Finse premier laat drugstest doen na ophef over feestgedrag
HELSINKI (ANP/RTR) - De Finse premier Sanna Marin heeft een drugstest ondergaan vanwege de grote ophef die over haar is ontstaan na het uitlekken van een feestfilmpje. Volgens de jonge regeringsleider wordt ze onterecht beschuldigd van drugsgebruik.
"Ik heb in mijn leven nooit drugs gebruikt", aldus de premier tijdens een persconferentie. De testuitslag wordt binnen een week verwacht. De 36-jarige Marin, bij haar aantreden in 2019 de jongste regeringsleider ter wereld, vertelde donderdag alleen alcohol te hebben genuttigd. Ook zei ze "niks illegaals" te hebben gedaan en haar gedrag niet te zullen veranderen.
In het uitgelekte filmpje danst en zingt Marin in een privéwoning, samen met haar beroemde vrienden. Critici vinden haar feestgedrag ongepast voor een regeringsleider, maar er zijn ook veel Finnen die haar steunen. Het is niet duidelijk wie de beelden openbaar heeft gemaakt. Het filmpje was oorspronkelijk op een privé-account op Instagram geplaatst.
Het is niet de eerste keer dat de premier onder vuur ligt vanwege feestjes. Eerder ontving ze kritiek voor feestjes in haar ambtswoning. In december ging ze naar een nachtclub, terwijl ze in contact was geweest met een persoon die positief was getest op het coronavirus. Marin kreeg aanvankelijk te horen dat ze niet in quarantaine hoefde, maar dat advies werd later gewijzigd. Ze had het nieuwe advies niet gelezen. Voor het incident bood ze publiekelijk haar excuses aan.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP) - De EU moet de productie van luchtafweer- en antiballistische raketten fors verhogen, zei Eurocommissaris Andrius Kubilius vrijdag in Polen. Door de Iraanse crisis is dat volgens hem nog urgenter geworden. De Amerikanen zijn niet in staat om voldoende van deze raketten te leveren voor zowel de Golfstaten, als het Amerikaanse leger als voor Oekraïne, zei Kubilius.
26 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland zal het niet over zijn kant laten gaan als Finland kernwapens toelaat op zijn grondgebied, waarschuwt het Kremlin. Het reageert op de aankondiging door het NAVO-land dat het af wil van zijn verbod op de stationering van kernwapens.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een internationale actie tegen een crimineel netwerk dat zich bezighield met drugssmokkel en witwassen op grote schaal in Europa, Azië en Australië zijn dinsdag vijftien personen aangehouden. Dat meldt de Europese politieorganisatie Europol vrijdag. Tijdens de operatie met de naam Candy werd dinsdag 1200 kilo drugs in beslag genomen in Duitsland en meer dan vier miljoen euro aan goederen. Ook werden twintig huiszoekingen gedaan.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft alsnog verslagen vrijgegeven van politieverhoren met een vrouw die zegt dat ze als meisje is verkracht door president Donald Trump. Eerder hield justitie die buiten de gepubliceerde 'Epstein-documenten', waarop het verwijt van een doofpotoperatie klonk.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft vier mannen gearresteerd die worden verdacht van spionage voor Iran. Nog eens zes anderen zijn aangehouden op verdenking van het helpen van een crimineel.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft tijdens de slepende ruzie over de aanvoer van olie via Oekraïne gezegd dat hij belangrijke goederen die naar Oekraïne gaan, tegenhoudt. Hij zei in een gesprek met de publieke omroep dat hij de goederen tegenhoudt zolang het buurland de aanvoer van Russische olie via de Droezjba-oliepijpleiding blokkeert.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt in de nacht van donderdag op vrijdag "een grootschalige reeks aanvallen" te hebben uitgevoerd op Beiroet. Bij de nachtelijke aanvallen werden onder meer een commandocentrum en een dronedepot in de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad getroffen.
3 uur geleden