Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Finnen voor vijfde jaar op rij gelukkigste mensen ter wereld

Finnen voor vijfde jaar op rij gelukkigste mensen ter wereld

DEN HAAG (ANP) - De Finnen zijn voor het vijfde jaar op rij de gelukkigste mensen ter wereld, melden onderzoekers die meewerkten aan het World Happiness Report. Nederland staat, net als vorig jaar, op de vijfde plek. Denemarken is tweede, IJsland derde en Zwitserland vierde. De onderzoekers zeggen dat het verschil tussen Denemarken en Finland een stuk groter was dan in 2021. De meeste data zijn verzameld voordat Rusland Oekraïne binnenviel.

Het onderzoek richtte zich tijdens de coronapandemie meer dan voorheen op de bereidheid om anderen te helpen. Mensen zijn volgens de onderzoekers veel vaker geneigd om vreemden te helpen, vrijwilligerswerk te doen of geld te doneren dan voor de pandemie. Het gaat om een stijging van 25 procent. "Dit is krachtig bewijs dat mensen anderen helpen als zij in nood zijn, zo worden de geholpen mensen gelukkiger en creëren de mensen een beter leven voor zichzelf", zeggen de onderzoekers.

Het is het tiende jaar dat het jaarlijkse gelukkigheidsverslag wordt gepubliceerd. Over een tijdsbestek van drie jaar wordt gekeken naar hoe burgers zich voelen, hun vertrouwen in elkaar en hun regering en het bruto binnenlands product.

De landen die in de onderste regionen van de lijst staan, zoals Afghanistan, worden bijna allemaal geteisterd door oorlogen en conflicten. "We zien dat mensen in Afghanistan hun leven een 2,4 geven, op een schaal van 1 tot 10. Dit laat zien dat oorlog een grote impact heeft op het welzijn van mensen", stellen de onderzoekers.

Meer uit Buitenland

Premier Australië steunt schrappen Andrew uit lijn troonopvolging

CANBERRA (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese is er voorstander van om de voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor te schrappen uit de koninklijke lijn van troonopvolging. Dat schrijft Albanese in een brief aan premier Keir Starmer.

46 minuten geleden
Man valt Jehova's getuigen aan met mes in Duitsland

WÜRZBURG (ANP/DPA) - Een man heeft drie Jehova's getuigen aangevallen met een mes bij een treinstation in het Duitse Würzburg. Volgens de politie raakten de drie mannen lichtgewond. Voorbijgangers, waaronder een politieagent in burgerkleding, wisten de dader te overmeesteren.

1 uur geleden
Brussel: Hongarije moet akkoord EU-lening voor Kyiv respecteren

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie vindt dat Hongarije het politieke besluit van de EU-leiders over de EU-lening voor Oekraïne moet respecteren. Alle EU-leiders zijn eind december akkoord gegaan met die lening ter waarde van 90 miljard euro, ook de Hongaarse premier Viktor Orbán, benadrukte de woordvoerder van de Commissie.

1 uur geleden
Internationaal Strafhof onderzoekt bewijs voor vervolging Duterte

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Strafhof in Den Haag is begonnen met hoorzittingen om te bepalen of er genoeg bewijs is om een zaak te beginnen tegen de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte. Vanwege zijn gezondheid is Duterte zelf niet aanwezig in de rechtbank.

2 uur geleden
BBC: Andrew liet massages en reizen betalen door Britten

LONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft in zijn tijd als handelsgezant kosten voor massages en dure reizen afgewenteld op belastingbetalers. Dat schrijft de BBC op basis van getuigenissen van oud-overheidsmedewerkers.

3 uur geleden
Belgische VS-ambassadeur haalt hard uit naar minister

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, heeft in een inmiddels verwijderde reactie op sociale media hard uitgehaald naar de Belgische minister van Volksgezondheid, Frank Vandenbroucke. Die kwam op voor zijn partijgenoot en voorzitter van regeringspartij Vooruit, Conner Rousseau. White en Rousseau lagen al eerder overhoop, onder meer vanwege een vergelijking die Rousseau maakte tussen president Donald Trump en Adolf Hitler.

4 uur geleden
Kallas verwacht geen akkoord nieuw sanctiepakket tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht niet dat er maandag een akkoord komt over het twintigste EU-sanctiepakket tegen Rusland. Hongarije blokkeert dat. Kallas gaat er niet van uit dat Hongarije maandag zijn standpunt wijzigt, zei de politica voor het begin van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

5 uur geleden