Finse ondernemer Zilliacus wil ManUnited kopen met hulp van fans
MANCHESTER (ANP) - De Finse zakenman Thomas Zilliacus wil Manchester United met hulp van de supporters overnemen. De oprichter en voorzitter van investeringsmaatschappij Mobile FutureWorks heeft als derde publiekelijk interesse getoond in een overname van de Engelse topclub. Eerder hadden Sir Jim Ratcliffe en sjeik Jassim bin Hamad Al Thani al een bod uitgebracht.
De Finse ondernemer wil Manchester United overnemen in een partnerschap met de fans, die ook inspraak krijgen in de besluitvorming van de club. "Mijn bod is gebaseerd op gelijkwaardigheid met de fans", liet Zilliacus weten. "Geen sjeiks en oligarchen meer die het voetbal controleren."
De huidige waarde van Manchester United ligt iets onder de 3,9 miljard dollar, zegt Zilliacus in de verklaring. "Als alle supporters meedoen, is dat nog geen zes dollar per persoon. Mijn groep zal de helft financieren van het bedrag dat nodig is om de club over te nemen en zal de fans vragen om via een nieuwe onderneming die hiervoor wordt opgericht deel te nemen voor de andere helft. Als iedereen meedoet is het nog geen drie dollar per persoon."
Biedingsronde
Volgens bronnen was de deadline voor partijen om een tweede bod op de club uit te brengen vastgesteld op woensdag 21.00 uur (Britse tijd) en zijn er acht verschillende potentiële investeerders. Maar ook wordt gezegd dat de termijn is verlengd. Een eerste biedingsronde vond vorige maand plaats.
Ratcliffe, de oprichter van het Britse chemieconcern Ineos, liet ook weten dat hij een aangepast bod heeft uitgebracht. Dat bevestigde Ineos aan persbureau AFP. Sjeik Jassim, de voorzitter van de Qatar Islamic Bank en de zoon van een voormalige premier van Qatar, zou volgens AFP ook een tweede bod hebben gedaan.
Erik ten Hag
De Amerikaanse familie Glazer is sinds mei 2005 eigenaar van Manchester United. In november vorig jaar maakte de familie bekend een verkoop te overwegen. De meeste clubs uit de Premier League zijn in buitenlandse handen.
Bij Manchester United spelen onder anderen de Nederlanders Wout Weghorst, Donny van de Beek en Tyrell Malacia. Erik ten Hag is de trainer. De club staat in de Premier League momenteel op de derde plaats.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda moet het ook tegen Excelsior nog zonder Lewis Holtby stellen. De nummer 16 van de Eredivisie had voor de tweede keer bezwaar gemaakt tegen de schorsing van de Duitse middenvelder, maar ook dat beroep is afgewezen.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
15 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.
15 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
16 uur geleden