Finse bondscoach: belangrijkste duel uit onze voetbalgeschiedenis
SINT-PETERSBURG (ANP) - De voetballers van Finland hopen maandag op het Europees kampioenschap te stunten. Het elftal van bondscoach Markku Kanerva treft in de laatste groepswedstrijd België en wil zich als debutant direct plaatsen voor de achtste finales.
"Dit is de belangrijkste wedstrijd uit de Finse voetbalgeschiedenis", aldus Kanerva, een dag voor het duel in de Russische stad Sint-Petersburg. "Wij hebben een grote droom in onze eigen handen. Het is mooi dat we deze kans krijgen. We gaan er alles aan doen om onze droom te realiseren."
Finland opende het EK met een zege op Denemarken (1-0) en verloor daarna met dezelfde cijfers van Rusland. Koploper België is met twee zeges al zeker van een plaats in de achtste finales. Het elftal van bondscoach Roberto Martinez heeft nog 1 punt nodig voor groepswinst.
Eigen wedstrijd
"We hebben nog een kans om de groep te winnen. Het ligt in onze eigen handen", zei Kanerva. "Onze belangrijkste taak is ons concentreren op dat wat we zelf kunnen beïnvloeden. Dat is onze eigen wedstrijd. Ik hoop dat ik de informatie van het duel tussen Denemarken en Rusland in Kopenhagen niet nodig zal hebben."
Finland won in november vorig jaar in een oefenwedstrijd van Frankrijk (0-2). Kanerva: "Het is mooi om tegen de twee beste ploegen ter wereld te kunnen aantreden. Tegen Frankrijk was het een goede ervaring en we hebben nu enkele ideeën over hoe we kunnen winnen van die grote ploegen."
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
13 uur geleden