook China mag bij vredesraad van Trump

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft een uitnodiging gekregen om toe te treden tot de vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken, dat in het midden liet of het land zal ingaan op de uitnodiging.

44 minuten geleden
Deel Kyiv zonder verwarming na aanval

KYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense hoofdstad Kyiv zitten na een Russische aanval duizenden gebouwen zonder verwarming. Dat meldt burgemeester Vitali Klitsjko, die spreekt over 5635 getroffen panden. Het zou in de meeste gevallen gaan om hoogbouw die eerder deze maand ook al zonder verwarming kwam te zitten door Russische aanvallen. Een vrouw raakte bij de aanvallen gewond.

2 uur geleden
Trump plaatst weer bericht van NAVO-topman Rutte op sociale media

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale media opnieuw een bericht gedeeld van NAVO-topman Mark Rutte. In de tekst staat dat Rutte zijn mediaoptredens in Davos zal gebruiken om aandacht te vragen voor het werk van Trump in Syrië, Gaza en Oekraïne. Ook stelt de NAVO-topman zich in te zetten om een weg vooruit te vinden rond Groenland.

2 uur geleden
Trump meldt 'erg goed' telefoongesprek met Rutte over Groenland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt een "erg goed" telefoongesprek over Groenland te hebben gehad met NAVO-topman Mark Rutte. "Ik heb ingestemd met een bijeenkomst van de verschillende partijen in Davos, Zwitserland", schrijft Trump op zijn platform Truth Social. "Zoals ik heel duidelijk aan iedereen heb uitgelegd, is Groenland van cruciaal belang voor de nationale en wereldwijde veiligheid. Er is geen weg terug, daar is iedereen het over eens!"

2 uur geleden
Gezondheidsorganisaties VS naar rechter om vermindering vaccins

WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.

6 uur geleden
Sydney sluit stranden vanwege aanvallen door haaien

SYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.

6 uur geleden
Amnesty: tactieken regering-Trump tasten mensenrechten aan

LONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.

8 uur geleden