Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fins bedrijf wil papierfabriek Eerbeek sluiten halfjaar na koop

Fins bedrijf wil papierfabriek Eerbeek sluiten halfjaar na koop

EERBEEK (ANP) - Het Finse papier- en kartonbedrijf Stora Enso is van plan papierfabriek De Hoop in Eerbeek te sluiten. Die fabriek is pas sinds begin dit jaar in handen van de Finnen. Bij De Hoop werken ongeveer 185 mensen voor wie nu ontslag dreigt. Vakbonden FNV en CNV vinden de geplande sluiting schandalig en eisen dat Stora Enso eerst kijkt naar een verkoop van de fabriek om werkgelegenheid te behouden.

De voorgenomen sluiting maakt deel uit van een grotere reorganisatie bij Stora Enso, waarbij ook vestigingen in Finland, Polen en Estland dicht moeten gaan. In combinatie met andere ingrepen verdwijnen daardoor 1150 werknemers bij het bedrijf.

De Hoop heeft een jaarlijkse productiecapaciteit van 380.000 ton papier voor bijvoorbeeld golfkarton. De Gelderse fabriek kwam in januari definitief in handen van Stora Enso bij de overname van De Jong Packaging Group. Stora Enso zegt dat de sluiting te maken heeft met overcapaciteit op de Europese markt voor golfkarton.

Onbegrip binnen personeelsbestand

"De werknemers zijn in shock, dit zag niemand aankomen. Wij vinden dit echt schandalig. Dit is één van de oudste papierfabrieken van Nederland, voorganger Molen De Hoop is uit 1657. Van generatie op generatie werken hier mensen uit de regio. Wij laten zeker niet zomaar gebeuren dat dit prachtige bedrijf ineens verdwijnt. Stora Enso moet een verkooptraject starten. Wij zijn ervan overtuigd dat er marktpartijen zijn die de fabriek willen overnemen", aldus FNV-bestuurder Ashna Kamta.

"De werknemers voelen zich bekocht. Toen Stora Enso de fabriek kocht, is aan hen voorgehouden dat de overname zou leiden tot verdere omzetgroei en uitbreiding van het marktaandeel. Stora Enso zou een eigenaar zijn die de groeiambities deelde van zijn voorganger De Jong Packaging Group. Het tegendeel blijkt nu waar te zijn", stelt bestuurder Sharon van Boxmeer van CNV.

Meer uit Financieel

Duitse regering verlaagt groeiverwachting economie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft haar economische groeiverwachting voor dit jaar verlaagd naar 1 procent, van een eerdere voorspelling van 1,3 procent. Volgens het ministerie van Economische Zaken verloopt de economische stimulering door de grote investeringsplannen van de overheid in infrastructuur en defensie langzamer dan gedacht.

59 minuten geleden
Techaandelen gewild op Wall Street na sterke cijfers ASML

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger van start gegaan in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve later op de dag. Amerikaanse chipconcerns zoals Nvidia, Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology gingen tot 3 procent omhoog, aangejaagd door sterke resultaten van de Nederlandse branchegenoot ASML en het Zuid-Koreaanse SK Hynix.

1 uur geleden
Brussel bezorgd over groeiende afhankelijkheid Amerikaans lng

BRUSSEL (ANP) - In Brussel zijn er steeds meer zorgen of Europa niet te afhankelijk wordt van de import van Amerikaans vloeibaar gas (lng), laat Eurocommissaris (Energie) Dan Jørgensen weten. Daarbij is "de geopolitieke onrust in de nasleep van de crisis in Groenland een wake-upcall geweest", zei de EU-energiechef.

2 uur geleden
Kantoren Deutsche Bank doorzocht om beschuldigingen van witwassen

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Duitse aanklagers hebben kantoren van Deutsche Bank in Frankfurt en Berlijn doorzocht. Aanklagers uit de stad Frankfurt en de federale politie voeren een onderzoek uit naar medewerkers van de Duitse bank vanwege beschuldigingen van witwassen. Dit laat een woordvoerder van het OM in Frankfurt woensdag weten.

3 uur geleden
ASML-bestuurder heeft weinig zorgen over mogelijke AI-zeepbel

VELDHOVEN (ANP) - Bij chipmachinemaker ASML zijn er weinig zorgen over een mogelijke AI-zeepbel. Waar eind vorig jaar op financiële markten de nervositeit toesloeg over mogelijk te forse investeringen in de infrastructuur achter de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, ziet het Veldhovense techbedrijf bij klanten het vertrouwen in AI toenemen.

3 uur geleden
Rijksambtenaren houden eerste 'prikactie' voor meer loon

UTRECHT (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat voeren donderdag actie in Utrecht om meer loon, meldt FNV. Medewerkers van onder meer Rijkswaterstaat, het KNMI en de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) protesteren omdat zij dit jaar geen loonsverhoging krijgen.

4 uur geleden
Rederij Maersk meldt verstoringen door winterweer Zuidwest-Europa

KOPENHAGEN (ANP) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk meldt verstoringen in de dienstverlening als gevolg van extreem winterweer in Zuidwest- en West-Europa. Spanje wordt woensdag geteisterd door storm Kristin.

5 uur geleden