Finse ondernemer Zilliacus wil ManUnited kopen met hulp van fans
MANCHESTER (ANP) - De Finse zakenman Thomas Zilliacus wil Manchester United met hulp van de supporters overnemen. De oprichter en voorzitter van investeringsmaatschappij Mobile FutureWorks heeft als derde publiekelijk interesse getoond in een overname van de Engelse topclub. Eerder hadden Sir Jim Ratcliffe en sjeik Jassim bin Hamad Al Thani al een bod uitgebracht.
De Finse ondernemer wil Manchester United overnemen in een partnerschap met de fans, die ook inspraak krijgen in de besluitvorming van de club. "Mijn bod is gebaseerd op gelijkwaardigheid met de fans", liet Zilliacus weten. "Geen sjeiks en oligarchen meer die het voetbal controleren."
De huidige waarde van Manchester United ligt iets onder de 3,9 miljard dollar, zegt Zilliacus in de verklaring. "Als alle supporters meedoen, is dat nog geen zes dollar per persoon. Mijn groep zal de helft financieren van het bedrag dat nodig is om de club over te nemen en zal de fans vragen om via een nieuwe onderneming die hiervoor wordt opgericht deel te nemen voor de andere helft. Als iedereen meedoet is het nog geen drie dollar per persoon."
Biedingsronde
Volgens bronnen was de deadline voor partijen om een tweede bod op de club uit te brengen vastgesteld op woensdag 21.00 uur (Britse tijd) en zijn er acht verschillende potentiële investeerders. Maar ook wordt gezegd dat de termijn is verlengd. Een eerste biedingsronde vond vorige maand plaats.
Ratcliffe, de oprichter van het Britse chemieconcern Ineos, liet ook weten dat hij een aangepast bod heeft uitgebracht. Dat bevestigde Ineos aan persbureau AFP. Sjeik Jassim, de voorzitter van de Qatar Islamic Bank en de zoon van een voormalige premier van Qatar, zou volgens AFP ook een tweede bod hebben gedaan.
Erik ten Hag
De Amerikaanse familie Glazer is sinds mei 2005 eigenaar van Manchester United. In november vorig jaar maakte de familie bekend een verkoop te overwegen. De meeste clubs uit de Premier League zijn in buitenlandse handen.
Bij Manchester United spelen onder anderen de Nederlanders Wout Weghorst, Donny van de Beek en Tyrell Malacia. Erik ten Hag is de trainer. De club staat in de Premier League momenteel op de derde plaats.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
20 uur geleden