Finnen voor vijfde jaar op rij gelukkigste mensen ter wereld
DEN HAAG (ANP) - De Finnen zijn voor het vijfde jaar op rij de gelukkigste mensen ter wereld, melden onderzoekers die meewerkten aan het World Happiness Report. Nederland staat, net als vorig jaar, op de vijfde plek. Denemarken is tweede, IJsland derde en Zwitserland vierde. De onderzoekers zeggen dat het verschil tussen Denemarken en Finland een stuk groter was dan in 2021. De meeste data zijn verzameld voordat Rusland Oekraïne binnenviel.
Het onderzoek richtte zich tijdens de coronapandemie meer dan voorheen op de bereidheid om anderen te helpen. Mensen zijn volgens de onderzoekers veel vaker geneigd om vreemden te helpen, vrijwilligerswerk te doen of geld te doneren dan voor de pandemie. Het gaat om een stijging van 25 procent. "Dit is krachtig bewijs dat mensen anderen helpen als zij in nood zijn, zo worden de geholpen mensen gelukkiger en creëren de mensen een beter leven voor zichzelf", zeggen de onderzoekers.
Het is het tiende jaar dat het jaarlijkse gelukkigheidsverslag wordt gepubliceerd. Over een tijdsbestek van drie jaar wordt gekeken naar hoe burgers zich voelen, hun vertrouwen in elkaar en hun regering en het bruto binnenlands product.
De landen die in de onderste regionen van de lijst staan, zoals Afghanistan, worden bijna allemaal geteisterd door oorlogen en conflicten. "We zien dat mensen in Afghanistan hun leven een 2,4 geven, op een schaal van 1 tot 10. Dit laat zien dat oorlog een grote impact heeft op het welzijn van mensen", stellen de onderzoekers.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/RTR) - Het gevaar van de bosbranden in het zuidoosten van Australië is volgens de autoriteiten afgenomen. De brandweer liet weten dat de bosbranden niet langer een gevaar zijn voor bewoners.
6 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin verwelkomt een nieuwe 'nationale veiligheidsstrategie' van de Amerikaanse regering. Die werd afgelopen week gepresenteerd om het buitenlandbeleid op af te stemmen. Rusland wordt er niet meer in genoemd als directe dreiging en dat is volgens het Kremlin een positieve stap.
10 minuten geledenARPORA (ANP/AFP/DPA) - Zeker 25 mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een brand in een populaire nachtclub in Arpora in de zuidwestelijke Indiase deelstaat Goa. Dat maakten de regionale autoriteiten zondagochtend plaatselijke tijd bekend.
2 uur geledenTOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
8 uur geledenHERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
10 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
12 uur geleden