Finse ondernemer Zilliacus wil ManUnited kopen met hulp van fans
MANCHESTER (ANP) - De Finse zakenman Thomas Zilliacus wil Manchester United met hulp van de supporters overnemen. De oprichter en voorzitter van investeringsmaatschappij Mobile FutureWorks heeft als derde publiekelijk interesse getoond in een overname van de Engelse topclub. Eerder hadden Sir Jim Ratcliffe en sjeik Jassim bin Hamad Al Thani al een bod uitgebracht.
De Finse ondernemer wil Manchester United overnemen in een partnerschap met de fans, die ook inspraak krijgen in de besluitvorming van de club. "Mijn bod is gebaseerd op gelijkwaardigheid met de fans", liet Zilliacus weten. "Geen sjeiks en oligarchen meer die het voetbal controleren."
De huidige waarde van Manchester United ligt iets onder de 3,9 miljard dollar, zegt Zilliacus in de verklaring. "Als alle supporters meedoen, is dat nog geen zes dollar per persoon. Mijn groep zal de helft financieren van het bedrag dat nodig is om de club over te nemen en zal de fans vragen om via een nieuwe onderneming die hiervoor wordt opgericht deel te nemen voor de andere helft. Als iedereen meedoet is het nog geen drie dollar per persoon."
Biedingsronde
Volgens bronnen was de deadline voor partijen om een tweede bod op de club uit te brengen vastgesteld op woensdag 21.00 uur (Britse tijd) en zijn er acht verschillende potentiële investeerders. Maar ook wordt gezegd dat de termijn is verlengd. Een eerste biedingsronde vond vorige maand plaats.
Ratcliffe, de oprichter van het Britse chemieconcern Ineos, liet ook weten dat hij een aangepast bod heeft uitgebracht. Dat bevestigde Ineos aan persbureau AFP. Sjeik Jassim, de voorzitter van de Qatar Islamic Bank en de zoon van een voormalige premier van Qatar, zou volgens AFP ook een tweede bod hebben gedaan.
Erik ten Hag
De Amerikaanse familie Glazer is sinds mei 2005 eigenaar van Manchester United. In november vorig jaar maakte de familie bekend een verkoop te overwegen. De meeste clubs uit de Premier League zijn in buitenlandse handen.
Bij Manchester United spelen onder anderen de Nederlanders Wout Weghorst, Donny van de Beek en Tyrell Malacia. Erik ten Hag is de trainer. De club staat in de Premier League momenteel op de derde plaats.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
6 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
7 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
10 uur geleden