Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Finse politie: anker bij kapotte pijpleiding is van Chinees schip

Finse politie: anker bij kapotte pijpleiding is van Chinees schip

HELSINKI (ANP/RTR) - De Finse politie heeft bewijs dat een anker dat dicht bij een beschadigde gaspijpleiding in de Oostzee werd gevonden, waarschijnlijk van een Chinees containerschip was. Dat schip met de naam NewNew Polar Bear wordt al langer in verband gebracht met het lek dat vorige maand ontstond aan de Balticconnector-leiding.

De Finse politie verklaarde ook dat verf van het gevonden anker is aangetroffen op de beschadigde pijpleiding. Door "technische details" brengen onderzoekers het anker in verband met de NewNew Polar Bear.

Het schip dat onder Hongkongse vlag vaart, was in de buurt van de gaspijpleiding tussen Finland en Estland op het moment dat het lek ontstond. Rond diezelfde tijd raakten twee telecomkabels in de Oostzee beschadigd. In hun onderzoek naar die incidenten kijken openbaar aanklagers uit Estland ook nadrukkelijk naar de NewNew Polar Bear. Daarbij vragen ze China om hulp bij het politieonderzoek naar het schip en de bemanning.

Zweedse kabel

Naast een telecomkabel van Estland naar Finland, raakte ook een kabel tussen Estland en Zweden beschadigd. De Estse justitie heeft het onderzoek formeel uitgebreid naar die Zweedse kabel.

China riep vorige maand op tot een "objectief, eerlijk en professioneel" onderzoek naar de toedracht van de beschadigingen. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zei toen ook informatie uit te wisselen met de Finse autoriteiten.

Het lek aan de gaspijpleiding deed denken aan de nog altijd onopgehelderde explosies die vorig jaar de gaspijpleidingen Nord Stream 1 en Nord Stream 2 tussen Rusland en Duitsland onbruikbaar maakten. De NAVO voerde zijn patrouilles in de Oostzee op na de beschadiging van de Balticconnector.

Meer uit Buitenland

Merz na verkiezingswinst AfD: CDU tot in de kern geschokt

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de verkiezingsuitslag in de oostelijke deelstaat Saksen-Anhalt zijn partij CDU "tot in de kern heeft geschokt", schrijft de krant Bild. De radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) werd daar zondag veruit de grootste partij.

39 minuten geleden
Brussel spreekt zich fel uit tegen wijze begrafenis Mladić

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft zich maandag fel uitgesproken tegen de manier waarop de begrafenis van de Servische veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić plaatsvindt. "Elke verheerlijking van oorlogsmisdadigers, ontkenning van genocide en revisionisme is in strijd met de meest fundamentele Europese waarden en heeft geen plaats in de EU of in EU-kandidaatlanden", stelt de Commissie maandag in een schriftelijke verklaring.

42 minuten geleden
Kremlin noemt het nog te vroeg voor vervolggesprekken Kyiv en VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin noemt het nog te vroeg voor concrete afspraken voor een vervolg aan de vredesonderhandelingen met Oekraïne en de Verenigde Staten. Dat zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov maandag in reactie op vragen van journalisten over het bezoek van het Amerikaanse onderhandelingsteam aan eerst Moskou en vervolgens Kyiv. Hij voegde eraan toe nog geen details te hebben gehoord over de besprekingen tussen de VS en Oekraïne van zondag in Kyiv.

52 minuten geleden
VN eist verantwoording na 23 doden in vreemdelingendetentie VS

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk eist verantwoording van Washington voor het toenemende aantal sterfgevallen in vreemdelingendetentie in de Verenigde Staten. Dit zei hij maandag aan het begin van de VN-Mensenrechtenraad in Genève. Sinds juni zijn er vier mensen omgekomen in Amerikaanse vreemdelingendetentie. In 2026 waren dat er tot nu toe 23.

53 minuten geleden
2000 minderjarigen in Ceuta geïdentificeerd, moeten snel terug

CEUTA (ANP) - De Spaanse autoriteiten in Ceuta hebben 2000 minderjarige migranten geïdentificeerd, meldt persbureau EFE. Het is de bedoeling dat deze jongeren "met prioriteit" worden teruggestuurd naar hun land van herkomst om herenigd te worden met hun families.

1 uur geleden
Drukte in Belgrado voor begrafenis van Mladić

BELGRADO (ANP/AFP/RTR) - In het Servische Belgrado is drukte ontstaan in aanloop naar de begrafenis van de veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić. Verslaggevers spreken van duizenden mensen die zijn samengekomen bij de kerk waar Mladić ligt opgebaard, om daar een laatste eer te bewijzen. Enkelen van hen verwijzen expliciet naar zijn oorlogsverleden.

2 uur geleden
Duitse minister vergelijkt gevaar AfD met Russische drones

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt heeft na de verkiezingsoverwinning van Alternative für Deutschland gezegd dat de vrijheid in het land onder druk staat. Hij vergeleek het gevaar dat in die rechtsradicale partij schuilt met de Russische drones die de laatste tijd opduiken in het Duitse luchtruim.

2 uur geleden